2014 V6 vásárlás

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

xtom
Kabóca
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.03.08 10:16
Tartózkodási hely: Budapest

2014 V6 vásárlás

Hozzászólás Szerző: xtom » 2021.03.09 18:58

Sziasztok,
Tamás vagyok, egyelőre még Mustang nélkül, de a terv egy 3.7 V6. Amerikai autóm egy volt eddig, Explorer 5.0 V8, jó volt, ain't no replacement for displacement :vezet:

Ma voltunk megnézetni a kiszemelt példányt. Segítséget szeretnék kérni, mennyire vegyem komolyan az alábbi hibákat:
> diffiből olaj szivárgás, 101.000 km van az autóban, így nem hinném hogy komoly, inkább csak tömítetlenség a baj de nem értek hozzá.
> futóműben centivel mérve (vagyis nem pontos, egzakt mérés, nem futóműves csinálta, az ez utaán következik) a bal és a jobb oldali kerékközepek között 0,5-1 cm eltérés, vagyis az egyik oldalon a kerékközepek között ennyivel nagyobb a távolság. A kormány kissé balra áll, egyenesfutás jó. Az autó bal oldala javítva volt, bal oldali üvegek cserélve voltak, vezetőoldali ajtó cserélve volt, a vezetőoldali hátsó karosszériaelem le lett véve a hegesztésről, visszatéve kulturáltan van de nem a gyári módszerrel természetesen.
Köszönöm előre is, ha tud valaki tanácsot adni. Az elképzelésem nem szalonállapotú autó, nem zavar ha javítva volt, természetes ez egy használt kocsinál de nem szeretném a tavaszt-nyarat szerelőnél/árokban tölteni.

Avatar
Locomotiv
Kabóca
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2019.03.09 16:41
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: 2014 V6 vásárlás

Hozzászólás Szerző: Locomotiv » 2021.03.10 17:48

Szia!
A leírásod alapján ezt az autót már megrágta az élet, az a futómű hiba amit írtál aggodalomra ad okot. Az oldala is volt javítva, szóval valószínűleg nem egy járdasziget ütötte el futóművet. Én biztosan nagy ívben kerülném ezt az autót, mindegy milyen olcsón kínálják! Azt pedig semmi esetre sem tekintem természetesnek, hogy egy használt autónak "javítottnak/hibásnak" kell lenni. Azt ajánlom nézelődj, esetleg gyűjts még tőkét és keress egy hiba mentes autót, nehogy egy ilyen járgány miatt esetleg megutáld ezt a fantasztikus kocsit! Mustang tulajnak lenni, olyan mint szépségkirálynőt feleségül venni. Kívánom neked ezt az érzést átélni! :lecileci:
Üdv!

xtom
Kabóca
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.03.08 10:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2014 V6 vásárlás

Hozzászólás Szerző: xtom » 2021.03.10 18:41

Szia,
köszönöm, igyekszem olyat venni amivel öröm lesz a dolog. Igazad van, egyértelmű.
Egy a baj, ez a kocsi olyan amilyet én vennék ha válogathatnék, vagyis benne/rajta van ami nekem fontos. Attól tartok, kap még egy esélyt (tudom, :hulye: ), ha eljön a tulaj még egy átvizsgálásra. Ez a konkrét példány nyilván volt törve, húzatás nyomait nem találta rajta szakértő sem, most elviszi futómű beállításra a tulaj aztán meglátjuk. Diffiről esetleg? Ennyi idősen / kilométerrel várhatóan inkább csak szimmering a tipp?
Köszönöm.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 2014 V6 vásárlás

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2021.03.10 20:33

Én vagyok az, aki megpróbál lebeszélni a V6osról... Ha nem egy nyugodt ember vagy, aki csak krúzolni akar. :szent:

A gyári állapotú V6os Mustangnál megtévesztő a több mint 300 LE. A kocsi USÁnak készült és a többi része nem felel meg ennek: se futómű, se fékek. A végsebessége is le van szabályozva és a kardán nem jó többre. Ha mindezeket megszünteted, elköltöd a V8as felárát és továbbra sincs V8ad...

De motortól függetlenül el kell kérni az alvázszámot és Carfaxon ellenőrizni kell, hogy hogyan hagyta el USÁt az autó. Sajna a legtöbb Mustang salvage title-lel (totálkárosnak minősítve) és Litvánia felé. Ott építenek belőle újnak látszó tuning Mustangot. Akár többöl egyet. Nehéz műfaj manapság a vásárlás...


Jut eszembe, egy 2007 körüli V6 kabrió eladó, aminek ismerjük az előéletét. Az az évjárat "csak" 210 LE, de ha nyugodtak közé tartozol, ez is egy szép autó.

xtom
Kabóca
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.03.08 10:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2014 V6 vásárlás

Hozzászólás Szerző: xtom » 2021.03.11 7:54

Hali,
köszönöm, nekem elég lesz a V6. Általában nyugi vagyok, amikor nem, akkor elég lesz amit ez tud. Ellenőrzés meglesz, köszi.
A 2007-es érdekel, a fenti évjárat az elképzelés de nincs kőbe vésve.
Üdv

xtom
Kabóca
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.03.08 10:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2014 V6 vásárlás

Hozzászólás Szerző: xtom » 2021.03.11 8:32

... jut eszembe, a Carfax azonnali, fizetem és látom vagy várni kell rá?

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 2014 V6 vásárlás

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2021.03.12 19:41

xtom írta:
2021.03.11 7:54
Hali,
köszönöm, nekem elég lesz a V6. Általában nyugi vagyok, amikor nem, akkor elég lesz amit ez tud. Ellenőrzés meglesz, köszi.
A 2007-es érdekel, a fenti évjárat az elképzelés de nincs kőbe vésve.
Üdv
Küldtem magánüzenetet a tulaj elérhetőségével.

Kép

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 2014 V6 vásárlás

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2021.03.12 19:54

xtom írta:
2021.03.11 8:32
... jut eszembe, a Carfax azonnali, fizetem és látom vagy várni kell rá?

Sosem használtam, de megkérdeztem az embert, aki használja. :D
GTPeti írta:Simán csak www.carfax.com és ki lehet választani, hogy egy vin-t, vagy 5-vin-es csomagot veszel. Lehet PayPal-az, vagy kártyával fizetni. Meg kell csinálni a regisztrációt,beírni a vin-t és elküldi mailen a riportot. Nagyon User friendly felület
Illetve Peti még azt ajánlja, hogy írd be az alvázszámot google-be pl "Mustang VIN <alvázszám>" és ha árverésen adták el, akkor nagy valószínűséggel megtalálod fotókkal...

Válasz küldése