Magazinok

Hírek, újdonságok, általános beszélgetés a Fordokról

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.11.11 6:51

StangMan írta:ezt majd 2009marciusban megszerzem :D

amugy ez nekem nagyok kevesnek tunik....raadasul nem is nez ki vmi jol... :roll:
Dizálnja a Legend Ford Magazine-nak tényleg nem valami jó, így a különkiadástól sem várok sokat. De boritékaim kézzel címzettek, amik tőlük jönnek, ez jelzi szvsz a vállalkozás méretét.

Rendeltem a különkiadásból, ha van kedved, majd nézz bele.

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.11.11 6:59

okay, mindenképpen...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2008.11.11 10:57

StangMan írta:amugy ez nekem nagyok kevesnek tunik....raadasul nem is nez ki vmi jol... :roll:
Szerintem egy klasszikusokkal foglalkozó újságnál, ha klasszikus a forma az előny, mert egy hangulatot is nyújt... nem ez a lényege?

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.11.11 11:22

ööööö... ez nem klasszikus forma... ez semmilyen forma :monokli:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2008.11.11 14:08

Hasonló a Pontiac újság is. Nincs összefirkálva a kezdőoldal, nyugodt, higgadt belsőlapokkal. A színorgiában szenvedő mostani Blikk kinézetű újságok lennének a követendő példák? Ezek az újságok ráadásul olcsóbbak, mint az itthoni lapok, hasonló lapok...

Kép

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.11.11 14:16

ööööö.. ezzel semmi baj... kevésből is lehet jó... ez a Fordos béna...
én sem szeretem a konzolos újság kinézetű magazinokat...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2008.11.11 15:45

Na most már kíváncsi vagyok rá! Remélem TomiTomi hoz egyet és élőben is meglehet nézni, hogy milyen ez...

Engem ilyen újságnál két dolofg érdekel: Színvonalas, értelems cikkek és jó képek, a körítés a gyerekeknek kell...

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.11.11 17:17

TomiTomi írta:Mintaoldal a fenti különkiadásból:
Kép
Lömi, itt egy minta oldal... ez már 2 a 3ból az 1970es Mustangról... vannak mustangos könyveim... 1-1 évet 5-10-20 apróbetűs oldalon tudnak tárgyalni...
Vannak ujságjaim amelyek váltózó hosszban tárgyalják az autókat...

ez a dupla mintaoldal tényleg szar... ronda is, és a két oldalra jutó infó, inkább mesekönyvbe való...

különben meg én úgy tapasztaltam, hogy azok az oldalak akik adnak a minőségi dízájnra, adnak a tartalomra is, és fordítva is igaz... ehhh...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2008.11.12 9:10

Khm, akkor az autósélet, mióta szebb lett komoly autós újság? :P Ne csináld már, kis pénz egyszerűség :!: Ez az, ami az ottani kis példányszámban kiadott újságokra jellemző. Aránylag jó szöveg némi technika, esetleg az autó érdekességei...ez szerintem normális, sőt jobb mint az itthoni általában semmit mondó cikkek. Nem érdekel egy szakmai lapban a dizájn. Sőt nevetségesnek tartom, amikor színes oldalakra bevágnak szövegeket blabla dumákkal...ez szakmai újság nem divatlap.

Nekem mondjuk ami tetszene, márkától függetlenül:
- aránylag olcsó (50/év alatt és hozzá 30-50 oldal),
- jó képek, akár sok apróbb az ínyenc részletekről, korabeli extrákról,
- komoly műszaki adatok, kevés blabla szöveg,
- felújítási cikkek, részletekkel :D ,
- érdekességek, levelezések (komoly kérdések és az arra daott műszaki válaszok),
- valaminek a szebbé, jobban használhatóvá tétele és a tuningolása

Nem izgat, hogy sima fehér alapon van fekete szöveg, mert inkább legyen egyszerű, de tartalmilag színvonalas és olcsó. Ezek az újságok szűk rétegnek megy, aki a kedvencét szeretné szebbé varázsolni és olvasni a többi "lököttről", hogy ő mit hogy csinált...

Tomi, ha hoz megnézzük és kiderül élőben, hogy megfelel az elvárásoknak vagy nem...

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.11.12 10:52

az autósélet most sem szép :monokli:

de egyértelmű, Tomi hoz és megvizsgáljuk ;)
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2009.05.07 14:01

TomiTomi írta:Mustang Enthusiast

Kép

megjelenik: havonta nyomtatásban

előfizetés: ~50 $ /év

Tematikája: Mustang Enthusiast celebrates Ford Mustangs and their owners' passion for real-world street driving, show competition, restoration and grassroots road racing. Performance build-ups, maintenance, new vehicle testing, lifestyle and travel, history, personality profiles, news, show-winning tips, product reviews

Link: http://www.mustangenthusiast.com/
Most már digitálisan is elérhetőek és teljesen ingyen. :klassz: (Mondjuk regisztrációt azért igényel. ;))

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2009.10.14 20:05

TomiTomi írta:Ma kellemes meglepetés ért. Este, mikor haza értem a munkából, egy boriték várt rám a postaládámban. Az USÁból jött, megjött az első

Legendary Ford Magazine

pontosabban az első kettő, mert a november/decemberi számot is megrendeltem. 74-es Gran Torino-ról van benne egy cikk. :mrgreen:
Úgy néz ki, hogy a kiadójuk majdnem tönkre ment. A május-júniusi szám most jött meg nemrég és ma bejelentették, hogy egyenlőre csak digitális formában fog megjelenni. :(

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2009.10.15 7:20

Akkor kénytelen leszel kinyomtatni, hogy meg legyen a szám otthon is, ha késöbb szeretnél belenézni... ;)

Avatar
szireta68
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1229
Csatlakozott: 2008.09.07 21:06
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: szireta68 » 2009.10.15 18:55

TomiTomi írta: 74-es Gran Torino-ról van benne egy cikk.
az melyik??? :nemtom: az a piros ,amilyet egy fickó már vagy két éve újít fel itt a fórumon :monokli:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2010.06.20 13:29

TomiTomi írta:
TomiTomi írta:Ma kellemes meglepetés ért. Este, mikor haza értem a munkából, egy boriték várt rám a postaládámban. Az USÁból jött, megjött az első

Legendary Ford Magazine

pontosabban az első kettő, mert a november/decemberi számot is megrendeltem. 74-es Gran Torino-ról van benne egy cikk. :mrgreen:
Úgy néz ki, hogy a kiadójuk majdnem tönkre ment. A május-júniusi szám most jött meg nemrég és ma bejelentették, hogy egyenlőre csak digitális formában fog megjelenni. :(
Végleg vége. Nem lesz több Legendary Ford Magazine. Az előfizetőket átadták a Mustang Magazine-nek. :nemtom:

Válasz küldése