Volkswagen

Ha épp nem amerikai Fordról akarsz beszélgetni, akkor annak itt a helye

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Re: Volkswagen

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2012.09.07 8:04

Lesz Frédi-Bénis kivtel is? :) Majd tuti :burnrubber:

1,0 T motor egy ekkora autóban egy vicc, nagyon jó lehet egy Fiestában, de aki egy Mondeot vesz ezzel ehehe... Aztán majd csodálkoznak, hogy használtan nem lehet őket eladni, mivel akinek pici esze van az tudja, hogy esik szét, azért adják el...

Kb mint anno az Octavia (ahogy feljebb is írták) a legkisebb motorral, lámpánál szinte meg kellett lökni, hogy elinduljon és semmivel sem fogyasztott kevesebbet, mint egy nagy motoros.. :) (még az elsők is az 1,6-al egy is gyengék voltak)

Ami esetleg előny lehet, hogy ezek a kis TSI-k kb. annyit esznek benzinből, mint egy dízel. Innentől kezdve mondjuk nem értem azokat akik dízelt vesznek...előtte se, de ez más kérdés.

Avatar
doGmAI
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1228
Csatlakozott: 2007.08.28 11:42

Re: Volkswagen

Hozzászólás Szerző: doGmAI » 2012.09.08 18:17

A VI.-os Golf-ban 1.4 TSi motor van. Szoktam használni. És bizony hamar tönkre mennek. Sőt ugyanazt a hibajelenséget produkálja már az 1.2 TSI Octavia és a TFSI Octavia is. Három év, és kuka.

Avatar
GTPeti
Városi versenyző
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2008.05.19 9:33

Re: Volkswagen

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2012.09.08 19:52

Ez a turbós trend mar a 80-as években is csak átmenetinek bizonyult.
Megbízhatatlan,ráadásul csak akkor tudja a szép fogyasztási adatokat,ha nem nyomják.
Ha oda lépnek annyit,vagy többet fogyaszt,mint a nagyobb köbcentis szivo motor.
50-100e km után a turbós motor lesz szivo...

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Volkswagen

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2012.09.08 20:09

doGmAI írta:A VI.-os Golf-ban 1.4 TSi motor van. Szoktam használni. És bizony hamar tönkre mennek. Sőt ugyanazt a hibajelenséget produkálja már az 1.2 TSI Octavia és a TFSI Octavia is. Három év, és kuka.
Mi romlik el bennük?

Avatar
doGmAI
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1228
Csatlakozott: 2007.08.28 11:42

Re: Volkswagen

Hozzászólás Szerző: doGmAI » 2012.09.09 8:11

A turbók produkálnak természetesen. Azért azt ne feledjük el, hogy nálunk általában nincs mód a turbók kímélésére.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Volkswagen

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2012.09.09 12:53

Mondjuk a németek ócska vezérműláncról is írnak: http://www.autobild.de/artikel/vw-1.4-t ... 92135.html

És több német fórumban 1 nem működő hengerről írnak. És olyan 30k km után...

Érdekes módon turbóra nem panaszkodnak.

Mondjuk ezek a hibák nekem inkább arra utalnak, hogy VW messze nem felel meg a sokakban róla kialakult minőségi követelményeknek. A puha műszerfalborítást ócska motoralkatrészekkel kompenzálják... :hmm:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Re: Volkswagen

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2012.09.10 9:04

Szerintem inkább sajnos a vásárlókkal van a gond. Aki azt hiszi, hogy egy Octavia méretű autó jó lehet egy mikro motorral (igen 1,2 motor egy vicc. Ráadásul akkora tömeggel a háta mögött többet fogyaszt, mint egy 2,0 TSI, de hát az emberek sosem gondolkoznak). Az 1,4 TFSI motor nem egy eltalált konstrukció, ha tapossák 1400 kg-al, azt nehezen fogja bírni. Ismerek olyat akinek semmi gondja vele, de aki állandóan tapossa az szervízbe fog járni. Nem véletlen lett TSI belőlük. Az emberek azt hiszik, hogy ha megveszik a legkisebbet, tapossák neki, hogy menjen, mint egy nagyobb motoros, akkor az majd bírni fogja. Arról már nem is beszélek, hogy ha tolja neki, akkor nem fog jól fogyasztani. Kb, mint a TDI-k, aki nem hajtja annak a világból kimegy minimális fogyasztással, aki tolja neki, az meg csodálkozik, hogy sokat kell szerelni és még fogyaszt is...(mondom ezt úgy, hogy nekem D betü nem kell autóra).

Arról meg ne is beszéljünk, hogy nálunk márkától függetlenűl jellemző, hogy a szervízelés nem igazán megy. Lehetőleg mindig az utolsó pillanatban és mindegy mit bele, csak olcsó legyen. Turbós autóban én 10 e km-ként márkától függetlenűl cserélném az olajat. Mert biztos el fog menni a gyár által ajánlott 20-25 e km-t is (magának nézi, használattól függően, hogy mikor van a csere), de az a motor biztos nem lesz hosszú életű. Amúgy meg sajna a mostani autókat 200-300 e km-re tervezik...

A régi még sok km-t menésre tervezett autókban 7-10 e km-ként cserélték az olajat, nem is mentek tönkre ebben az esetben, akkor a mai, minden téren kikönnyített, olcsóbb anyagokból készültek meg több km-t mennek? Hát lehet hinni a mesékben...

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Volkswagen

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2012.09.10 10:13

Német oldalakat néztem, ottani szervizelési szokásokkal. Azon meg ne lepődjön meg a VW, hogy hajtják az autóit. :nemtom:

Avatar
Junior
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2012.06.18 8:55
Tartózkodási hely: BPC

Re: Volkswagen

Hozzászólás Szerző: Junior » 2012.09.13 6:42

A TSI motor után jöjjön egy újabb fávé téma,mit szoltok ehhez????!???

Én nemistudom minek lehet ezt hivni.....autó?bevásárlókocsi?nőibőrönd vagy miez??Kell ilyen ,,Népautó,,??
(Multkor az autópályán megelöztem egyet,azóta probálom definiálni ezt a typust.... :nemtom: )
Az oké,hogy feltámasztották a bogarat,mert igény volt/van rá(a legujabb egész jó is lett),aztán jött a Lupo,ami már eleve kiskocsi volt,de vmi még mindig hiányzott?!?Ha jol gondolom,akkor a csillagosmárka remekének akarnak odavágni ezzel,vagy tévedek?!

Kép

http://totalcar.hu/tesztek/2012/04/06/v ... llerekert/" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Volkswagen

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2012.09.13 6:49

Nem is annyira kicsi. A Polo is kb ekkorán kezdte anno. ;) ~1 m-rel hosszabb a Smartnal, szal szvsz nem konkurencia.

Amúgy ha elhinném, hogy VW tud autót gyártani, akkor városi kocsiként szerintem nem lenne rossz.

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Re: Volkswagen

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2012.09.13 8:36

TomiTomi írta:Amúgy ha elhinném, hogy VW tud autót gyártani, akkor városi kocsiként szerintem nem lenne rossz.
Azért ezt úgy leírni, hogy a Ford maga azt mondja, hogy a VW-hez szeretne felzárkózni elég vicces :) Ezek szerint akkor jelenleg csak autónak tűnő tárgyakat gyárt? ;)

Viccet félre téve ez egy bevásárló autó nőknek, elvinni a gyereket a suliba... Erre ideális is.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Volkswagen

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2012.09.13 9:46

És ha a férfi viszi a gyereket suliba, majd bevásárol utána, akkor ő is használhatja?

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Re: Volkswagen

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2012.09.13 9:56

TomiTomi írta:És ha a férfi viszi a gyereket suliba, majd bevásárol utána, akkor ő is használhatja?
Mindneki használhat mindent, de ettől még vannak kifejezetten női autók (pl az említettt új Bogár, Mazda MX-5, ezek gazdagabb államokban kifejezetten női autók)

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Volkswagen

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2012.12.31 15:01

Európa vs USA


Avatar
Junior
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2012.06.18 8:55
Tartózkodási hely: BPC

Re: Volkswagen

Hozzászólás Szerző: Junior » 2013.01.02 18:01

TomiTomi írta:Európa vs USA


Érdekes videó :nemtom: ...a Chevyt talán egy Amarokkal,a Touareget ,pedig egy navigátorral kellett volna összekötni,akkor lenne korrekt a videó címe.Hiába a hatalmas Duramax power a chevyben,mivel platós,ezért esélye sincs a szintén hatalmas nyomatékkal rendelkező,ámde jobb sűlyelosztásban lévő vw terepjáróval szemben.szerintem.

Válasz küldése