Keréknyomásmérő-szenzorok (TPMS)

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Keréknyomásmérő-szenzorok (TPMS)

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.05.04 23:15

2007-től kezdeve a Mustang-ok kerekeiben megjelentek a keréknyomásmérő szenzorok. Örülhetünk, hogy milyen klassz (amúgy előírás az USÁban 2007-től), de gond velük az, hogy az SJB (Smart Junction Box - a vezérlő elektronika) csak négy szenzort tud megjegyezni. Így minden kerékcsrere után, akár defekt miatt vagy csak téli/nyári csere után újra kell tanítani az SJBt, hogy ismerje a nyomásmérő-szenzorokat, illetve, hogy melyik kerékhez tartoznak. Ezt az USÁban úgy gondolták, hogy szerviz elintézi... Nos, ez már Svájcban, Németországben sem müködik, sokuknak nincs meg hozzá a berendezése, ugyanis a Mustang rendszere nem egyezik az európai Ford-okban használt rendszerrel...

Mit tehet a mustangos ilyenkor erre felénk?

Kapható egy kis kütyű, amellyel a szenzorok tanítása elvégezhető. Néhány 10 $-ba kerül, TMPS transmitter néven fut.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TomiTomi 2009.12.26 23:24-kor.

Tápi
Kabóca
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.12.26 22:42

Keréknyomás mérő

Hozzászólás Szerző: Tápi » 2009.12.26 23:20

Hello, Tomi!

Most sikerült vennem egy 2007-es V6-ost.
Sajnos, Nekem is jelzi a keréknyomás hibát a gép. Az eladó is hasonló problémáról beszélt, de megoldást nem tudott rá.
Van valakinek ilyen kütyüje a körötökben, és tudnátok segíteni ebben?
Remélem, még sokat találkozunk akár itt, akár élőben.
Üdv, Tápi

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2009.12.26 23:36

Szia!

Nem jelezte eddig senki, hogy lenne ilyenje. Hátha most... ;)

Az első kérdés az, hogy van-e egyáltalán légnyomásmérő a felnijeidben.

Amúgy azt hallottam, hogy a figyelmeztetést nem lehet kikapcsolni. Csak akkor szűnik meg, ha helyesen működik a légnyomásmérés.

Tápi
Kabóca
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.12.26 22:42

Hozzászólás Szerző: Tápi » 2009.12.26 23:43

Köszi a gyors választ!
Elvileg van benne szenzor(állítólag), csak fel kellene tanítani.
Más:
Motortuningban van valami kapcsolatotok?
Eddig bementem 1-2 chiptuningoshoz, de simán elküdtek, hogy csak európaival foglalkoznak.
Neten találtam valamilyen műszert(Diablosport U7145), de nem tudom, hogy működik-e.
Hallottam még áttételmódosításról is, de ilyen jellegű kapcsolatom sincs.
Előre is köszi a segítséget.
Üdv, Tápi

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2009.12.27 9:18

Tápi írta:Köszi a gyors választ!
Elvileg van benne szenzor(állítólag), csak fel kellene tanítani.
Kicsit guggliztam este, s több cég is árul. Lehet, hogy érdemes venni egy készüléket.
Tápi írta:Más:
Kérlek ne itt. A legegyszerűbb, ha nyitsz az autódnak egy topikot, ott viszonylag szabadon tudsz a téged érdeklő témák között ugrálni. Illetve chiptuningra is érdemes egy topikot nyitni.

Avatar
kopaszkrapek
Úrvezető
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2016.08.12 20:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kopaszkrapek - 2015 FORD Mustang V6 automata

Hozzászólás Szerző: kopaszkrapek » 2017.03.16 11:39

Sziasztok !

A 2007 után gyártott Ford autók el vannak látva TPMS (tire pressure monitoring system) -el.
Amennyiben valaki felnit cserél vagy kereket rotál a rendszernek újra kell tanítani az adók helyzetét. Ezt egy kódoló jeladóval lehet megcsinálni.



Amerikai fórumokon találtam egy műszer nélküli verziót:


1) Make sure your tires are inflated to the recommended psi.

2) Turn ignition to the on position. If you have a push button start, push the start button without pressing the brake pedal.

3) Push the hazard light button 6 times. The horn should honk and you should see "Train left front tire" in the LCD display between the tach and speedo.

4) Release air pressure in the front left tire until you hear the horn honk. The LCD display should now read "Train right front tire".

5) Release air pressure in the right front tire until you hear the horn honk.

6) Repeat for the the right rear tire, and then the left rear tire.

7) You should now see "Training Complete" in the LCD display.

8) Fill your tires back up to the recommended pressure.



Valaki próbálta már ? :mech:

Köszi,
Üdv
kk

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: kopaszkrapek - 2015 FORD Mustang V6 automata

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2017.03.16 12:55

Hallottam már olyanokról, akik csináltak ilyet... :monokli:

(Mondjuk vicces, hogy ilyen bonyolult. S-Maxnal kerékcsere után elég pár km-t menni és már ismeri az új kerekeket. Remélem az egységesítésnél nem az amerikai rendszert hagyták meg... :hmm:)

Avatar
kopaszkrapek
Úrvezető
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2016.08.12 20:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keréknyomásmérő-szenzorok (TMPS)

Hozzászólás Szerző: kopaszkrapek » 2017.03.16 17:17

Hi,

Itt is kell 2 percet menni legalább 32 km/h-val, :sapi:
A kerekenkénti hangolás azért kell, mert így is jelzi ki a rendszer.

Kép

Holnap kipróbálom egy benzinkúton a nyomáskiengedős verziót :nemtom: és visszajelzek.
Üdv,
kk

Avatar
2AV3N
Kabóca
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.05.18 14:45
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Kapcsolat:

Re: Keréknyomásmérő-szenzorok (TMPS)

Hozzászólás Szerző: 2AV3N » 2018.05.22 14:37

Hali,

Szintén szenzor hibával hoztam el, nekem is villog, de kit érdekel... :ideges:
Minden indítás után egy reset +a pár 10km utáni visítozás mondjuk kezd idegesítő lenni.
Emberünk vett egy "pívíszípályp"-ot, ebbe tette a 4db szenzort, felfújta 2.2bar-ra, feltanította, aztán be az ülés alá...



Részemről teljesen feleslegesnek tartom az egészet. 2.5bar-ra fújom, a gumik gyártásától 1 év sem telt el még, és egy szezontól többet kizártnak tartom, hogy kíbírjon. (igaz 2.5 hónap alatt mentem vele 5000-ret :roll: ) //Hankook Ventus V12 Evo 2 - 235/50
Programból kiírni vagy megszüntetni nem lehet esetleg? :| Sosem eresztett még egy kicsit sem és gumizásnál úgy is cseréltetem a "csecset" :mrgreen: (évente)

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Keréknyomásmérő-szenzorok (TPMS)

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2018.09.20 20:54

Nem értek veled egyet, pont a kátyús magyar utakon. Nekem a TPMS rendszer egyből jelezte, mikor defektet kaptam az egyik kátyúban.

Helyedben inkább arra mozognék, hogy Kínából rendelnék jeladókat és kütyüt a tanításhoz. Így viszonylag olcsón megúszod és megmarad a biztonság.

Válasz küldése