Jeep

Ha épp nem amerikai Fordról akarsz beszélgetni, akkor annak itt a helye

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

STRELIJR

Jeep

Hozzászólás Szerző: STRELIJR » 2012.01.31 22:51

Nemtaláltam még JEEP topicot,ugyhogy nyitottam egyet,engedelmetekkel :)

Egy kis történelem:
A Jeep (ejtsd: dzsip) egy amerikai autómárka, mely jelenleg a Chrysler cég tulajdonában van. Ez a legöregebb terepjáró gépkocsi márka (a Land Rovert is megelőzve). Az eredeti Jeep a Bantam BRC prototípusából fejlődött ki, s a könnyű négykerék-hajtású gépjármű a II. világháborúban és az utána követő években nagy népszerűségre tett szert, s elődje lett minden ilyen típusú gépkocsinak.
A Jeep szó eredetére több magyarázat létezik, a legelfogadottabb az, hogy a "GP" (ejtsd: dzsípí)(for "Government Purposes" or "General Purpose" - kormányzati vagy általános célokra) szó kiejtett változatának átirásából származik.
Az évek során az eredeti Willys Jeepnek sok utódja készült el (ezt a vonalat a Wrangler típus viszi tovább), s újabb terepjárócsaládokkal (pl. Jeep Cherokee) is bővült a márka kínálata. A Jeep jellegzetes stílusjegyei, legfőképp a szögletes karosszéria, a szögletes sárhányók és a „frontgrill”, azaz a bordás hűtőrács azonban mind a mai napig visszaköszönnek szinte mindegyik Jeep modellen. A hűtőrács amúgy azóta szintén levédett márkajeggyé vált.
A „dzsip” szó az idők folyamán köznevesült (hasonlóan például a „rotring” szóhoz), és most már a terepjáró gépjármű szinonimájaként is használatos. Lásd még: Fajtanévvé vált védjegy

STRELIJR

Re: Jeep

Hozzászólás Szerző: STRELIJR » 2012.01.31 23:16

Sok typus nincs,de 1-2t bedobnék hirtelen.

A legöregebb Jeep,minden ,,dzsip,,Jeep atyja-Willys MB
Kép

A legújabb NagyCsirke,a legerősebb Jeep-GrandCherokee SRT8Hennessey
(teljesitménye Brutál.motor 7.0-ás!!!805Le,823Nm,3.1mp-s sprint 0-ról 100kmh-ra és negyedmérföldön 10.9mp-et fut 130mph-val) :ordog:
Kép

STRELIJR

Re: Jeep

Hozzászólás Szerző: STRELIJR » 2012.02.10 11:10

Alonso és Massa is kapott 1-1darabot,ezek a Rosso Corsa fantázia nevet kapták 8)

Kép

Avatar
SzélCsillag
Úrvezető
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2012.02.07 11:41
Tartózkodási hely: London

Re: Jeep

Hozzászólás Szerző: SzélCsillag » 2012.02.10 11:13

STRELIJR írta:Alonso és Massa is kapott 1-1darabot,ezek a Rosso Corsa fantázia nevet kapták 8)

Kép
valami van ebben a nagycsirkeben ami tetszik, de nalam akkor is a ZJ az ami viszi a primet GC-k kozul...
FIGYELEM! A hibák nyomokban utat tartalmazhatnak!

STRELIJR

Re: Jeep

Hozzászólás Szerző: STRELIJR » 2012.02.10 11:34

SzélCsillag írta:
STRELIJR írta:Alonso és Massa is kapott 1-1darabot,ezek a Rosso Corsa fantázia nevet kapták 8)

Kép
valami van ebben a nagycsirkeben ami tetszik, de nalam akkor is a ZJ az ami viszi a primet GC-k kozul...
Talán az elegancia(amibe a fiat keze)is benne van?! :)
Kép

Kép
Nekem a hátulja zavaró egy kicsit....olyan bmw-s vagy landcruzeres :nemtom:
Szerintem absolute állja a helyét kategoriába,sőőt én hamarabb választanám mint bármelyik konkurenciát...bár ez lehet hogy az elfogultság miatt is van :monokli:

Avatar
SzélCsillag
Úrvezető
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2012.02.07 11:41
Tartózkodási hely: London

Re: Jeep

Hozzászólás Szerző: SzélCsillag » 2012.02.10 11:37

STRELIJR írta:
SzélCsillag írta:
STRELIJR írta:Alonso és Massa is kapott 1-1darabot,ezek a Rosso Corsa fantázia nevet kapták 8)

Kép
valami van ebben a nagycsirkeben ami tetszik, de nalam akkor is a ZJ az ami viszi a primet GC-k kozul...
Talán az elegancia(amibe a fiat keze)is benne van?! :)
Kép

Kép
Nekem a hátulja zavaró egy kicsit....olyan bmw-s vagy landcruzeres :nemtom:
Szerintem absolute állja a helyét kategoriába,sőőt én hamarabb választanám mint bármelyik konkurenciát...bár ez lehet hogy az elfogultság miatt is van :monokli:
nem az elegancia lesz az...

a commander tetszik az ujak kozul, mert az megint doboz forma... mint a regiek. latszik, hogy azt csak az amerikaiak csinaltak (ha jol tudom)

kicsit x5 a segge az teny...

az eleje tetszik, kicsit hasonlit a regire a lampaja (mondjuk a wk-val szemben, ami meg e merci)

en ha most jeep-et vennek, akkor egy 96 utani ZJ-t vennek... lehetoleg Orvis-t (bar az ritka nagyon)
FIGYELEM! A hibák nyomokban utat tartalmazhatnak!

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Jeep

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2012.02.10 13:28

Nekem meg a Wrangler tetszik egyre jobban. Akár 2, akár 4 ajtós kivitelben. És főleg az új benzinmotorral.

Kép

Sokadik autóként szívesen bevállalnék egyet. 8)

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jeep

Hozzászólás Szerző: somi » 2012.02.10 21:49

Ez tényleg jó.

De ha már tégla alakú kocsi, akkor a Ford Flex :roll: Jójó, tudom, más műfaj. De az alakja ugyanaz :monokli:

STRELIJR

Re: Jeep

Hozzászólás Szerző: STRELIJR » 2012.02.10 23:57

Persze,mindenkinek más tetszik,ettől szép a világ ;) Nekem a nagypulyka a favorit 8) abból is inkább Wj.Wk.Wk2,de az igazi jeep fanok a Zj-t kedvelik nagyon,kényelem melett az még igazi igás terepjáró állitolag.

Avatar
SzélCsillag
Úrvezető
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2012.02.07 11:41
Tartózkodási hely: London

Re: Jeep

Hozzászólás Szerző: SzélCsillag » 2012.02.11 17:19

STRELIJR írta:Persze,mindenkinek más tetszik,ettől szép a világ ;) Nekem a nagypulyka a favorit 8) abból is inkább Wj.Wk.Wk2,de az igazi jeep fanok a Zj-t kedvelik nagyon,kényelem melett az még igazi igás terepjáró állitolag.
nekem volt ZJ, imadtam... es ha a windstar melle tudok venni egy terepjarot tenyleg terepezni, ZJ lesz az... elnyuhetetlen, egyedul a difijere kell odafigyelni, de az meg nem veszes.

WJ meg WK-k mar utcai csirkek inkabb... ertsd: ahogy kijon a szalonbol nem vinnem ki terepre, mig a ZJ-t gyari allapotaban is gond nelkul..

De az ujak kozul a Commander tetszik nagyon...
FIGYELEM! A hibák nyomokban utat tartalmazhatnak!

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Jeep

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2012.02.14 16:33

somi írta:De ha már tégla alakú kocsi, akkor a Ford Flex :roll: Jójó, tudom, más műfaj. De az alakja ugyanaz :monokli:
Azért ez másképp tégla. S főleg elférne európai parkolókban...

És képes sztriptízre is:

Kép

STRELIJR

Re: Jeep

Hozzászólás Szerző: STRELIJR » 2012.02.14 23:45

MonsterCsirke :ordog:

Kép

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Jeep

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2012.02.19 13:00

2012 Jeep Wrangler első tesztjei






STRELIJR

Re: Jeep

Hozzászólás Szerző: STRELIJR » 2012.03.07 23:20

A 3.1TD (VM motori) 1-2érdekessége.(nem,nem az én autóm hálisten)

KépKépKépKép

Érdekesség még,hogy ők gyártják többek közt az új Thema,új voyager,új GrandCherokee ill LondonTaxi Diesel motorjait.(a 90es évek közepén még a FORD Scorpio-ba is csináltak motort) ;)
http://www.vmmotori.it/en/01/01/index.jsp" onclick="window.open(this.href);return false;

STRELIJR

Re: Jeep

Hozzászólás Szerző: STRELIJR » 2012.05.24 23:11

Egy WJ a 2003-as DAKAR Rally-n :rrr: érdekes látvány és talán nem is szokványos...

KépKépKépKépKépKépKép

Válasz küldése