Krómozás

Vásárlás, szervíz, biztosítás, stb.

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Krómozás

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2009.01.05 15:53

Van valakinek tapasztalata? Akár jó, akár rossz...

Ütközőket szeretnék krómoztatni...

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2009.01.05 17:53

Hát....én olvasom a V8-on a krómtopikot, sok jót még nem sikerült látnom. Most legutóbb azt írták, hogy tulajdonképpen a fémépítő a soroksári úton tud normálisan dolgozni, ha akar. Csak szólni kell nekik, hogy kétszer rezezzenek, és csiszoljanak rendesen a nikkel alá. Szóval, ha ott állsz felettük, és közlöd, hogy ezt a szar munkát nem fizeted ki, akkor akár jó is lehet :roll:

Az a baj, hogy csak bizonyos idő után derül ki, hogy milyen lett a krómozás. Az egyik pöttyösödik, a másik sárgul.....

Többen külföldön próbálkoznak, Románia, Szlovákia. Szlovákiában most készült corvette lökös, jó drágán, és majd az idő megmondja, hogy jó lett-e :?

Bemásolok ide egy kommentet, általában ez a jellemző vélemény:

"Na röviden.
Krómfelnikkel foglalkozok immáron 7éve.
Láttam pár szép krómfelületet.

Elmenetem egy rakat krómoshoz, mindenhol fos cuccokat muttatak, drágán.
Találtam egy osztrák krómost képeken szépet mutatott 1000EUR-lett volna egy lökös.
Nagyon drága nem mentem oda.

Felmenetem a Carstyling Tuning Show-ra kiállítani.
Ott megláttam pár régi Mustangot KES-mustang-tól.

Krómozásuk nagyon szép volt.
Felhívtam KES Mustang-Gyömröi cím, elmegy srác jófej mutat szép krómot minden cuccomra monnd 500.000FT-ot...hmm..
Spiáűter cuccokat felpolírozza ennyi a megbeszélés.
Felmegyek a cuccokért és az ideg azonnal elöntött.
Olyanok a cuccok mint egy hányás, hogy a jó büdös ku.va p.csába..
Olyan ideges vagyok hogy ebbe a ki.aszott országban ennyire semmirekellő munkákat tudnak végezni.
MOst komolyan?
HA egyszer szar, amikor felcsiszolja, akkor miazanyám.icséjának rakja a krómba.
há az agyam eldobom.
Spiáter felcsiszol? Olyan mint egy hányás.

Azt sajnálom de nagyon, hogy amikor megvettem a kocsit nem szedettem le minden egyes krómcuccot kinnt és krómoztattam volna le kinnt.
Hogy rohadjak meg hogy ilyen balek voltam, soha az életbe nem krómoztatok itthon semmit.
Mindenki kapja be a ...

És ami végképp idegesít az az hogy mindneki ebbe a króm témában is hümmög hammog hogy ittsincs jó ott sincs jóó, de hogy lenne 5ember aki mond 4 olyaqn helyet ahol fasza mint az osztrák pl. akit találtam...
Áhh..

Képeket nem is csatolok, mert nincs kedvem kimenni lefotózni.
Elviszem a g.cibe lefestetem feketére azt csinálok egy iszonyat lowridert abból a kiba.zott Caddy-ből.

SENKI NE KRÓMOZTASSON GYÖMRŐN!!!
SE SEHOL ITTHON! "

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2009.01.06 7:57

V8 topikját tegnap végigolvastam, s nem jutottam semmire vele. :? Ezért nyitottam ezt.

@Papamaci: Láttam ott, hogy Te is érdeklődtél. Krómoztattál valamit?

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2009.01.13 17:52

A napokban írta Papik a V8 fórumra (aki polírozással foglalkozik egyébként):

"ha hozol nekem 1db fém alaktrészt, bármit ami akár még át is van lyukadva a rozsdától, pár nap alatt sok forintért előkészítem neked krómozáshoz olyanra, hogy soha nem mondja meg senki króm után, hogy az egy rozsdás szar volt. "

Lehet, hogy érdemes lenne darabokra szedni a krómozási folyamatot? Tehát előkészíttetni valakivel, nem olcsón, de akkor elő lesz készítve rendesen? Mivel én azt szűrtem le a megszólalásokból, hogy többnyire nem magával a krómozással van a baj itthon, hanem a hanyag előkészítéssel.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2009.01.13 19:51

Hát lehet. Bár ha lepereg, akkor egymásra mutogatnak majd.... :nemtom:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2009.01.14 8:05

A krómozás során az előkészítés nagyon fontos, és macerás. Ezt nem tudják itthon megfizetni, a kromozó meg ezért nem öl bele sok munkát. Ezért igénytelen az eredmény.

Ausztriában krómoznak 1-2 helyen, de tényleg nagyon drága. Ha jól emlékszem vki mondta, hogy 1 lökhárító olyan 2kiló... majd utánanézek.

És az a baj, hogy referenciaképek lófaszt sem érnek, mert az apróságokat nem látni rajta... szóval ez nehéz téma... itthon meg extra nehéz... :?
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
doGmAI
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1228
Csatlakozott: 2007.08.28 11:42

Hozzászólás Szerző: doGmAI » 2009.01.14 15:08

Fodor James ('65 Catalina Safari) krómoztatott annó lökösöket, azóta is fent vannak a padláson (autó még nincs kész) viszont úgy emlékszem, hogy ő sem volt maradéktalanul eégedett. Mintha többször is vissza vitte volna azokat az amúgy egyáltalán nem kicsi vas darabokat. Lömi tudja miről beszélek, illetve nézzetek rá Lömi (kocsijá) -re, és ti is tudni fogjátok. :-)

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2009.01.14 15:33

doGmAI írta:Fodor James ('65 Catalina Safari) krómoztatott annó lökösöket, azóta is fent vannak a padláson (autó még nincs kész) viszont úgy emlékszem, hogy ő sem volt maradéktalanul eégedett. Mintha többször is vissza vitte volna azokat az amúgy egyáltalán nem kicsi vas darabokat. Lömi tudja miről beszélek, illetve nézzetek rá Lömi (kocsijá) -re, és ti is tudni fogjátok. :-)
Azok a lökősök nagyok, mivel maga az autó 1,9 m széles és a lökös még kilóg, de Papamaci vagy TomiTomi fullsize-os, ami még szélesebb... ;)
Én eddig ami jó volt és hallottam, az drága mulatság:
- illető fogta a cuccait becsomagolta, kiküldte amikhoz lekrómozták a régi szépen lekezelet cuccait és visszaküldték. Jó lett... :D

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2009.01.14 15:58

Svájc?

Nyilván nem olcsó, de hátha alaposak. Vagy ott nem folyik ilyen környezetszennyező munka?

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2009.01.14 16:11

somi írta:Svájc?

Nyilván nem olcsó, de hátha alaposak. Vagy ott nem folyik ilyen környezetszennyező munka?
Khm, hogy hova küldöd az már nem dob az összegen, viszont az amik szépen dolgoznak, még is csak ott készültek anno is ezek a dolgok... Szerintem vna EU-ban is, aki szépen dolgozik, de az sem lesz oclsóbb... :cry:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Krómozás

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2014.02.18 15:25

Kicsit más téma. Műanyag műszerfalak kopott krómszegélyéhez egyik fórumban a következőt ajánlották:

Kép

Tamiya 89011 Marker X-11 Chrome Silver Enamel Paint Marker

Használat után ilyen lett


Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Krómozás

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2014.09.26 13:22

Krómozókról beszélgetnek másik fórumban. Ezek merültek fel:

http://www.galvansystems.hu/index.html

http://www.motor-classic.hu/services/hu

http://www.chrompany.hu

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Krómozás

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2017.03.07 19:49

Ez mennyire működhet? :hmm:



http://chromestyle.hu/

Avatar
HDave
Úrvezető
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.02.10 23:10
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Krómozás

Hozzászólás Szerző: HDave » 2017.03.10 10:14

Erről én is várnék tapasztalatot :D túl egyszerű hogy igaz legyen

Avatar
pApA
Úrvezető
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2016.05.20 21:47

Re: Krómozás

Hozzászólás Szerző: pApA » 2017.03.10 11:15

A videó végén közelről nézve szerintem ez igen gyatra minőség....függetlenül a tartósságtól....

Válasz küldése