Hibás műszerfal

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hibás műszerfal

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2018.09.20 21:18

Egy barátom jött ezzel a gonddal hozzám:

Kép

Mint látjátok, a benzinóra, a vízhőfokmérő és a km óra szokatlan helyen áll. Már álló motornál. Sosem hallottam ilyenről, így rákerestem a neten és kiderült, hogy ez gyakori hiba a 2005-ös Mustangoknál. A műszerek léptető motorjai mennek tönkre, azokat kell cserélni. Amerikai mustangos fórumok tele vannak ezzel.

A léptetőmotor filléres alkatrész, amit már 1,5 $-tól meg lehet vásárolni az Aliexpressen, amerikai Amazonon vagy Ebay-n. Típusszámok: X25.589 X27.589 Angol neve: stepper motor


Kép Kép

A cseréje is belátható munka, szerintem a legnehezebb, hogy a régi motort ki kell forrasztani a nyákból, az újat pedig be. Útmutatók a cseréhez:

Műszerfal kiszedése



Műszerfal javítása

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hibás műszerfal

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2022.11.13 16:12

Engem is utolért a probléma. Pénteken haza felé jól rám ijesztett az autó, azt mutatta, hogy felforrt a vizem. Félre álltam, megnéztem, motor nem tűnt egyáltalán túlhevültnek. Majd ránéztem a műszerfalra és és kulcs nélkül látszott, hogy középen áll a hőfok mutató...

A fenti videók mutatják, hogy műszerfal hogyan szedhető szét. (Meglepően egyszerűen.) Egyelőre azzal próbálkozom, hogy ismét kalibrálom a műszert (beállítom nullára alaphelyzetben).

Kép

Kép

Kép

Kép

Szal ismét úgy áll, ahogy kell. És biztonság kedvéért megrendelem a lépetető motorokat hozzá...

Válasz küldése