Ponyva hosszabb tárolás (pl. tél) esetére

Hírek, újdonságok, általános beszélgetés a Fordokról

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Ponyva hosszabb tárolás (pl. tél) esetére

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.07.16 12:16

Nah, ez már felmerült, illetve én is nézelődtem, ill. már tapasztaltam is a kérdésben.

Télen az én autóm áll. Nem vagyok a lgeszerencsésebb (nincs garázs), viszont mégis szerencsés vagyok, mert fedett parkolóban áll a picike.
Akinek még ennyi szerencséje sincs, az bizony kénytelen a csillaggarázsban tartani a kedvencét (napi használatú autónál ez nem olyan nagy probléma, mert az autó folyamatosan mozgatva van, máshol éri a nap és az egyéb természeti elemek).

A téli tárolásrara nálam alap, hogy a végleges leáálás előtt lemosom és felpolírozom az autót (teflonos Turtle Wax polír anyaggal). Mégha nincs is letakarva, akkor is nem kis mértékben könnyíti majd meg a tavaszi első takarítást.

Hosszabb ideig volt ponyvám, 2 db-ot is elhasználtam, de sajnos egyik sem bírta tovább mint 2év, pedig nem legolcsóbb 8-10e Ft-os kínai szarokat vettem, és az autóm tető alatt áll.

Anno (kb. 5 éve) 18e Ft-ért vettem, egy rétegű anyag volt, szellőző résekkel... azt mondanám fedett helyre még jó volt. 2év alatt, kikopott az anyag a fel-/lerakosgatástól...

Az ismerősőm akkoriban vett egy több rétegű ponyvát, akkor volt vmi 27e Ft, belül puha, nem karcolos anyag, kivul időjárás álló, vízlepergető, szellőztető résekkel... neki azóta is megvan.

El kell keserítenem mindenkit, azóta sem találtam olyat, és még a picitt jobb minőségű ponyvák is eltüntek, a kínai és olasz szemétből van bőven.

Miért éri meg drága ponyvába fektetni?
A két legfontosabb tulajdonság szerintem, attól függetlenül, hogy garázsban, fedett helyen vagy csillaggarázsban áll a kocsi:
- szellőzés
- nem karcoló belső anyag

Nézegettem az ebay-en és kint is a ponyvákat.... a tizen-huszondolláros cuccokat felejtsétek el, pont ilyeneket lehet kapni 8e ft-ért a Korábban vagy a Tuskóban is...

Amelyekért megéri szerintem pénzt kiadni:

Ez kb. olyan mint az én ponyvám volt 18e-ért... nem lesz szupertartós, fedett helyen valszeg bírja a 2évet.
E-bay link

A LeBra ponyvák az olcsó kategóriát képviselik, de innen is inkább amin esetléeg van értelme elgondolkozni.

A Wolf ponyvái már pénzt is érnek, ~$100-ról indulnak. $150-ért az Evolution már igen jónak tűnik.

http://www.global-accessories.com/carcovers/index.html

A CoverCraft ponyvái egyértelműen a felső katgeóriát képviselik, és minden feléhasználásra találunk megfelelőt náluk.
http://covercraft.com/

Ahogyan a választékot elnéztem, $160-ért van már jó... 5 év garanciával, ami nem jelent semmit ideát, de a minőségről azért sejtet valamit.

Ha neadjisten valaki itthon találkozott minőségi ponvával, az írhatna róla!
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

pro
Kabóca
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.02.25 16:31

Re: Ponyva hosszabb tárolás (pl. tél) esetére

Hozzászólás Szerző: pro » 2015.02.28 17:59

A Covercraftes link szuper, főleg a méretre vágott napellenzőik tetszenek. Ha tud valaki európai disztribútorról, megírhatná.

Idetennék én is két céget, akikkel van saját tapasztalat:

Brit cég, drága méretreszabott ponyvákat csinálnak, többnyire újabb modellekhez:
CoverYourCar
A drágább kivitelek alá berakhatod nedvesen az autót és megszárad...

Német cég, olcsóbb mint a britek, de csak konfekcióméret van:
Eigbrecht

Illetve van még ez, régi Fordokhoz is vannak ponyváik, de náluk még nem vettem semmit:
CarCoversDirect

Válasz küldése