2001 Ford Mustang Bullitt GT

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

2001 Ford Mustang Bullitt GT

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.14 1:26

2001-ben a Ford egy limitált Mustang szériával lepte meg a Mustang rajongókat. Steve McQueen Bullitt nyomozóként a Bullitt című filmben egy 1968as GT390-est vezetett, mely azóta legendássá vált. A Ford ezt az ötletet meglovagolva megalkotta Bullitt 68as GT390-esének modern változatát, a Ford Mustang Bullitt GT-t.

Kép

Az autó 3 színben volt kapható: Highland Green, fekete és True Blue.
Összesen 3041 zöld, 1818 fekete és 723 kék Bullitt Mustang készült (én egyértelműen a zöldet venném).

A sima Mustang GT-hez képest apró motor, egyszerű futómű, de jelentős karosszéria módosításokat végeztek, és az így kapott autó minden viszonylatban megérdemelte a Bullitt nevet.

Kép

A 10 lóerő és 7 Nm nyomaték növekesét (270 lóerő a sima GT 260 lóerejével, 414 Nm nyomaték 407Nm-el szemben) a szívósor és a kipuffogó módosításával érték el. Nem sok, de a tesztek szerint érezhető. A tesztek megemlí1tik azt is, hogy a Bullitt GT-nek sokkal morcosabb hangja van, mint a sima GT-nek.
A kéttorkú 57mm-es fojtószelepnek (a sima GT egytorkú 65mm-esével szemben) és a szívosor módosításnak köszönhetően az autó ereje szélesebb tartományban érhető el, jobban kedveli pörgetést, de nem vesztett a nyomatékából alacsony fordulatszámon sem!

Hatalmas pozitívum, hogy az autó egy 5sebességes Tremec TR3650es váltót és 11"-os kupplungszerkezetet kapott. A különbség a sima GT-jéhez képest állítólag ég és föld.

Kép

Az ültetésnek és a keményebb rugóknak/gátlóknak köszönhetően az autó jobban az úton van (kedvelt tuning a GT-sek körében a "Bullitt suspension upgrade").
A fékek piros, Mustang emblémás nyergeket kaptak.

Kép

A karosszéria tuning nem jelentős, izléses, és könnyen felismerhető!

Kívül
- A hűtőmaszkon a ló körüli keret nem krómozott, hanem fekete
- Hátsó spoiler és a ködlámpák eltávolítva
- Polírozott aluminium "tanksapka"
- Sárfogó gumik elől
- 3/4"-es ültetés
- Oldalsó beömlők
- Motorháztető beömlő
- Bullitt kerekek
- Króm kipuffogóvégek
- Bullitt embléma

Kép

Belül
- Egyedi tervezésű műszerek
- Egyedi aluminium pedálok, váltógomb és váltókulissza keret
- Bullitt feliratos aluminium küszöbtakarók
- Kényelmesebb, egyedi mintájú űlések (retro-dizájnnal)

Kép


In action
Kép


"Apa és fia" :mrgreen:
Kép

Szerintem az autó fantasztikusan sikerült! :rulez:
A kedvenceim közé lépett elő... talán majd egyszer... :lecileci: :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára StangMan 2009.03.26 22:32-kor.
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.10.06 0:05

hát, nem nagyon izgult rá a nép.... akko mutatok egy jó kis stock Bullit hangot.
Szerintem nagyon komoly!!

-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.10.08 10:13

StangMan írta:hát, nem nagyon izgult rá a nép.... akko mutatok egy jó kis stock Bullit hangot.
Szerintem nagyon komoly!!
Jó, jó, de arégi az igazi!
Az az autó, olyan, hogy még ÉN is azonnal beülnék, hoppá lebukom mindjárt, hisz én szeretem a Mustangot :P

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2001 Ford Mustang Bullitt GT

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2010.10.29 10:17

A Car&Driver tesztelte a 2001-es Bullitt GT-t... :laza:

-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Válasz küldése