2008 Ford Shelby GT500 SuperSnake

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.06 17:55

LeMans67 írta:a V8-on hírdettek egy 750 LE kompresszoros motort 1,7 M-ért (ami tényleg annyit tudott) Igaz az GM volt. Én kb. ezt az összeget tettem hozzá.
Öhömm, szerintem az TTomiék féle volt és 2.9M-ért... ha már nagy számokról beszélünk, akkor csak olyanban hiszek amit hozzáértők építenek, az meg nem olcsó... és ez nem egy régi motor felújítva....
de egyszerű, Komáromban kérdezd meg slowlow-tól mennyibe van neki a motorja...
LeMans67 írta:A fékek, futóművek más kérdés, milyen szintüt teszel alá. Az összeg is változó...
Erre most nem tudok mit mondani... így elismered, de sokallod... hát, ennyibe kerül... ez van...
LeMans67 írta:Én csak azt mondtam, hogy a felár az mondjuk Tomi GT-jének "majd nem" a kinti ára, ami már elég húzos összeg.
LeMans, elhiszed aki megveszei a GT500at $45000-ért és többre vágyik, az nem az eBayen keres használtalkatrészt?
Kint már a $45000-s autó is drága... 700lóerőt nem lehet összekukázni... az a baj nem tudok neked példát mondani arra, hogy ha valami komoly, profi és jó, az drága...
96ban a haverom sógorának kértünk árajánlatot a Köenig-től a Porsche 928GTS-ének a tuningolására... 30e márkáról indult, és a legdrágább turbós kit volt 69e márka... (és ez még nem volt extrém kit)... drága, de egy 640lovas Lamborghini $300e, ez 125lóval több a negyedéért... és biztos vagyok benne, hogy pályán jobban megállja helyét, és a mindennapokban is... csak nem egzotikus ... ennyi...

LeMans67 írta:a 400 LE felett szerintem már bűvészkedni kell az úton tartáshoz...
:rohog: Most komolyan... egyszerűen, csak megfelelően kell megcsinálni... a Nelson Racing tulajának a napi autója egy 1100lovas Chevy, majd megkeresem a videót róla, szépen elpöcsöl as városban vele... az más dolog, hogy nem sokáig bírja a pöcsölést...
Jó futómű, jó fékek és normál esetben simán az úton lehet tartani...
Aki meg pályára viszi, tudjon vezetni...
A 60és évek autó kanyargós úton nevetségesek, pályán még inkább...
Van 1-2 kivétel, ami jobbnak számít alapállapotban is, de komoly futóműtuning és modern kerekek nélkül lófasz... Tényleg nem lehet kihasználni még a 350loerőt sem... de ezt nem lehet összehasonlítani egy modern autóval...

LeMans67 írta:Ezek a gépek, biztos 1/2 árasak és még is közel azonons menetteljesítményre képesek...
Öhöm, a "biztos 1/2 árasak" az nem pontos, az talán, az úgy gondolom, a valószinülegh, az elképzelhető, nem számít... amit nem TUDUNK azt nem hozzuk fel példaként...
De komolyan, ha megnézném csak az eBay Mustangjait, kb 10 autós biztos lenne, aki már 70-80ezret költött az autójára dollárban és megpróbálja eladni 40e-ért...
$10e-t az enyémre tudnék úgy pattintani, hogy nem extrémet építettem... ls csak a motorról és mondjuk a futóműről beszélek, és nincs benne fék és karosszéria merevítés... és nem extrém!

Az azonos menetteljesítmények... biztos, aztán elmész vele egy pesti dugóba és tökönszúrod magad.
Azok nem mindennapos használatra vannak építve, hanem pályára... ez, a Viper, a Z06 a mindennapos várost is tudják... Szeretnék egy 69-70es Mustangot... de eszembe nem jutna mindennap használni, valszeg bírná.... egy vintage racer meg nem, mert a pályára lett tervezve, és úgy van minden belőve, hogy a pályán teljesítsen optimálisan...

abszóéút értelmetlen vita, az árakoról nem tudlak meggyőzni, mert a homokba dugod a fejed... én is tudom, hogy sok, de ennyibe kerül...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.08.06 20:50

A színek mustangblog.com-ról:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Érdekes, hogy nincs piros. :hmm:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.06 21:55

Nekem piros alapon fekete csíkos kellene, de jól néz ki az Ebony kombó is... :klassz:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.08.06 22:02

StangMan írta:Nekem piros alapon fekete csíkos kellene, de jól néz ki az Ebony kombó is... :klassz:
Ha a mustangblog-nak igaza van, akkor nincs piros. :nemtom: Elég idétlen lenne.

Nekem is az általad említett kettő tetszik. :D

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.07 7:38

Különben ezek a képek nagyon ügyes Fotocsoppolt képek.... így a lista sem hivatalos, de származhat hivatalos forrásból... nem tudom elkepzelni, hogy a piros színt kihagynák!
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.08.07 7:55

Ne haragudj már rám Stang Man! :pacsi: Kicsit húztalak, mert így egyből felélénkült a fórum.

Amúgy bármilyen autó építése drága. Én csak azt mondtam, hogy egy régi gép átalakítása még mindig olcsóbban jön ki, mint egy vadonatúj gép megvétele. Eleve, ha veszel kint egy használtat akkor azt rendbe kell hozni. Itt már csak a beépülő alkatrészek ára változik. Igaz itt nem számoljuk, a munkadíjat, hisz az ember magának csinálja. Nem lesz annyira tökéletes futóművileg ez is igaz, van itthon is felújító cég, aki ahogy néztem apró kis csalásokat tesz a gépeibe, amivel javítják a régi kor dolgait, de nem feltünő mégsem és nem lehet belekötni :burnrubber: . Igaz nem lesz olyan, mint egy mostani, de elég erősen megközelíti. Ültem olyan régi gépben (igaz annak a futóműve már gyárilag nem laprugós volt) ami kisebb átalakításokkal remek pálya autó volt, de városban kicsit rázósabb élményt nyújtott (keményebb szilenteket, erősített, ültetett rugót tettek bele és a pályára feldobtak egy szliket). Ezzel jobb lesz a pályán, de még használható marad utcán is. Igaz, ahhoz, hogy megfeleljen mindenhol teljes futómű csere kell, ami már húzós (nem árt egy állítható beállításos futómű, mert azzal eléerhető, hogy mindkét helyen jó legyen). Vagy azt mondod, hogy legyen jó mindkét helyen, de sehol sem lesz tökéletes. Én is néztem már régen az árakat. Bár engem komolyan nem izgat, mert elégedett vagyok a mostani erővel, de azért mindig jó tudni mi mibe kerül.
Akármilyen alkatrész elindul mondjuk 100-ról a miénkbe az pl. a drag Novába már 800. Az a 800 simán jó lenne az enyémbe is, mert kompatibilis és valószínűleg sosem kellene többert hozzányúlnom, de kicsit húzós nekem :( (más részt nem lesz olyan igénybevétel sosem, amihez szükséges lenne)
Ami viszont érdekes, hogy egy régi motorban hihetetlen tartalékok rejlenek. Motorikusan egy régi gép szerintem jobb. Akkor még mindnet túlméreteztek, ami ilyenkor jól kihasználható. Nincs elektronika, kevesebb a hiba lehetőség. Igaz többet fog fogyasztani, de ez itt szerintem már nem számít. Más részt a karbi mérete könnyen növelhető egy cserével, akár megduplázható... :) Hatalmas nyomatékkal bír szinte mindegyik motor (még a Ford is :twisted: )

Csak ennyi, de végre írtál rendesen :twisted: , nem csak 1-2 sort. Köszönöm, hogy kifejtetted a véleményed, amivel nagyjából egyet is értek, csak én elfogult vagyok a réfgiségek felé.

Másik dolog:
kéziváltós gépben 1000 Le-s nem használható városban, mert rövid időn belül kuplung csere kell....Egy szervíz főnököt ez nem izgat, de normál ember nem örülne, hogy állandóan szervízbe kell járni szereltetni...

Én anno azt a felvételt élveztem amikor egy szénné tuningolt Opellel játszottak. Valahol 800-900 Le között volt a gép és az újságíró nem tudott elindulni vele. Igaz az pályára épített játék volt, de a tulaj eltudott vele indulni a házuk elött finoman is , de mondta, hogy ezt ne erőltessék, mert nem bírja sokáig a gép...

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.07 8:21

:buttkick: én annélkül is írok eleget, hogy felhúznának :monokli:
LeMans67 írta:Ami viszont érdekes, hogy egy régi motorban hihetetlen tartalékok rejlenek. Motorikusan egy régi gép szerintem jobb.
Minden autóban nagyon sok tartalék van, amit nem hevitettek szénné... Egy tisztességes alapú motorból, kihozható a 100lóerő literenként, csak tudni kell hogy...
LeMans67 írta:... csak én elfogult vagyok a réfgiségek felé.
Az nem baj, én is szeretem a régiségeket... szeretnék is majd egyszer
LeMans67 írta:kéziváltós gépben 1000 Le-s nem használható városban...
ez így van, az automata volt...
LeMans67 írta:... az újságíró nem tudott elindulni vele. Igaz az pályára épített játék volt, de a tulaj eltudott vele indulni a házuk elött finoman is , de mondta, hogy ezt ne erőltessék, mert nem bírja sokáig a gép...

a lényeg itt van... pályára épített... akármit építenek pályára, az nem bírj a napi igénybevételt... példa a kupplung... ha felbaszodd az 1200lovas autó kupplungját és úgy gyalázod bírja.... de a városi pöcsölésben a csúsztatásokat már nem...
és ez a lényeg, abban a két autóban is amit emlitettél... mindkettő racer... azok sehogy nem teljesítenének hétköznap.... a SuperSnake igen, mert utcára lett szánva... sőt, azoknál még a Z06 is jobban teljesítene, mert az is utcára van szánva...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.08.07 16:05

Akkor összefoglalom: egyet értünk ez egy szép gép! (bár ezt eddig sem tagadta senki! )

Én kicsit drágáltam, de TE meggyőztél !

Akkor megadom a címet hova kérném leszállítatni, amikor végre megvetted nekem :) (igaz asszon megfog ölni, mert azt mondta egy aúto lehet csak hobbi, de majd csak megvédesz...)

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.07 18:21

Nem, én vitázni akarok veled !!!!! :monokli:

S folytatom fohászom egy Shelby GT500 SuperSnake birtoklása érdekében :lecileci:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.08.15 22:20

Kép

Kép

Kép

Kép

Ez a felni sokkal szebb mint az eredeti GT500-as. :D

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.15 22:48

Jaja... az eredeti GT500 felni nekem nem igazán tetszik...

akkor már jobb egy jó kis Bullit is... igaz talán kissé elcsépelt lett... de attól még szép!!!
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
Chromlo
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2007.07.03 9:06
Tartózkodási hely: Vecsés

Hozzászólás Szerző: Chromlo » 2007.08.16 10:39

:popcorn:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.08.21 6:33

Kép

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.21 6:35

:lecileci: :mrgreen:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.08.21 6:43

Ima helyett ide $-ok kellenek... :sallala:

Válasz küldése