Olajcsere

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22128
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Olajcsere

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2019.01.17 12:52

Gyorsan romlik az olaj a Mustangomban

https://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor ... ustangban/


Milyen tapasztalatotok van olajcserével a 6. generációs Mustangban?

szaszy
Kabóca
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.08.19 5:25

Re: Olajcsre

Hozzászólás Szerző: szaszy » 2019.01.18 5:26

Ezt én kérdeztem. V8 fórumon ki van fejtve a Mustang topikban: Pedró is így járt... Azóta megint 79%-on áll az élettartama az olajnak. Mindig akkor csökken, ha áll, minél tovább, annál többet, menet közben soha.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22128
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Olajcsre

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2019.01.18 8:11

Nekem az a meglepő, hogy egy gyors kereséssel nem találtam ilyen panaszokat a külföldi neten.
TTamás a V8fórumban írta:2 dolgot figyel...olajnyomást és hőfokot...tudja, hogy a gyári viszkozitású olajnak milyan nyomáson kell lennie adott hőfokon adott fordulatszám mellett. Ha ez tűrés alatt van, kérni fogja a cserét. A fokozott igénybevétel gyártóspeak-ben minden, ami nem üres platóval, 20 celsius fokban szélcsendben vízszintes billiárdasztalon 80-al gurulás, hamarabb szétveri az olajat. Sűrűbbet viszont a gyári Hemi nem szeret az MDS miatt, és azonnal reklamál, ha több az olajnyomás, mint szerinte kéne.
Én is pont ezen gondolkodtam, hogy szerintem nem 5w20as olajat tesznek a motorba... :nemszolok:

szaszy
Kabóca
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.08.19 5:25

Re: Olajcsre

Hozzászólás Szerző: szaszy » 2019.01.19 6:43

TomiTomi írta:
2019.01.18 8:11
Nekem az a meglepő, hogy egy gyors kereséssel nem találtam ilyen panaszokat a külföldi neten.
TTamás a V8fórumban írta:2 dolgot figyel...olajnyomást és hőfokot...tudja, hogy a gyári viszkozitású olajnak milyan nyomáson kell lennie adott hőfokon adott fordulatszám mellett. Ha ez tűrés alatt van, kérni fogja a cserét. A fokozott igénybevétel gyártóspeak-ben minden, ami nem üres platóval, 20 celsius fokban szélcsendben vízszintes billiárdasztalon 80-al gurulás, hamarabb szétveri az olajat. Sűrűbbet viszont a gyári Hemi nem szeret az MDS miatt, és azonnal reklamál, ha több az olajnyomás, mint szerinte kéne.
Én is pont ezen gondolkodtam, hogy szerintem nem 5w20as olajat tesznek a motorba... :nemszolok:
Mindig normális az olajnyomás is, meg a hőmérséklet is, azt is mutatja...

Avatar
kopaszkrapek
Úrvezető
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2016.08.12 20:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Olajcsre

Hozzászólás Szerző: kopaszkrapek » 2019.02.17 21:35

Sziasztok !

Én sem találtam kielégítő infót azzal kapcsolatban, hogy miket figyel a rendszer, abban viszont biztos vagyok, hogy az eltelt idő is tényező !
0-megtett km- el is csökkenni fog a hátralévő % egy idő után. Most lesz a 3. olajcserém, a legutóbbi óta alig mentem pár ezret, még is az előzőekhez hasonló ütemben csökkent a %.

Minden alkalommal a szabvány olajat és szűrőt tettem bele, USA-bó hozatva.

Üdv,
kk
:fc:

Válasz küldése