Ha többet szeretnél megtudni az autód múltjáról...

Hírek, újdonságok, általános beszélgetés a Fordokról

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Ha többet szeretnél megtudni az autód múltjáról...

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.02.08 23:09

Marti Report

1951-1989 közötti Fordok és 1994-2007 közötti Mustangok eredetéről, eredeti kiviteléről lehet jelentéstrendelni a Marti Auto-tól 3 kivitelben:

1. Basic (Alap)

Kép
Tartalmazza az alvázszám (VIN) és az ajtó-adatlap (Door Data Plate) dekodólását, a gyári opciók listáját és a pontos gyártási dátumot. Ez 17 $ + szállítási ktsg.


2. Deluxe (Luxus)

Kép

Tartalmazza ugyanazokat az adatokat mint a Basic és ehhez jönnek további dátumok, mint rendelési idő, tervezett gyártási idő, értékesítés napja, stb és egy statisztika, hogy a kocsi az adott opciókkal mennyire egyedi. Sokkal színesebb is a jelentés, mint az alap kivitelnél. Ára 46 $ + szállítási ktsg


3. Elite (Elit)

Kép

Tartalmazza a deluxe jelentést, ehhez jár az ajtó-adatlap másolata és az egészet egy Ford kék táblára rögzítik. Ez ár annyira elit, hogy 220 $ + szállítási ktsg-ért kapod meg.


Megjegyzések:

- Az ajtó-adatlap (Dooor Data Plate) másolata az olcsóbb jelentésekhez is megrendelhető 20-30 $ felárral. A haszna az, hogy így pótolni tudjuk a sérült vagy elveszett táblácskát/matricát.
- Bármelyik jelentés megrendeléséhez a kocsi évjárata, típusa és alvázszáma/Shelby sorozatszáma kell. Európai hitelkártyáal fizethető és európai címre kiküldik.


Mire jó?

- megudhatjuk, hogy az adott alvázszámhoz tényleg az az autó tartozik-e, amit látunk
- megtudhatjuk, hogy mi volt az eredeti, színe, felszereltsége az autónak. (A kocsin lévő Door Data Plate nem feltétlenül valódi...)
- hiányzó Door Data Plate-et/Sticker-t hiteles forrásból pótolhatjuk



Shelby Registry

A kinézett Shelby alvázszámával lekérdezhető, hogy tényleg Shelby-e, illetve milyen

https://www.shelby.com/Contactus/Regist ... ntact-Form

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.02.09 0:11

CARFAX Report

Mi a CARFAX jelentés?

CARFAX egy cég, amely járműinformációk gyűjtésére szakosodott. Különböző forrásokból hordják össze az adatokat és tárolják. Az adatok tárolásához a 17-jegyű alvázszám (VIN) az alap, melyet a 80-as évek első felében vezettek be a gyártók. Természetesen csak az USÁban futó járművekről gyűjtenek adatokat. Ennek ellenére nekünk is érdekes lehet, hisz megtudhatunk egyet, s mást a kocsi múltjáról. Például, hogy stimmelhet-e a megadott km-óra állás.

CARFAX Vehicle History Reports™ sokféle információt tartalmazhat, amennyiben bekerültek az adatbázisba:

* Title informations = nyilvántartási információk
* Flood damage history = árvízkár volt-e?
* Total loss accident history = totálkár volt-e?
* Odometer readings = km-óraállások
* Lemon history = “citromjelentés” = Volt-e sok javítása / visszahívása az autónak?
* State emissions inspection results = Van-e "zöldkártyája"?
* Number of owners = tulajdonosok száma
* Service records = szervizlátogatások száma
* Lien activity = Van-e valakinek tulajdonjoga az autón? (pl.: bank)
* Vehicle use (taxi, rental, lease, etc.) = Taxiként, bérautóként vagy lízingelt autóként lett-e forgalomba helyezve?

Az adatbázis több mint 5 milliárd bejegyzést tartalmaz, melyet több mint 1000 forrásból gyűjtenek, többek között vizsgáztatóállomásoktól USÁból és Kanadából, árverésekről, flottakezelőktől és bérautós cégektől, autógyáraktól, tűzoltóságtól, rendőrségtől, stb. További információ a cég honlapján található: http://www.carfax.com


Ezzel a jelentéssel az autó múltja teljesen megismerhető?

NEM. Nem minden balesetet vesznek fel a rendőrök és a szervizeknek csak egy kicsi része jelent a szervizmunkákról. A hatóságok már megbízhatóak. Forgalombahelyezés, átírások, környezetvédelmi vizsgálatok mindig bekerülnek, így rendszeresen bekerül a km-óraállása is. A jelentés nélkül nagyobb a rizikó egy fiatalabb autót venni, mint nélküle, de a jelentés nem garantál semmit.


Példa CARFAX jelentésre

A példában egy 2006-os, V6-os Mustang jelentése van, amelyet Németországba exportáltak. A gond: a kocsinak gazdasági totálkára volt, amelyet kijavítottak még az export előtt.

Kép Kép


Kép Kép


Hogyan jut az ember egy CARFAX jelentéshez?

Az interneten rendelhető ~30 $-ért csak amerikai hitelkártya és lakcím kell hozzá. Tehát ismerős kell, aki az USÁban él és rajta keresztül kell megrendelni.


S ha nincs amerikai ismerősöd?

Vannak cégek, amelyek beszerzik a CARFAX jelentést. Sajna hazait nem ismerek, jó lenne, ha jelentkezne valaki.

Addig egy német címmel tudok szolgálni. Ennél a cégnél emilben lehet rendelni. Az autótípusa és alvázszáma szükséges hozzá. 25 euroért egy jelentést szerez be, 30-ért 30 napon belül tízet.
Forrás: Cars from USA

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2008.02.09 15:17

Na, ilyet kéne csinálni európai autókra is. Szerintem Magyarországon gennyesre kereshetné magát vele akárki.

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.02.11 6:34

A CarFax szerintem többnyire semmit sem ér... akkor van hozzá adat, ha a hely, ahova a tulaj viszi, lejelenti...

Az enyémnek is megvan a CarFax jelentése... Kint lekérdezte nekem egy srác, akinek volt 1 hónapig... sokkal nem lettem okosabb... :roll:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.02.11 9:06

StangMan írta:A CarFax szerintem többnyire semmit sem ér... akkor van hozzá adat, ha a hely, ahova a tulaj viszi, lejelenti...

Az enyémnek is megvan a CarFax jelentése... Kint lekérdezte nekem egy srác, akinek volt 1 hónapig... sokkal nem lettem okosabb... :roll:
Az a szövegből is kiderül, hogy biztosan csak a hivatalok jelentenek: forgalombahelyezés, átírás, vizsga, környzetvédelmi árvizsgálás. Most tudtommal ez az USA államaiban nem egyformán szigorú. :roll:

Azt se állítja a szöveg, hogy tuti, de az is biztos, ha sok ezer $-ért veszel egy autót odaát, akkor megérheti a 25 $-t a jelentés.

A legegyszerübb Marti jelentést megrendeltem a Gran Torino-hoz. Kíváncsi vagyok, hogy visszaigazolják-e, amit tudok.

Avatar
doGmAI
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1228
Csatlakozott: 2007.08.28 11:42

Re: Ha többet szeretnél megtudni az autód múltjáról...

Hozzászólás Szerző: doGmAI » 2008.04.06 7:59

TomiTomi írta:Marti Report
Gratulálok Thomas, nagyon hasznos Mozdony voltál :-) Régóta kerestem valami ilyen lehetőséget. Köszi!

doGmAI

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.04.06 9:51

Örülök, hogy hasznos. :D

Avatar
doGmAI
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1228
Csatlakozott: 2007.08.28 11:42

Hozzászólás Szerző: doGmAI » 2010.08.27 23:33

FIGYELEM!!!!!


A Marti Auto Works körlevelében bejelentette, hogy szeptember 10.-én JELENTŐS ÁREMELÉST hajt végre.

Akinek kell valami, addig még olcsóbban rendelheti meg.

Újdonságként megrendelhetőek náluk az "Eminger Invoices" fantázianévre keresztelt gyári számlák több típushoz is. (Sajnos Starskyhoz nincs) Ezzel kapcsolatos részletek: https://www.martiauto.com/eminger2.cfm

Avatar
doGmAI
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1228
Csatlakozott: 2007.08.28 11:42

Hozzászólás Szerző: doGmAI » 2010.09.14 9:47

Vesszek meg ha értem.

A mai Marti Report árak az én autómhoz:

Marti Report
REPORT - ELITE $200.00
REPORT - DELUXE $40.00
REPORT - STANDARD $15.00

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2010.09.14 10:42

Olcsóbb lett. Érdekes... :nemtom:

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2010.09.14 12:13

Hogyan lehet ezt fizetni ? Paypal játszik esetleg?

Beneveznék egy standard martira, hátha meglepődünk :D

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2010.09.14 13:13

Úgy emlékszem, hogy hitelkártyával fizettem. Ettől még lehet Paypal is.


Én is a reportból tudom, hogy Dave Starsky volt a kocsim első tulaja 75-79-ig. :P

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2010.09.14 16:59

Na jó, megpróbálom. Van még 40 euró a domboros kártyámon :monokli: Az elég lesz, nem?

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2010.09.14 17:11

Megrendeltem. Azért a 15 $ postaköltséggel elmehetnek .... :?

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ha többet szeretnél megtudni az autód múltjáról...

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2011.04.19 9:35

Jó hír!
TomiTomi írta:Marti Report
Most már emailben is kiküldik a Mart Report-ot és így nem kell postaköltséget fizetni. :klassz:

Válasz küldése