Smart Junction Box (SJB)

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Smart Junction Box (SJB)

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2016.04.21 21:22

Smart Junction Box

A Smart Junction Box (SJB) látszólag és a kézikönyve szerint is egy biztosítéktábla a jobb lábtérben egy kis ajtó mögött.

Kép

Valójában ez a CAN-busz-vezérlő. Ezekben a modern Mustangokban a CAN-buszon keresztül vezérlődnek a lámpák, tempomat, km-óra, stb. A 2005-2006-os Mustang SJBje már az USÁban is rossz hírű, erre még rátett az európai átépítés.

Szakszerűtlen átépítésnél a középső féklámpára kötik rá a nagylámpa izzóit, az első indexre a hátsókat. A SJBben használt teljesítmény kapcsolók (High Side Driver, röviden HSD) sajnos nem bírják tartósan a megnövekedett áramot és idő előtt tönkre mennek.

Amerikában meghibásodás esetén a komplett SJBt cserélik. A gond az, hogy egy új SJB a 2005-2006-os Mustanghoz ~335 $ és még beépítés után fel kell programozni. Itthon nem világos, hogy ki képes rá.

Kép

A csere igen magas költsége vitte rá a szakikat, hogy javításnak utána járjanak. Az SJB belseje nem dokumentált. Az látszik, hogy HSD-k hajtják meg a fogyasztókat, de nincs leírás, hogy melyik melyiket. Így az európai fórumokban terjed, amit már megtapasztaltak.

A nyák egyik oldalán található a középső féklámpa HSDje:

Kép

A másik oldalán a jobb oldali első és hátsó indexek HSD-i, a körben jobb oldali HSD a hátsó, a bal HSD pedig az első:

Kép

Közeli kép az első index HSD-jéről:

Kép

A javítás azért sem triviális, mert SMD alaktrészt kell ki- és beforrasztani. De a gyári HSDhez itthon is kapható alternatíva, pl: STMicroelectronics VN820-B5-E

Javított első index meghajtó:

Kép



Hibajelenség
- index nem világít és kábelek rendben vannak
- index állandóan világít, még a gyújtáskulcs eltávolítása után is
- féklámpa nem világít, illetve állandóan világít és egyéb hibalehetőségeket kizártuk (féklámpakapcsoló, kábelezés, izzók)


Javítás
- van egy részletes német nyelvű leírásom a javítás menetéről (7 oldal sok képpel)
- alternatívaként össze tudlak hozni azzal, aki az enyémet javította

nagymilu93
Kabóca
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.08.02 12:51

Re: Smart Junction Box (SJB)

Hozzászólás Szerző: nagymilu93 » 2020.09.17 12:20

Szia, tudsz segíteni? Kérlek meg tudnál csorgetni és vissza hívlak +36 30 414 0076
Koszi előre is.

juhasz05
Kabóca
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.11.20 13:55

Re: Smart Junction Box (SJB)

Hozzászólás Szerző: juhasz05 » 2020.11.21 8:25

Szia!

Érdeklődnék nincs e véletlen egy villamos kapcsolási rajzod Ford Mustanghoz?

2005 s197 4.6 V8

Az SJB-m elméletileg jó, de a jobb első indexem nem működik -így értelemszerűen az átkötés miatt- a jobb hátsó sem.

Volt az autó két villamossági szerelőnél autószervizben, legutóbb a Vácon a Mustang szervizben és nem tudták megcsinálni -vagy inkább nem foglalkoztak eleget vele- ugyanis azt mondták, hogy a SJB -t ki kell cserélnem és ennyi.
Megrendeltem az USA-ból, kicseréltem és ugyanúgy nem működik az indexem, úgyhogy ennyit a szervizről is. (A pénzt persze mindenhol elkérték az el nem végzett munka után is.)
Szóval nagy segítség lenne egy kapcsolási rajz és majd itthon kimérem egyenként a kábeleket, mert valószínűleg az SMJ-be már el sem jut a fezsültség ami az indexhez köthető.

Ha lenne és tudnál küldeni egy kapcsolási rajzot azt megköszönném! :lecileci:

Üdv. Gábor

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Smart Junction Box (SJB)

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2020.11.24 10:34

Szia,

ezt a linket találtam: http://iihs.net/fsm/?d=40&f=Turn%20Sign ... 0Lamps.pdf

Baloldali menüben sok témát találsz.

Üdv,

Tomi

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Smart Junction Box (SJB)

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2020.11.24 10:36

SJBt csere után ki programozta fel?

juhasz05
Kabóca
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.11.20 13:55

Re: Smart Junction Box (SJB)

Hozzászólás Szerző: juhasz05 » 2020.11.24 18:20

Szia!!

Köszi az infót!! Utánanézek!

Semmi nem volt programozva, mégis működött a jobb oldali indexen kívül minden más funkció.

Üdv. Gábor
TomiTomi írta:
2020.11.24 10:34
Szia,

ezt a linket találtam: http://iihs.net/fsm/?d=40&f=Turn%20Sign ... 0Lamps.pdf

Baloldali menüben sok témát találsz.

Üdv,

Tomi

juhasz05
Kabóca
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.11.20 13:55

Re: Smart Junction Box (SJB)

Hozzászólás Szerző: juhasz05 » 2021.01.15 21:16

Mindig mondták, hogy programozni kell az új boxot. Azért is írtam nem kellett programozni, mert nem értettem miért kéne. És igen, csak nem a boxot kellett, hanem a kulcsot. 1p alatt megvolt. :)
Gondolom egy szerelő szépen lehúzott volna..

Köszi az infókat sokat segített, kicseréltem az SJB dobozt az újra és átkötöttem az indexet párhuzamosra és jó is. :)

A régi hibásnak most állok majd neki kicserélni a vezérlőt, majd letesztelem hogy sikerült.)

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Smart Junction Box (SJB)

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2021.01.17 14:28

Kösz a visszajelzést. :klassz:

Ha neked is a teljesítménytranzisztor ment el, akkor érdemes lenne kevesebb teljesítményt rájuk kötni. Én a javítással egy időben az összes index izzómat LEDesre cseréltem, a féklámpáhat meg lereléztük. Neked is érdemes ilyesmin gondolkodnod, ha egy izzó helyére van több izzó kötve.

juhasz05
Kabóca
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.11.20 13:55

Re: Smart Junction Box (SJB)

Hozzászólás Szerző: juhasz05 » 2021.01.17 20:27

TomiTomi írta:
2021.01.17 14:28
Kösz a visszajelzést. :klassz:

Ha neked is a teljesítménytranzisztor ment el, akkor érdemes lenne kevesebb teljesítményt rájuk kötni. Én a javítással egy időben az összes index izzómat LEDesre cseréltem, a féklámpáhat meg lereléztük. Neked is érdemes ilyesmin gondolkodnod, ha egy izzó helyére van több izzó kötve.
Valószínűleg pont a jelölt alkatrész amit itt megjelöltél pirossal..
Jövő héten cserélem ki, rendeltem az általad megadottból újat.

Köszi, már minden izzó ledes, a féklámpát is beleértve. :) szenzációs!!


Válasz küldése