Érdekes lehet... eladó autók

Autót vagy alkatrészt keresők - kínálók területe

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
GTPeti
Városi versenyző
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2008.05.19 9:33

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2017.06.11 19:41

medbali írta:
NoPara, az irigység teljesen természetese emberi érzés. :szent:
Ha ismernél ez meg se fordulna a fejedben ;)
Amúgy is egy resto-mod, 500 lóerős, LS motoros Chevyben ülve, hogy lehetne irigykedni egy Fordra? :oops:

Avatar
GTPeti
Városi versenyző
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2008.05.19 9:33

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2017.06.11 19:43

Hartmann91 írta:
GTPeti írta:Bátor vállalkozás napira 23 éves autóval nekivágni...Még, ha tökéletes is, bármi megtörténhet.
Mint ahogy egy újabb autóval is. :mrgreen: Én személy szerint egy öregebb autóban jobban megbízok, mint egy 20xx-es gyártmányban. Jelenleg egy '92-es F Astra-t hajtok 3 éve külföldön, és valljuk be őszintén, az sem garancia, hogy a végletekig bírja, akármennyire is strapabíró gép.
Ha meg lerobbanok valahol, akkor mi lesz? Megesznek? :sapi: Ez benne van a pakliban márkától, kortól, származási helytől függetlenül. :sapi:
Persze, csak azért ezeknél a hazai amerikai gépeknél figyelembe kell venni, hogy általában teljesen ismeretlen az előélet, sok kézen átmentek, sokszor magukon viselik a magyar kisipar nyomait és azért azt is kell tudni, hogy annak idején sem az örökkévalóság volt a cél.

Avatar
Hartmann91
Kabóca
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2014.12.10 21:14
Tartózkodási hely: Úrkút

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: Hartmann91 » 2017.06.11 20:24

GTPeti írta:
Hartmann91 írta:
GTPeti írta:Bátor vállalkozás napira 23 éves autóval nekivágni...Még, ha tökéletes is, bármi megtörténhet.
Mint ahogy egy újabb autóval is. :mrgreen: Én személy szerint egy öregebb autóban jobban megbízok, mint egy 20xx-es gyártmányban. Jelenleg egy '92-es F Astra-t hajtok 3 éve külföldön, és valljuk be őszintén, az sem garancia, hogy a végletekig bírja, akármennyire is strapabíró gép.
Ha meg lerobbanok valahol, akkor mi lesz? Megesznek? :sapi: Ez benne van a pakliban márkától, kortól, származási helytől függetlenül. :sapi:
Persze, csak azért ezeknél a hazai amerikai gépeknél figyelembe kell venni, hogy általában teljesen ismeretlen az előélet, sok kézen átmentek, sokszor magukon viselik a magyar kisipar nyomait és azért azt is kell tudni, hogy annak idején sem az örökkévalóság volt a cél.
Teljes mértékben igazad van. Egybe beleszaladtam már én is..
Épp ezért teszem meg azt a lépést, amit először elcsesztem, kihagytam. Mégpedig azt, hogy nem informálódtam. A tanulópénz megvolt, így jártam. Ezen nincs mit szépíteni.
És épp ezt szeretném elkerülni most. Ezért érdeklődők, hogy ki-mit tud erről a példányról. Nem kötöm én sem az ebet a karóhoz. Nem feltétlen most akarok beleugrani. :sapi:
De egy V8-cas nagyon régóta álmom. Van egy V6 Mustang, ami jó-jó, de mégsem olyan na. Múlt évben meg még rátett egy lapáttal az, amikor kipróbáltam a volt kollegám kocsiját. Történetesen egy Impala SS-t. Akkor döntöttem el, hogy kell egy.
Igazából nem az a cél, hogy na most akkor bejárom másodszor is Európát, csak most egy V8-cal. Ha nem olyan, vagy nem úgy bírja, akkor marad otthoni használatra. Elhanyagolva ez sem lesz. Csere autó meg akad kettő is, ha netalántán behalna.
De köszönöm a tanácsot! :klassz: :proszit:

Avatar
M.Tomi
Úrvezető
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2015.03.14 18:44

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: M.Tomi » 2017.06.12 18:05

Hartmann91 írta:Sziasztok.
Egyenlőre érdeklődés szintjén gyűjtenék infót Lincoln Mark VIII-ról. Napi használatra mennyire tartjátok jó döntésnek, illetve mennyire bírják a strapát? A légrugós történetet ismerem. A váltóról is olvastam, hogy érzékeny az olajcsere periódusokra. Az egyéb gyengepontokról lenne jó, ha valaki felhomályosítana. :sapi:
Hahun néztem egy (képek alapján) szép bordót, felújított váltóval. Ismeri innen valaki azt a példányt? :nemtom:
Ittvan ni:

https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto ... o-10184476

Köszi előre is :proszit:
Szia.

Olvastam amit Petivel leveleztetek, így egy kicsit nyugodtabban "javasolgatok"...
Véletlenül én napira használok egy Mark VIII-at..
Számolni kell vele, hogy másfélszer több alkatrészből áll, mint amire szükség lenne, egy autó működéséhez, tehát a meghibásodás is valószínűbb.
De itt nem komoly hibára kell számítani. Elektromos kütyük (NEM ELEKTRONIKA) vízcsövek.
Futómű, fék, gyorsan fogy (Budapest)
Úgy tűnt a levelezésetekből, hogy ezek szerinted is apróságok.
Bármi is romlott el a miénken, mindig hazahozott!!
Három év alatt, nem járt tréleren.
A konkrét autót láttam már élőben, háromszor. A fényezése az én avatatlan szememmel nagyon szép és az összes króm és díszléc újszerű.
Beltere kopottkás, ami a futott km alapján normális is lehet..
HA :!: :!: minden igaz a cserélt, javított dolgokkal kapcsolatban, akkor ez egy megbízható Thunderbird :bakker:
(hiszen AirRide nélkül nem igazán Mark VIII)
Nem mellesleg rosszhíre van az eladónak :oops:

Remélem segítettem :sallala:

Avatar
Hartmann91
Kabóca
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2014.12.10 21:14
Tartózkodási hely: Úrkút

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: Hartmann91 » 2017.06.12 19:45

M.Tomi írta:
Hartmann91 írta:Sziasztok.
Egyenlőre érdeklődés szintjén gyűjtenék infót Lincoln Mark VIII-ról. Napi használatra mennyire tartjátok jó döntésnek, illetve mennyire bírják a strapát? A légrugós történetet ismerem. A váltóról is olvastam, hogy érzékeny az olajcsere periódusokra. Az egyéb gyengepontokról lenne jó, ha valaki felhomályosítana. :sapi:
Hahun néztem egy (képek alapján) szép bordót, felújított váltóval. Ismeri innen valaki azt a példányt? :nemtom:
Ittvan ni:

https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto ... o-10184476

Köszi előre is :proszit:
Szia.

Olvastam amit Petivel leveleztetek, így egy kicsit nyugodtabban "javasolgatok"...
Véletlenül én napira használok egy Mark VIII-at..
Számolni kell vele, hogy másfélszer több alkatrészből áll, mint amire szükség lenne, egy autó működéséhez, tehát a meghibásodás is valószínűbb.
De itt nem komoly hibára kell számítani. Elektromos kütyük (NEM ELEKTRONIKA) vízcsövek.
Futómű, fék, gyorsan fogy (Budapest)
Úgy tűnt a levelezésetekből, hogy ezek szerinted is apróságok.
Bármi is romlott el a miénken, mindig hazahozott!!
Három év alatt, nem járt tréleren.
A konkrét autót láttam már élőben, háromszor. A fényezése az én avatatlan szememmel nagyon szép és az összes króm és díszléc újszerű.
Beltere kopottkás, ami a futott km alapján normális is lehet..
HA :!: :!: minden igaz a cserélt, javított dolgokkal kapcsolatban, akkor ez egy megbízható Thunderbird :bakker:
(hiszen AirRide nélkül nem igazán Mark VIII)
Nem mellesleg rosszhíre van az eladónak :oops:

Remélem segítettem :sallala:

De még mennyire. Köszi neked is! :klassz:
Az ára mennyire reális szerinted? Tudom, hogy minden autó annyit ér, amennyit adnak érte. De mégis hajt a kíváncsiság.
Illetve, facebookos csoportban láttam egy eladó (fekete) példányt 850-ért, de bevallom, attól tartok egy picit. Vonzó, de valami azt súgja, hogy egy kicsit "cicás" az az autó. Azt esetleg láttad, "szagoldtad" már? :mrgreen:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22131
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2017.06.12 19:55

A feketét jól ismerjük, fórumtagé volt. Sokkal olcsóbban adta el, mert valami gebasz volt a motorral. Időnként. Itt valaki pénzt próbál csinálni.

Avatar
Hartmann91
Kabóca
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2014.12.10 21:14
Tartózkodási hely: Úrkút

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: Hartmann91 » 2017.06.12 20:05

TomiTomi írta:A feketét jól ismerjük, fórumtagé volt. Sokkal olcsóbban adta el, mert valami gebasz volt a motorral. Időnként. Itt valaki pénzt próbál csinálni.
Akkor jó volt a megérzés! :monokli:
Köszi! :rulez: :klassz:

Ui.: Sok sörrel tartozok már igaz? :vigyor:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22131
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2017.06.12 20:19

Aha. :sallala: Gyere a július végi törzsasztalunkra. Szemesen tartjuk. ;)

Avatar
Hartmann91
Kabóca
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2014.12.10 21:14
Tartózkodási hely: Úrkút

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: Hartmann91 » 2017.06.12 20:28

Hétvégére le tudok ruccanni. :mrgreen:
Egy láda American Bud megfelel? :vigyor:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22131
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2017.06.20 9:30

Indul egy új hirdetési oldal: https://joautok.hu/

Állítólag itt tuti autókat lehet majd venni: http://www.napi.hu/magyar_vallalatok/na ... 41743.html ;)

Avatar
GTPeti
Városi versenyző
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2008.05.19 9:33

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2017.06.25 21:22

Évekkel korábban fórumtagé volt, azóta harmadszor cserél gazdát:

https://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/m ... g-11659320" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
boldo
Úrvezető
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2007.07.29 11:44
Tartózkodási hely: Kiskőrös

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: boldo » 2017.07.11 15:28

Előkerült egy újabb foxi, a képek alapján eléggé projekt állapotban
https://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/m ... 6-11733324" onclick="window.open(this.href);return false;
just an old Ford...

Avatar
Silver Ghia
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1353
Csatlakozott: 2008.08.15 8:36
Tartózkodási hely: Piliscsaba

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: Silver Ghia » 2017.07.11 21:15

boldo írta:Előkerült egy újabb foxi, a képek alapján eléggé projekt állapotban
https://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/m ... 6-11733324" onclick="window.open(this.href);return false;
Hát egy 79-es papírért egy kicsit sok az ár.

Avatar
boldo
Úrvezető
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2007.07.29 11:44
Tartózkodási hely: Kiskőrös

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: boldo » 2017.07.11 21:46

Silver Ghia írta:
boldo írta:Előkerült egy újabb foxi, a képek alapján eléggé projekt állapotban
https://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/m ... 6-11733324" onclick="window.open(this.href);return false;
Hát egy 79-es papírért egy kicsit sok az ár.
Ezen énis tűnődtem egy soron, reálisan nem ér ennyit. Rózsaszín ködön és álmokon keresztül nézve talán :monokli: de attól tartok, hogy ezt vagy nem veszi meg senki még a feléért se és a jelenlegi tulaj viszi ki a MÉH-be, vagy valami álmodozó veszi meg és aztán az viszi ki a MÉH-be amikor rájön, hogy ráköltött egy valag pénzt és még a felénél sem tart, eladni meg nem fogja tudni, csak amennyiért megvette.
Egyébként nem tűnik annyira reménytelennek, mert a nehezen vagy egyáltalán nem beszerezhető díszlécek, műanyag elemek megvannak, és maga a kasztni is elég jól néz ki- gondolok itt arra, hogy nincs bántóan elálló elem, díszléc, és ez elemek közti hézagok is jónak tűnnek- de lehet hogy kíváncsiságból megnézem valamikor, ha arra járok.
just an old Ford...

Avatar
jockey
Úrvezető
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2010.10.04 17:28
Tartózkodási hely: Szigethalom

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: jockey » 2017.07.12 19:57

boldo írta:
Silver Ghia írta:
boldo írta:Előkerült egy újabb foxi, a képek alapján eléggé projekt állapotban
https://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/m ... 6-11733324" onclick="window.open(this.href);return false;
Hát egy 79-es papírért egy kicsit sok az ár.
Ezen énis tűnődtem egy soron, reálisan nem ér ennyit. Rózsaszín ködön és álmokon keresztül nézve talán :monokli: de attól tartok, hogy ezt vagy nem veszi meg senki még a feléért se és a jelenlegi tulaj viszi ki a MÉH-be, vagy valami álmodozó veszi meg és aztán az viszi ki a MÉH-be amikor rájön, hogy ráköltött egy valag pénzt és még a felénél sem tart, eladni meg nem fogja tudni, csak amennyiért megvette.
Egyébként nem tűnik annyira reménytelennek, mert a nehezen vagy egyáltalán nem beszerezhető díszlécek, műanyag elemek megvannak, és maga a kasztni is elég jól néz ki- gondolok itt arra, hogy nincs bántóan elálló elem, díszléc, és ez elemek közti hézagok is jónak tűnnek- de lehet hogy kíváncsiságból megnézem valamikor, ha arra járok.
Én megnéztem 2 hónappal ezelött . Nem ér egy fillért se. Ezekk régi képek és a papírok is problémásak.

Válasz küldése