Krómozás

Vásárlás, szervíz, biztosítás, stb.

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
Angel
Úrvezető
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2014.12.19 7:24
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Kapcsolat:

Re: Krómozás

Hozzászólás Szerző: Angel » 2017.03.14 11:57

Van némi tapasztalatom krómozás ügyben, kb. 15 éve krómoztatok alkatrészeket,(acélt és alut is) főleg motorokhoz.
A jó minőség egyik fő feltétele az előkészítés (fém csiszolása, tükrösre polírozása) ehhez is kevés jó szakember találunk itthon.
Vannak krómozók akik viszonylag jó minőségben krómozzák az adott alkatrészt, de ehhez általában én készítem, vagy készíttetem elő a cuccot.

Számít a technológia is; a Króm6 mint a hagyományos eljárás tartósabb(réz-nikkel-króm), a Króm3 (matt nikkel-króm) könnyebben dolgozható és környezet kímélőbb (itt hiányzik a ciános réz) viszont kevésbé tartós.

A krómfestéket, fémgőzölést stb. szerintem el kell felejteni, mivel egyrészt sosem lesz igazi fényes króm hatása és nem lesz tartós, főleg felniknél.
A legtutibb szerintem a plasztik rezes eljárás, ahol baromi vastag réz réteget visznek fel az anyagra és ez tartós, és a vastag rezezés elfedi a kisebb karcokat is. Csak ez az eljárás baromi költséges, itthon nem igazán dolgoznak ilyennel.
Amerikában elterjedt ez, lásd a régi autóink lökhárítóit! :!:

Olyan galvanizáló üzemet, ahol stabilan jól csiszolnak és szépen krómoznak sajnos itthon nem tudnék ajánlani. :(

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Krómozás

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2017.03.14 16:26

És külföldit ismersz?

Avatar
Angel
Úrvezető
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2014.12.19 7:24
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Kapcsolat:

Re: Krómozás

Hozzászólás Szerző: Angel » 2017.04.30 20:40

TomiTomi írta:És külföldit ismersz?
Úgy hallottam motor építőktől hogy Bécsben van egy hely,(pontosabb címet sajnos nem tudok) ahol verhetetlen minőségben krómoznak alut és acélt is, de borsos áron és hosszú határidővel...

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Krómozás

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2017.04.30 21:44

Ha meg tudnád szerezi a címét, az érdekes lehetne esetleg valakinek...

Válasz küldése