2014 Mustang hátsó híd

Autót vagy alkatrészt keresők - kínálók területe

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
Ogabor
Kabóca
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019.11.16 12:45
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014 Mustang hátsó híd

Hozzászólás Szerző: Ogabor » 2020.05.29 19:57

Sziasztok!
Nem találtam olyan témát, ami passzolna, így újat indítottam. Ha esetleg van, kérlek igazítsatok útba.
Nos, van egy autóm, még nem túl rég. Rövid idő alatt elég sok dolog történt vele, akit érdekel, a mustang.eoldal.hu-n vezetem a történetét. A lényeg, hogy megütöttem a jobb hátulját, a gyári futómű esetén már cserélve lettek a féltengelyek, szimeringek, csapágyak, de elgondolkodtam, hogy talán szerencsésebb lenne egy teljes bontott hátsó híd. Jelenleg két probléma áll fent. Az egyik, hogy a gyári futómű balra áll az autó alatt elég látványosan, itt talán egy állítható panhard rúd segíthet, mondjuk én jobban örülnék, ha gyári megoldásokkal állna középen. A másik, hogy a jobb féknyereg beleér a tárcsába, tehát felül a tárcsa élébe. A nyerget amikor felrakjuk, jónak tűnik, de amint meghúzzuk a csavart, ami a hídhoz rögzíti, ráfordítja a nyerget a tárcsára. Nyerget már cseréltünk, tárcsát is, betétet is, de nem jó. Talán sérülhetett a hídra rögzített fém is, amire fel van csavarozva a féknyereg. Ez a fém, úgy cserélhető, hogy ki kell húzni a féltengelyeket. De ha egy ilyen vastag fém alkatrész hajlott, akkor ki tudja, még mi. Ezért gondoltam, hogy megpróbálkozom bontott hátsó híd keresésével.
A fenti linken minden infó meg van az autóról, de ha kell valami, kérdezzetek bátran. Előre is köszönöm.
2014 Convertible, 3.7 V6 aut.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 2014 Mustang hátsó híd

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2020.05.30 8:55

Szia,

nem írtad ide, hogy milyen Mustangod van.

Állítható panhard rúd: https://www.americanmuscle.com/0510-mus ... -bars.html

Érdemes feketét keresni, vizsgán nem lóg úgy ki...

Ha beállítod középre, az is csak bizonyos terhelésnél lesz középen. Ahogy rugózik be a hátulja, úgy megy balra a híd. (Nem sokat.)

Avatar
Ogabor
Kabóca
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019.11.16 12:45
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: 2014 Mustang hátsó híd

Hozzászólás Szerző: Ogabor » 2020.05.31 22:45

Köszönöm a választ. :-) A weboldalt azért tettem be, mert ott minden infó megvan. Egyébként 2014 3.7 V6, automata Convertible. :-)
Közben próbáltam utána nézni a dolgoknak, valószínű kell egy másik híd, mert a féktartó elem nagyon vastag, míg a hídon a vas, amire fel van csavarozva, úgy látom vékonyabb. Valószínűbbnek tartom, hogy az ment el. :-(
2014 Convertible, 3.7 V6 aut.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 2014 Mustang hátsó híd

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2020.06.01 15:20

És azt nem lehet javítani?

Amúgy milyen híd van a Mustangod alatt?

Avatar
Ogabor
Kabóca
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019.11.16 12:45
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: 2014 Mustang hátsó híd

Hozzászólás Szerző: Ogabor » 2020.06.02 16:24

Dunakeszire elvittem a komplett hátsó hidat DF-ékhez, ott elvileg átnézték, hogy elment-e valami, a féltengelyeket, csapágyakat, szimeringeket kicserélték és visszakaptam. Alátette szerelő, de a jobb féknyereg ugyanúgy beleér a tárcsába, mint korábban. Plusz balra áll teljes futómű. Mindenki azt mondja, hogy ezzel már nem tud mit tenni... Én meg szeretnék egy jól működő autót... Szóval, DF-ék megtették amit tudtak, a szerelő nem lát deformációt, szerinte talán a féknyerget tartó vas lehet még rossz, de nem tudni biztosan. A kasznis nem érti, hogy miért került vissza a régi híd, szerinte teljesen cserélni kellett volna. Hirtelen ilyen képek vannak róla:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
2014 Convertible, 3.7 V6 aut.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 2014 Mustang hátsó híd

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2020.06.04 12:50

Ogabor írta:
2020.06.02 16:24
Dunakeszire elvittem a komplett hátsó hidat DF-ékhez, ott elvileg átnézték, hogy elment-e valami, a féltengelyeket, csapágyakat, szimeringeket kicserélték és visszakaptam. Alátette szerelő, de a jobb féknyereg ugyanúgy beleér a tárcsába, mint korábban. Plusz balra áll teljes futómű. Mindenki azt mondja, hogy ezzel már nem tud mit tenni... Én meg szeretnék egy jól működő autót... Szóval, DF-ék megtették amit tudtak, a szerelő nem lát deformációt, szerinte talán a féknyerget tartó vas lehet még rossz, de nem tudni biztosan. A kasznis nem érti, hogy miért került vissza a régi híd, szerinte teljesen cserélni kellett volna. Hirtelen ilyen képek vannak róla:
Debrecenből Dunakeszire jársz szervizbe?

Az autód törött lehetett? Tudsz valamit a múltjáról?

Avatar
Ogabor
Kabóca
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019.11.16 12:45
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: 2014 Mustang hátsó híd

Hozzászólás Szerző: Ogabor » 2020.06.05 8:07

TomiTomi írta:
2020.06.04 12:50
Ogabor írta:
2020.06.02 16:24
Dunakeszire elvittem a komplett hátsó hidat DF-ékhez, ott elvileg átnézték, hogy elment-e valami, a féltengelyeket, csapágyakat, szimeringeket kicserélték és visszakaptam. Alátette szerelő, de a jobb féknyereg ugyanúgy beleér a tárcsába, mint korábban. Plusz balra áll teljes futómű. Mindenki azt mondja, hogy ezzel már nem tud mit tenni... Én meg szeretnék egy jól működő autót... Szóval, DF-ék megtették amit tudtak, a szerelő nem lát deformációt, szerinte talán a féknyerget tartó vas lehet még rossz, de nem tudni biztosan. A kasznis nem érti, hogy miért került vissza a régi híd, szerinte teljesen cserélni kellett volna. Hirtelen ilyen képek vannak róla:
Debrecenből Dunakeszire jársz szervizbe?

Az autód törött lehetett? Tudsz valamit a múltjáról?
Igen többnyire oda viszem, mert alkatrész miatt mindig megáll a dolog Debrecenben. A múltjáról annyit tudok, hogy elvileg nem volt törött, a festékvastagságmérő is ezt támasztotta alá.
2014 Convertible, 3.7 V6 aut.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 2014 Mustang hátsó híd

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2020.06.05 15:45

Ha szerelőd lenne helyben, tudsz USÁból is alkatrészt rendelni a lakásodra. Ez sokszor járható út, egy hátsó hídnál kevésbé... Ahhoz konténerest kell keresni.

Most ott tartotok az autóval, hogy a hídon a szem, amihez a féknyerget kell rögzíteni, az görbült el?

Avatar
Ogabor
Kabóca
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019.11.16 12:45
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: 2014 Mustang hátsó híd

Hozzászólás Szerző: Ogabor » 2020.06.05 18:09

TomiTomi írta:
2020.06.05 15:45
Ha szerelőd lenne helyben, tudsz USÁból is alkatrészt rendelni a lakásodra. Ez sokszor járható út, egy hátsó hídnál kevésbé... Ahhoz konténerest kell keresni.

Most ott tartotok az autóval, hogy a hídon a szem, amihez a féknyerget kell rögzíteni, az görbült el?
Nem tudják biztosra, de talán az ment el. Dunakeszin azt mondták, hogy ki kell hézagolni, én ezt nem annyira preferálom, jobban szeretném, ha minden a helyén lenne. De ők sem látták az autót, csak korábban a hidat, de ránézésre pár mm elmozdulást nem látni rajta. Most lehet találtam komplett hidat, féknyergestől, kiderül hamarosan.
2014 Convertible, 3.7 V6 aut.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 2014 Mustang hátsó híd

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2020.06.05 19:45

Szorítok neked.

Avatar
boldo
Úrvezető
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2007.07.29 11:44
Tartózkodási hely: Kiskőrös

Re: 2014 Mustang hátsó híd

Hozzászólás Szerző: boldo » 2020.07.21 10:11

Szia.
Ha nincs középen a hátsó híd a kocsi alatt, akkor az elősorban amiatt szokott lenni, hogy elmentek a bekötési pontok a karosszérián, esetleg elhajlott a lengőkar. Lehet az is, hogy a hídon levő bekötési pont ment el. Ezeken tételesen végig kell menni, ki kell mérni, elsősorban hozzáértő karosszériás által. Legjobb lenne olyan helyre vinni, ahol megvannak a gyári adatok a kasztni beméréséhez. Az állítható panhard rúddal nem fogod tudni visszahuzatni a futóművet a helyére, csak még jobban fog feszülni minden. Nyilván, ha karosszériában van a torzulás azt a másik híd sem goja orvosolni.A féknyereg probléma érdekes, az oldaladon fentlévő képek egyikén úgy látszik,mintha féltengely állna ferdén a házban. Ez lehet az utángyártott féltengely sérülése, görbülése vagy rosszul berakott csapágy miatt, de az is lehet hogy elgörbült a híd amikor odacsaptad a hátulját. A féknyereg tartó lap egy elég brutál lemez, ha az elgörbül akkor ott már más is megy a levesbe, szerintem nem ott lesz a baj. Mindenesetre szemre nem fog kiderülni hol a hiba, ki kell mérni. A hidat lehet itthon is javítattni, talán van erre szakosodott műhely is, de ha nincs akkor a munkagép/mezőgazdasági gép javítóknál kell körbekérdezni.
Ha valahol ezekre a hibákra széttárják a kezüket, mondván ezzel nem tudnak mit tenni, és a hiba okát se tudják megmondani, na oda én többet nem vinnék autót se jót se rosszat. Alkatrészt cserélgetni bárki tud, feltárni a hibát és kijavítani már kevesebben.
just an old Ford...

Válasz küldése