Extrák az USA vasakban

Hírek, újdonságok, általános beszélgetés a Fordokról

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
Bandit
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.07.03 16:22

Hozzászólás Szerző: Bandit » 2008.01.29 13:10

StangMan írta::wow: Nekem maximálisan bejön!!!!

Nagyon kultúrált a műszeregység. Végre európai extrák vannak benne (motoros tető, űlésfűtés), az űlésállítás Mercisen az ajtóra került... Tecc!!!

Szerintem szuper komoly... A képekről szinte európai felső kategóriás minőség köszön vissza, klasszikus országúti cirkáló stílusban...

Ezért adnék pénzt!!!
StangMan te tök golyós vagy! Európai extrák? Te szedsz valamit, vagy LeMans feltörte az accountodat?
A Merciben került fel az ajtóra olyan Lincoln-osan. Kb. '94-ben. Csak mert egy 88-as Lincoln Continental-ban már az ajtón volt az ülés alakú gomb.
Még a végén kitalálod, hogy Ford az 1955-ös Fairlane esetében milyen frankón lemásolta a 2000-res Pug 206 CC nyitható keménytetejét. Nem akarsz a TotalCar-ban publikálni?
Szerintem a gombok (pl. klíma) ugyanolyan gagyik mint '91-ben vagy '87-ben voltak. Persze engem nem zavar sőt, nem is nagyon érdekel. De azért ami tény az tény.

:hulye:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.01.29 14:45

Bandit írta:StangMan te tök golyós vagy! Európai extrák? Te szedsz valamit, vagy LeMans feltörte az accountodat?
mirő beszész teeeee. nemszóbeeee :buttkick:

lehet, hogy tudnak odaát extrákat, de akko meséld má el, hova a pélóba dugták őket eddig... ???

normális tolótető, fűthető űlés.... ez nem jellemző az USA autókra... csak ott ahol EU kooperáció is van...

pedig ezek manapság nem vmi nagy extrák.... az az idő már elmúlt, hogy az extrázás terén az USA élen járna... annak kell örülnünk, ha minőség hagyja el a gyárakat...

nem egetverő extrák kellenek, de vannak olyan dolgok, amiket most kezdenek beépítgetni, pedig 100zsillió éves és kivételesen hasznos dolgok...

a már említett tető, a fűthető űlés, xenon... talán még 1-2 van, amit hasznosnak tartok...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
Bandit
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.07.03 16:22

Hozzászólás Szerző: Bandit » 2008.01.30 8:40

StangMan írta: mirő beszész teeeee. nemszóbeeee :buttkick:

lehet, hogy tudnak odaát extrákat, de akko meséld má el, hova a pélóba dugták őket eddig... ???

normális tolótető, fűthető űlés.... ez nem jellemző az USA autókra... csak ott ahol EU kooperáció is van...

pedig ezek manapság nem vmi nagy extrák.... az az idő már elmúlt, hogy az extrázás terén az USA élen járna... annak kell örülnünk, ha minőség hagyja el a gyárakat...

nem egetverő extrák kellenek, de vannak olyan dolgok, amiket most kezdenek beépítgetni, pedig 100zsillió éves és kivételesen hasznos dolgok...

a már említett tető, a fűthető űlés, xenon... talán még 1-2 van, amit hasznosnak tartok...
Te csávó! Mustang-on kívül még miben ültél? Ha egy rendes Lincolnba vagy Cadillac-be belógatod az arcod meglepődsz! Fűthető ülés? Öregebb mint az első rövidgatyád! Elektromos tető? Na ezek biztos it európában lettek kitalálva. Akárcsak a szélvédőre vetített műszerfal (HUD) vagy az infra kamera a kocsiba. A Merci kisérletezik ilyennel, csak az a baj, hogy a Pontiac Bonewill SSR-ban már benne volt a HUD '92-ben. A Caddy-kben meg '90-ben. Gáz!

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2008.01.30 8:53

Bandit írta:A Merci kisérletezik ilyennel, csak az a baj, hogy a Pontiac Bonewill SSR-ban már benne volt a HUD '92-ben. A Caddy-kben meg '90-ben. Gáz!
Khm, ez a műszerfalra vetítünk, már a '60-as években futott, akkor kisérleteztek vele a Gm-nél... Terv volt, hogy km/h-t az üvegre vetítik...Ha jól emlékszem volt is rá prototípus...Igaz ez még hagyományos módon történt volna...

Ettől függetlenül, a mai amerikai gépek, mintha elfelejtették volna, hogy mire voltak képesek a régiek. SAJNOS...

Egy Merci 100x jobban felszerelt minden tekintetben, igaz az ára is elszállt, de egymással akarnak vetélkedni, akkor nyújtani is hasonló dolgokat kellene...

Avatar
Bandit
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.07.03 16:22

Hozzászólás Szerző: Bandit » 2008.01.30 9:32

LeMans67 írta:
Bandit írta:A Merci kisérletezik ilyennel, csak az a baj, hogy a Pontiac Bonewill SSE-ben már benne volt a HUD '92-ben. A Caddy-kben meg '90-ben. Gáz!
Khm, ez a műszerfalra vetítünk, már a '60-as években futott, akkor kisérleteztek vele a Gm-nél... Terv volt, hogy km/h-t az üvegre vetítik...Ha jól emlékszem volt is rá prototípus...Igaz ez még hagyományos módon történt volna...

Ettől függetlenül, a mai amerikai gépek, mintha elfelejtették volna, hogy mire voltak képesek a régiek. SAJNOS...

Egy Merci 100x jobban felszerelt minden tekintetben, igaz az ára is elszállt, de egymással akarnak vetélkedni, akkor nyújtani is hasonló dolgokat kellene...
Lehet,hogy '60-ban kisérleteztek, de '90 előtt már tutira működött is.
A Caddy-kben létezik ez a cucc a mai napig.
Soroljatok már olyan extrákat amit itt megkaphatsz de ott nem...

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.01.30 10:48

A biztonsági extrák odaát lassabban terjednek. Akár ABS, ESP, függönylégzsák. Azt tippelném, hogy a Mercury Grand Marquisban nem kapsz ESP-t. :roll:

Avatar
Bandit
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.07.03 16:22

Hozzászólás Szerző: Bandit » 2008.01.30 15:01

TomiTomi írta:A biztonsági extrák odaát lassabban terjednek. Akár ABS, ESP, függönylégzsák. Azt tippelném, hogy a Mercury Grand Marquisban nem kapsz ESP-t. :roll:
Mert "Home of the brave!" 8)

Jona's garage
Úrvezető
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2008.11.04 7:14
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

Hozzászólás Szerző: Jona's garage » 2008.11.11 21:24

Lehet, hogy kicsiOff:
Én mióta RoscoSeriff-ék voltak a tévében (~'83óta), azóta
kampányolok az amcsi autók mellett, ha valahol szükség
van rá, kis vitáinkban. Az esti filmekben már szinte csak
a kocsikat figyeltem. Tisztában voltam vele, hogy jóval Eur
elött jártak. A másik meg; hogy ami ott széria volt az nálunk
általában extra vagy nem is hallottak róla.

Egyébként sztem azt az autóst, aki csak az extra segítségekkel
jut el Á-ból B-be, nincs az az Isten aki az úton fogja tartani,
ha helyzet van. Én már láttam embert Sierrában úgy, hogy
elötte csak a mai, hazai sláger autókban ült (amott meg hátsó kerék,
semmi elektro segítség, 145ló és csak magára számíthatott)
- no koment. :shock: :roll: :shock: :P

Avatar
mati
Úrvezető
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2008.12.17 21:33
Tartózkodási hely: Letzebuerg/Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mati » 2009.01.05 14:42

Hogyha az ülésfűtést vesszük alapul, nem hiszem, hogy USA minden területén alapvető extrának kellene lennie.

Bár Alaszkában szerintem ez alap volt amióta világ a világ, és bizony akkor Európában max a svédeknek volt azokban a ronda régi saabokban. :twisted:

Nézzetek meg egy régi mercit, sőt egy BMW-t.

Milyen extrák voltak bennük mondjuk 1965-ben?

:twisted:

A BMW pont ezért nem tudott odaát érvényesülni, mert fapados volt egy caddy-hez képest, vagy akár egy birdie-hez képest :!:
Ford explorer 1997 4.0 sohc
Hit the road

Válasz küldése