USA autó napi használatban

Vásárlás, szervíz, biztosítás, stb.

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

SapphireKeksz
Kabóca
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.03.03 7:54

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: SapphireKeksz » 2013.03.08 12:06

Es amugy az ot rendszam anyagiakban mennyi konnyitest jelent ? Mert ha csak a biztositast akkor az nem tul jelentos...

Avatar
GTPeti
Városi versenyző
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2008.05.19 9:33

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2013.03.08 12:26

A behozatalnál annyit, hogy nem kell regadót fizetned. Viszont egy olyan autóval, ami OT vizsgaképes és eredeti, biztosan nem tudsz napi használatban menni.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2013.03.08 12:43

LeMans67 írta:Azért ez a régi autó mindig gond nem biztos ám, természetesen egy komoloy ráköltés kell, de aztán kevesebb gond is lesz, mivel nincs benne elektornika, mindene egyszerübb, tehát kevesebb a hiba lehetőség, azt már csak megjegyzem, hogy a régi gépek nem annyira érzékenyek a rossz utakra, mivel akkoriban máshol is az volt :kbf:

Más kérdés, hogy egy ilyen felújítás mennyibe kerül :(
Komolyan nehezen tudom elképzelni, ha vki Svájcban vett egy jó állapotú gépet (értem ez alatt karosszéria, motor, váltó, hátsóhíd) és nem ért hozzá, akkor kb ennyit, ha kicserél, mivel nem ért hozzá és nem akar késöbb szerelgetni, állítgatni:
- tesz rá egy új Holley karbit, gyújtás elosztót, kopó cuccokat (folyadékok, gyertyák, kábelek, szilentek, fék, gátlók, én cserélnék rugókat, mert 40 évesen már nem az igaziak, esetleg kéderek...), hogy ezek után mi lehet még a gond?

Természetesen, ha ezeket kiszámolja valaki nem 2 Ft sajnos, de a hobbi autózás már csak ilyen. Cserébe nem igazán kell többet hozzányúlni sok sok évig a kopó alkatrészek kivételével.

Tehát ez igazából annak éri meg aki ért hozzá és hobbiként megcsinálja magának. Sajnos amit más csinál az mindig kompromisszum lesz vagy ha nem akkor sok idő és nagyon SOK pénz.

Én még így is kételkedem. Az utángyártott alkatrészek minősége többnyire sokkal rosszabb mint az eredeti volt -> hiába költesz rá sokat, nem lesz annyira megbízható mint új korában. És új korában is nagyobb szervizigénye volt mint egy mai autónak. Szerintem kár áltatni azzal magát az embernek, ha rá költ 10-15 milliót, akkor új kocsija lesz.

SapphireKeksz
Kabóca
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.03.03 7:54

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: SapphireKeksz » 2013.03.08 12:45

:lAz utangyartott alkatreszek akkor mar nem vizsgakepesek? Akkor mivan ha valami baj van vele es cserelni kell? Valahonnan eredeti alkatreszt kell szerezni? Tovabba egyik ismerosomnek meg ipod csatlakozoja is van az atoban es ot rendszamos.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2013.03.08 12:55

SapphireKeksz írta:Es amugy az ot rendszam anyagiakban mennyi konnyitest jelent ? Mert ha csak a biztositast akkor az nem tul jelentos...
Biztosítás és gépjárműadó. cserébe elég magas követelmény a kocsiállapotára vonatkozóan. Viszont régi autót nem tudsz normál rendszámmal levizsgáztatni...

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2013.03.08 12:56

SapphireKeksz írta::lAz utangyartott alkatreszek akkor mar nem vizsgakepesek? Akkor mivan ha valami baj van vele es cserelni kell? Valahonnan eredeti alkatreszt kell szerezni? Tovabba egyik ismerosomnek meg ipod csatlakozoja is van az atoban es ot rendszamos.
Azzal nincs gond. Persze a magyar OThez az eredetit utánzó utángyártott alkatrészek kellenek. A FIVA megenged valamennyi korhű tuningot is.

iPod csatlakozó nem lehetne benne, gondolom az OT vizsgán nem is lesz.

SapphireKeksz
Kabóca
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.03.03 7:54

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: SapphireKeksz » 2013.03.08 22:21

Jólvan köszi a segítséget, akkor ugy néz ki hogy megpróbálok majd behozni külföldről egy 2013 masat.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2013.03.09 14:42

Az a legtutibb. :klassz: Ha teheted, inkább V8-ast vegyél.

SapphireKeksz
Kabóca
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.03.03 7:54

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: SapphireKeksz » 2013.03.10 10:57

Miért pont azt? :)

Avatar
John Deere
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1156
Csatlakozott: 2010.01.07 10:42
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: John Deere » 2013.03.10 11:45

SapphireKeksz írta:Miért pont azt? :)
Szerintem ezt http://www.ford-cruising.hu/forum/viewt ... f=7&t=1230 olvasd el, egyszer kiveséztük. ;)

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2013.03.10 14:09

A V6os nagyon klassz, ha úgy használod, ahogy jön. Futóműve egyszerűbb, gyárilag 180nál van leszabályozva. Ezt természetesen ki lehet iktatni, de akkor illik pár alkatrészt is cserélni, s akkor már a V8ast veri árban.

SapphireKeksz
Kabóca
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.03.03 7:54

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: SapphireKeksz » 2013.03.11 21:46

Srácok, még lenne 1 kérdésem ( amugy köszia linket elolvastam :) ).
Bár tudom hogy ez mustang forum de talán a konkurenseiről is lehetne egy két szót ejteni. Rengeteg helyen olvasgatom a teszteket róla és mindig a camaro val hozzák versenybe de igazán normális kijelentést hogy meik és miért jobb senki nem hoz ( nyilván azért mert akkor többet nem kapják mega teszt autót) de mégis nektek mi a véleményetek? Amugy is tiszta lázba élek az imserőseim akiket megkérdezek a fele a camaro a fele a mustangra szavaz kinézet alapján, és igazából nekem is nehéz eldöntenem a dolgot mert a mustang hátolja nagyon bumszlira sikeredett a megitélésem szerint.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2013.03.11 21:59

Kinézet ízlés kérdése, abban aligha lehet tanácsot adni. Ebben a fórumban a többség azért tuti a Mustanghoz vonzódik, bár tudok olyanokról akiknek a Camaro (is?) nagyon tetszik. :) Mustang fenék: szvsz a 2013as sokkal jobb, mint a 2010-2012es. BOSS csíkokkal a legmenőbb nekem, kis darabszám miatt valószínűleg a BOSS fogja legjobban tartani az árát.

Technikailag a Mustang nyersebb, a Camaro kulturáltabb. Camaro nagyobb, nehezebb és mégis szűkebb belül. Challengernek is meg van a varázsa, bár az szerintem inkább egy tepsikupé mint egy pony car.

SapphireKeksz
Kabóca
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.03.03 7:54

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: SapphireKeksz » 2013.03.11 22:17

:)

Avatar
John Deere
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1156
Csatlakozott: 2010.01.07 10:42
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: John Deere » 2013.03.12 14:24

SapphireKeksz írta::)
Tomi egész szépen körbeírta. ;)
Ha Camaro-t veszel akkor Űrdongót, ha Mustang-ot veszel, akkor viszont biza Mustangot fognak ordítani a kiskölykök a járdán. :mrgreen: Szvsz a Mustang nagyobb szimbólumot képvisel itthon az USA erőgépek szegmensében. Nem vásárlói tényező, csak megjegyeztem. :monokli:

Válasz küldése