Autóápolás

Vásárlás, szervíz, biztosítás, stb.

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
kess
Úrvezető
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2012.05.23 13:06
Tartózkodási hely: Biatorbágy

Re: Autóápolás

Hozzászólás Szerző: kess » 2013.05.24 17:53

Na ide se sokan írnak.
Szóval engem érdekelne, hogy ki mit használ az autó mosására és szépen tartására. Speckó sampont, polírcuccot vagy wax-ot vagy mit és milyen márkát érdemes? Komolyan érdekelne mert nem értek ezekhez és ha valakinek bevált az kipróbálnám.
Na pörögjön egy picit ez a topik is :burnrubber:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Autóápolás

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2013.05.24 19:27

Hát, ööö, én kézi autómosóba járok. :oops: Mothers pasztával csak az ütközőről szoktam letörölni a kipufogógázokból kicsapódó lerakodásokat.

Avatar
kess
Úrvezető
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2012.05.23 13:06
Tartózkodási hely: Biatorbágy

Re: Autóápolás

Hozzászólás Szerző: kess » 2013.05.24 20:43

A kézi autómosón azt érted, hogy más mossa vagy azt a benzinkutas fajtát ahol te moshatod le?

Avatar
Stierg
Úrvezető
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.09.26 21:30

Re: Autóápolás

Hozzászólás Szerző: Stierg » 2013.05.24 22:24

szia ,
kezi mosoba jarok ahol szepen kezzel mossak az autot valamint kap viaszos kezelest , es ha megmutatod melyik resz nem szereti a magas nyomasu mosot akkor arra figyelnek . Motherst hasznaltam a krom tisztitashoz ( kb 3x annyi ido mint amig lemossak az autot ) amig egy jol sikerult krom tisztitas utan bennt nem hagytam a motorterben :kbf:
az elso szelvedo pedig a jo oreg rain x van kezelve , miutan meredekebb a szelvedom mint egy zsigulie , igy szepen el is vezeti a vizet , ami jo mert 120 km felett mar nem torol jol az ablaktorlom.
Evente egyszer poliroztatom a fenyezest , a felniket pedig 3 mosasonkent valami speci felni tisztoval kezelik a mosoban .
ha bor ulesed van arra a legjobb a baba popsitorlo kendo , en azt hasznalom a motoros szerkomra is sokkal jobb mint barmelyik x ezer forintos borapolo .

Avatar
GTPeti
Városi versenyző
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2008.05.19 9:33

Re: Autóápolás

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2013.05.25 9:46

Köszi a babakendős tippet. Az ülésem újrabőröztetésekor vettem spéci bőrápolót, szép tőle, de ha a babakendő ugyanazt tudja, az mindenképp költséghatékonyabb megoldás. :)

Én is kézibe viszem, évente egyszer kap egy polírt, ami sajnos, azért nem minden karcot tűntet el. Állítólag van egy olyan profi csapatk, akik úgy políroznak, hogy utána újnak látszik a fényezés, lehet, hogy egyszer benevezek hozzájuk.

Avatar
kess
Úrvezető
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2012.05.23 13:06
Tartózkodási hely: Biatorbágy

Re: Autóápolás

Hozzászólás Szerző: kess » 2013.05.25 11:05

Ezt a Rain-x-et kipróbálom. Rendeltem is egy flakonnal, köszi :klassz:

GTPeti te otthon magad polírozod az autót vagy elviszed valami mosóba/céghez? Én egyszer elvittem a Jeep-t, de igazából nemhogy jobb lett hanem inkább rosszabb. Persze lehet csak rossz helyre vittem... :nemtom:

Avatar
GTPeti
Városi versenyző
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2008.05.19 9:33

Re: Autóápolás

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2013.05.25 19:36

Elviszem. Egyszer nekem is elrontották, de azóta van két megbízható helyem, ők még nem rontották el, remélem, nem is fogják

Válasz küldése