USA autó napi használatban

Vásárlás, szervíz, biztosítás, stb.

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
John Deere
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1156
Csatlakozott: 2010.01.07 10:42
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: John Deere » 2013.03.20 19:03

SapphireKeksz írta:
John Deere írta:
somi írta:És mondd csak, mi is volt a probléma, amikor nem volt hengerfejes, és főzte a vizet? :monokli: Csak mert van egy offom hasonló gonddal. Kb minden ki lett rajta cserélve, oszt mégis bugyborog.
A tempomat olyan faszául meg lett csinálva, (aminek a szerelő szerint egy ilyen gyárilag kínai mini-jeladó-computere volt hibás, magyarul valami egység volt a hibás, kiszedte, elküldte valahova megcsináltatni, azóta jó :monokli: ) hogy aztán a ventilátor kapcsolásáért felelős "egység-unit" kezdett el cigánykodni. Csak A/C-nél kapcsolt ugye, adott hőfoknál nem. Az is javítva volt. Biztos, ami biztos, kapott egy OFF kiegyenlítő-tartály sapkát is, azóta tuti. :monokli:

Amugy velemenyed szerint most ha vennel egy ujat akkor cabriot vagy simat valasztanal?
Kabrió és mielőtt egy tömeg felhördülne, meg is mondom, miért. :monokli:
Oké, hogy a vászontető alap üzemmódban, ront kicsit az autó összképén, de lehajtva meg nekem nagyon adja. Mondjuk, felhúzva sem szégyellem, de a kabrió megadja azt a lehetőséget hogy a hangulatodhoz (és leginkább az időjáráshoz) megfelelően közlekedhess vele. Ha úgy van, simán lehúzott ablakkal sportosabban csapatom, tavaszi 20 fokban lehajtva jaszkarizni, nyáron 50 fokban megint fent van, de nyáron este a legjobb krúzolni, mikor kellően lehűl a levegő kb. 25-30 fokra és nem süti le a hajamat a nap. Természetesen ez csak az én véleményem.
Egy szimpla coupe összesen inkább sportosabb tuning-alap lehet vagy mi. :roll:

Avatar
GTPeti
Városi versenyző
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2008.05.19 9:33

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2013.03.21 8:51

Kabrio!!!!! :vigyor:

Ha kap egy sub frame connector-t, akkor már merevségben sem nagyon marad el a keménytetőstől. Ha valaki nem akar 500+ lóerős autót építeni, vagy folyamatosan pályákon, hegyi felfutókon száguldozni nem fogja érezni a különbséget.

SapphireKeksz
Kabóca
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.03.03 7:54

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: SapphireKeksz » 2013.03.21 9:57

Es errol a teto dologrol hogy mennyire zajos illetve ettol mennyire hasznalhato az auto telen erdemes olvasni regebbi autokrol velemenyt vagy e teren van kulombseg az ujabb verziokhiz kepest?

Avatar
John Deere
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1156
Csatlakozott: 2010.01.07 10:42
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: John Deere » 2013.03.21 10:07

SapphireKeksz írta:Es errol a teto dologrol hogy mennyire zajos illetve ettol mennyire hasznalhato az auto telen erdemes olvasni regebbi autokrol velemenyt vagy e teren van kulombseg az ujabb verziokhiz kepest?
Szvsz minden annak függvénye, milyen állapotban van a tető, autótól függetlenül. Ha ez a szigetelő anyag vagy mi nem foszlik még, vagy fel lett újítva, akkor egy fokkal jobb, de ha a használhatóságot nézzük, leginkább télen azért a kupé irányába hajlik a mérleg, ha leállítod, 10 perccel később hűl ki a fülke :monokli: de egyébként ugyanúgy felmelegszik, nem cink. Mivel én csak alkalmi szinten hajtom, a zaj sem zavar, megszokható. Napi szinten csak ha sokat mész főúton vagy pályán, kb. 90km/h + fog zavarni Téged.

SapphireKeksz
Kabóca
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.03.03 7:54

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: SapphireKeksz » 2013.03.21 10:14

Az nem zavar ha nem vagyok benne kihul , csak ha ulok benne legyen meleg :)
Gondolom az esovel sincs nagy gond nem? Hiszen elvileg ha fent sincs olyab 70 elvileg nem esik be. Legalabbis dn ezt olvastam

Avatar
John Deere
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1156
Csatlakozott: 2010.01.07 10:42
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: John Deere » 2013.03.21 13:01

SapphireKeksz írta:Az nem zavar ha nem vagyok benne kihul , csak ha ulok benne legyen meleg :)
Gondolom az esovel sincs nagy gond nem? Hiszen elvileg ha fent sincs olyab 70 elvileg nem esik be. Legalabbis dn ezt olvastam
Fellehet fűteni, azzal nincs gond.
Ezt a második legendát még nem próbáltam ki, de nem hinném, hogy igaz. :nemtom:

SapphireKeksz
Kabóca
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.03.03 7:54

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: SapphireKeksz » 2013.03.21 14:06

Majd probald mar ki. Egyepkent youtube on neztem hogy a kirpobaltak. Amugy azota amiota mondtad hogy beazott egyszer az autopalyan kicsereleted a tetejet? Ha igen jobb lett es mennyibe fajt?

Avatar
John Deere
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1156
Csatlakozott: 2010.01.07 10:42
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: John Deere » 2013.03.21 20:23

SapphireKeksz írta:Majd probald mar ki. Egyepkent youtube on neztem hogy a kirpobaltak. Amugy azota amiota mondtad hogy beazott egyszer az autopalyan kicsereleted a tetejet? Ha igen jobb lett es mennyibe fajt?
Nem cseréltem, nem is tudom, mennyi lenne, Peti kolléga fentebb írta, mennyi lehet kb. Azt viszont tudom, hogy 10 fok felett már elvileg lehet kabriózni, ha nyomatsz fűtést, ha nem állsz lámpánál sokat, úgysem érzed a hideget. Innen kiindulva esőre is igaz lehet, de ha nem haragszol meg, annyira nem vagyok fan, hogy esős időben is kabriózzak. ;) Mivel ritka (3 év alatt volt egyszer ilyen) az ilyen beázós szituáció, nem sürgetem a cserét. Autómosásoknál (utána, ha beülsz) csepeg be néhány csepp víz, de azt meg kibírom.

SapphireKeksz
Kabóca
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.03.03 7:54

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: SapphireKeksz » 2013.03.22 9:44

Lehet hogy hulye kerdes de pl ha menni szeretnek vele síelni akkor a sílecet el lehet a cabrioba valahogy a tetejen szallitani? Tekintvr hogy az nem tul nagy suly.

Avatar
GTPeti
Városi versenyző
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2008.05.19 9:33

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2013.03.22 10:31

Nem lehet! Ugyanis a tetőboxokat általában két módon lehet rögzíteni. Vagy van eleve az autón rögzítő sín, amihez rá tud csatlakozni, vagy vannak vákuum tappancsosak. Viszont az a vászontetőn nem tapad meg.
De, mivel 70 km/h felett nem esik be az eső (így a hó sem) egyszerűen beöltözöl, lenyitod a tetőt az első ülés mögé bedobod a lécet úgy, hogy felfelé ki tudjon lógni és hajrá :mrgreen:

SapphireKeksz
Kabóca
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.03.03 7:54

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: SapphireKeksz » 2013.03.22 12:08

Ees belulre kozepen hosszaba? Ugy hogy a csomagtartobol indul?

Avatar
John Deere
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1156
Csatlakozott: 2010.01.07 10:42
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: John Deere » 2013.03.22 13:44

SapphireKeksz írta:Ees belulre kozepen hosszaba? Ugy hogy a csomagtartobol indul?
Ne viccelj, esélytelen. :nem:

Avatar
GTPeti
Városi versenyző
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2008.05.19 9:33

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2013.03.22 17:10

SapphireKeksz írta:Ees belulre kozepen hosszaba? Ugy hogy a csomagtartobol indul?
Javaslom a Skoda Octavia kombit. Abban keresztben is, hosszában is :mrgreen:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2013.03.22 23:01

SapphireKeksz írta:Ees belulre kozepen hosszaba? Ugy hogy a csomagtartobol indul?
Csak valami külső megoldás lehet. Pl bringatartó van olyan, amit a csomagtartóajtóra lehet rögzíteni.

Avatar
Stierg
Úrvezető
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.09.26 21:30

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: Stierg » 2013.03.23 22:12

SapphireKeksz írta:Lehet hogy hulye kerdes de pl ha menni szeretnek vele síelni akkor a sílecet el lehet a cabrioba valahogy a tetejen szallitani? Tekintvr hogy az nem tul nagy suly.
kezdj el snowboardozni vagy big footozni , Vagy toltsed le a helyi sikolcsonzok cimeit :idea: :bakker:

Válasz küldése