CHIPTuning

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
Tomibá
Úrvezető
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2010.08.24 18:24
Tartózkodási hely: Érd

CHIPTuning

Hozzászólás Szerző: Tomibá » 2012.06.24 18:45

Sziasztok!
Eljött a pillanat hogy elgondolkodtam a lovam frissítésén.
MMC tuningot néztem ki mivel ők már csináltak V8 Mustang chiptuningot.
Nagy segítség lenne ha írnátok tapasztalatokat chiptuningal kapcsolatban, mivel nem szeretnék pénzt
kiszórni a semmire!
Hova érdemes vinni, érdemes-e ezzel kezdeni stb.
Előre is köszi!

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: CHIPTuning

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2012.06.24 18:57

Peti most esett át ezen. Ha jól követtem az eseményeket, akkor coupéra könnyebb mint az ő kabriójára.

Nem akarsz a kocsidnak egy topikot nyitni? Szerintem ott nyugodtabban meg lehetne tárgyalni a kérdést.

Avatar
Tomibá
Úrvezető
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2010.08.24 18:24
Tartózkodási hely: Érd

Re: CHIPTuning

Hozzászólás Szerző: Tomibá » 2012.06.25 8:28

Jól hangzik amit írt róla!
Én is írok pár sort az enyémről.
Ismeritek, talán fenn volt F. ZOLI vasaként.

Avatar
GTPeti
Városi versenyző
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2008.05.19 9:33

Re: CHIPTuning

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2012.06.25 12:31

Szia!

Az enyémbe ez került:

http://www.americanmuscle.com/sct-4bank ... 498gt.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Az első tapasztalatok nagyon pozitívak. Kisimult járás, jelentősen nagyobb teljesítmény, a korábban problémákkal küzdő aut. váltó megjavulása, gyorsabb váltások, tovább pörgethető motor stb. Szóval, tudom ajánlani. Teljes mértékben az autódhoz és a szándékaidnak megfelelő felhasználáshoz programozva küldik meg.

A beszerzését Csécsey Zoli, a beépítést, programozást Oláh Miklós végezte, ha érdekel, privát üziben elküldöm az elérhetőségeket.

Üdv,
Peti

Avatar
Tomibá
Úrvezető
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2010.08.24 18:24
Tartózkodási hely: Érd

Re: CHIPTuning

Hozzászólás Szerző: Tomibá » 2012.06.25 19:15

Szia!
Olvastam a paripáról, gratula hozzá! :taps:
Mindig ilyen szép belső volt az álmom mint amilyen a tiédben van!
Mustang belső azóta sem sikerült szebbre szerintem.
De ritka mint a fehér holló kézi váltóval meg pláne, és hogy eladó is legyen
az már csoda lenne Magyarországon!
Neked biztos elmondták hogy mi a különbség a vezérlőprogram csere, és az új vezérlő chip között amit
te vettél bele. Azt látom hogy az automatához nagyon ajánlják, de nekem kézi van ez számít?
Az MMC amit írtam 55000FT- ért csinálja meg"+25HP!?", de az nem új CHIP csak program!
Nagyon dicsérik ezt is egyébként.
http://www.autochip.hu/ford-chiptuning" onclick="window.open(this.href);return false;
A hengerfejed és tengely mennyit dobott, van rá adatod meglett így a 300HP?

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: CHIPTuning

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2012.06.25 20:28

Jól látom, hogy +25 LE-ért valami ismeretlen mester munkájára cserélnéd a jól kitesztelt gyári vezérlőszoftvert? :hmm:

Avatar
Tomibá
Úrvezető
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2010.08.24 18:24
Tartózkodási hely: Érd

Re: CHIPTuning

Hozzászólás Szerző: Tomibá » 2012.06.25 20:58

Egyenlőre infót gyűjtök!
Eddig nagyon eredetiben akartam mindent hagyni.
A chiptuning elvileg nem gyári program, vagy nem jól tudom?
A gyárit pedig mentik ebben az esetben.
Nem vagyok egy elektromérnök :oops:
Homályosítsatok fel nem értem!

Avatar
GTPeti
Városi versenyző
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2008.05.19 9:33

Re: CHIPTuning

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2012.06.25 21:46

Tomibá írta:Szia!
Olvastam a paripáról, gratula hozzá! :taps:
Mindig ilyen szép belső volt az álmom mint amilyen a tiédben van!
Mustang belső azóta sem sikerült szebbre szerintem.
De ritka mint a fehér holló kézi váltóval meg pláne, és hogy eladó is legyen
az már csoda lenne Magyarországon!
Neked biztos elmondták hogy mi a különbség a vezérlőprogram csere, és az új vezérlő chip között amit
te vettél bele. Azt látom hogy az automatához nagyon ajánlják, de nekem kézi van ez számít?
Az MMC amit írtam 55000FT- ért csinálja meg"+25HP!?", de az nem új CHIP csak program!
Nagyon dicsérik ezt is egyébként.
http://www.autochip.hu/ford-chiptuning" onclick="window.open(this.href);return false;
A hengerfejed és tengely mennyit dobott, van rá adatod meglett így a 300HP?
Szia!

Köszönöm a kedves szavakat az autómról!
Sajnos, a chip-el és a mesterrel kapcsolatban több szempontból is ki kell ábrándítsalak. A 94-es Mustag computere még meglehetősen egyszerű fajta, nem lehet úgy átprogramozni, mint a korszerűbb autókét. Az egyetlen megoldás a chip csere, ehhez pedig mindenképpen érdemes kipróbált helyről beszerezni a chip-et. Az enyém ide szállítva, beszerelve, az autómra optimalizálva 90 ezer forint volt. Több, mint az általad említett, de kevesebb, mint, amibe a motor felújítás kerül egy nem megfelelő tuningtól!
Egyébként a helyedben nem a chiptuninggal kezdeném, mert rengeteget tud ártani, ha egy nem megfelelő állapotú motorra teszik. Mindenek előtt, fel kellene mérned, hogy a motor milyen állapotban van. Fogyaszt-e olajat, füstöl-e stb.+ kellene egy kompresszió mérés a hengereken. (ez egy olcsó, pár perc alatt elvégezhető művelet). Ha minden rendben a motorral, megfelelő a kompresszió, nincs olajfogyasztás, füstölés, kopogás stb. akkor lehet chip-et cserélni. Ellenkező esetben, azonban felesleges és káros. Ha már fáradt a motor, akkor nincs más, mint járni vele a szezon végéig, nem nagyon hajtani, aztán télen szétszedni, új csapágyak, hengerfejek stb. Ha mindez megvan, akkor van értelme a chip-nek.

Fékek: sajnos, a gyári fékek eléggé alulméretezettek. Meg lehet próbálni tárcsát szabályozni, másik fékbetétet tenni stb., ezek valamennyivel javíták a fékhatást, de az igazi megoldás sajnos elég drága: egy fék kit beszerzése 13-as tárcsával.

Az enyémben ford-racing ültető rugók vannak, nagyon jók!

Szóval, el kell dönteni, hogyan szeretnéd használni az autót, milyen anyagi források állnak rendelkezésre és ehhez megtalálni legjobb kombinációt. Fontos, hogy legyen egy jó, típusismerettel rendelkező szerelő is, mert a "szereltem én már mondeot is" típusú mesterek csak gányolni szokták az usa autókat mert nem ismerik a típusokat. Szerelőt, ha szükséged lesz rá, tudok ajánlani, Gábor rakta össze, gondozza az enyémet is, valamint építi, tartja karban a cruising tagok jórészét.

Egyébként szép az autód, gratulálok hozzá, biztosan sok örömed lesz benne!

Üdv
Peti

Avatar
Tomibá
Úrvezető
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2010.08.24 18:24
Tartózkodási hely: Érd

Re: CHIPTuning

Hozzászólás Szerző: Tomibá » 2012.06.27 17:55

Köszönöm a felvilágosítást!
Elindulok inkább a fék irányába és biztonságossá teszem a gépet.
A motor megbontást elnapolom mert biztos szükség lenne rá.
Ha meglesz az ültetőrugó felteszek pár képet, mert a képhez képest kicsit már változott.
Kénytelen voltam kicsit csinosítani a dukkózást 2x21cm csíkkal, mert ráférne egy telibe fújás.
Egyébként már tényleg rengeteg örömet okozott így félkészen félgőzön is!

Avatar
GTPeti
Városi versenyző
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2008.05.19 9:33

Re: CHIPTuning

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2012.06.28 10:30

Örülök! :taps:

Válasz küldése