Tanács - Új autó vétel

Vásárlás, szervíz, biztosítás, stb.

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Walron
Kabóca
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.11.01 21:31

Tanács - Új autó vétel

Hozzászólás Szerző: Walron » 2018.11.03 9:39

Üdvözletem!

Szeretnék tanácsot / véleményt kérni ahhoz hogy vegyek e Mustangot.

Kicsit rólam:
Eddig egy autóm volt (Aui A6 - első kerék 150 LE), bő 60 ezer km -t vezettem eddig, főleg Budapesten és környékén, 31 éves vagyok 11-12 éves jogsival.

Vételi szándék:
Új Mustang GT 5.0 V8 450 hp automata (10 sebességes).

Technikai problémák:
Mindennapi használatra venném, mivel nem vezettem hosszú távon hátsó kerék meghajtású autót illetve ilyen erősségűt sem.
Ami "hasonló" volt az egy Mercedes-Benz CLK 55 AMG volt, de abba is csak pár száz km-t tettem.
Télen nyáron használnám.
Nem ajánlják az ismerőseim -féltenek, de mivel senki sem vezetett ilyen a környékemen ezért kérem ki mások véleményét is.

Vennék egy ilyet de többen mindent megtesznek hogy "eltántorítsanak".
Voltam tesztvezetésen de az 7-8 km semmire nem volt elég, hogy kitapasztaljam.
Az lenne a terv hogy pár napra kibérelnék egyet, hogy megtapasztaljam milyen.

Szeretném a véleményeteket hogy mindennapi használatra akinek van tapasztalata milyen ilyen autóval közlekedni:
- Városban - én főleg Budapesten használnám
- Télen
- Esőben
- Hosszútávon - utazás

Előre is köszönöm a válaszokat.

Gabesz

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Tanács - Új autó vétel

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2018.11.03 17:43

Szia,

Pestre (Magyarországra) elég sok 450 LE napira. Az egyenetlen, mégis sima és homokos aszfalt elég csúszós, sokszor elindul a feneke, mindig észnél kell lenni. Ugye ez van, ha száraz. Ha esős, rosszabb. Havon meg alig lehet vele közlekedni. Az biztos, hogy sokkal nagyobb figyelmet igényel, mint egy első kerekes autó.

Emellett mégis nagy élvezet. 2005-ös Mustangom van és félig napira használom 13 éve. Imádom minden percét annak, amit benne töltök. Most olyan napi kétszer 10 km-t megyek vele.

Szóval sok múlik azon, hogy naponta hány km-t mész, meg milyen a vérmérsékleted.

(Magyarországi statisztika, hogy az új Mustangok 30 %-ának összetörik a hátsó oldalát.)

Tomi

Walron
Kabóca
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.11.01 21:31

Re: Tanács - Új autó vétel

Hozzászólás Szerző: Walron » 2018.11.05 9:00

Köszönöm válaszodat.
TomiTomi írta:
2018.11.03 17:43
Szóval sok múlik azon, hogy naponta hány km-t mész, meg milyen a vérmérsékleted.
Napi kétszer 6 km-t mennék vele, amennyiben munkába járásra is használnám.
Vérmérsékletem ingadozó, de alapból higgadt. Sok "b@rom" tud idegesíteni egy idő után, azért nem szokott gondot okozni, meg persze nem mindegy hogy egyedül vagyok e az autóban.
Mivel a mindennapi élethez nincs szükségem autóra ezért szerettem volna egy olyan autót ami élményt ad, amikor bele ülök és nem arra használnám első sorba hogy A-ból B-be eljussak hanem picit élvezzem benne az életet. Mamám viszont Nógrád megyében él így oda is kellene vele jutnom télen a szerpentines utakon. Van a Snow/Rain ami felezi a motor teljesítményét 4500 fordulat alatt, de nem biztos hogy elég az, de passz nem voltam vele ilyen helyzetbe.

A vételen azért is gondolkodom mert kimagasló a fenntartási költsége és ha nem tudom használni akkor fölösleges.
Ennyi pénzből - 1 millió per év - azt is lehet hogy 1 hónapra (jelenlegi árak mellett) kibérelek egy ilyet évente, csak akkor nem lesz ilyen autóm :)
TomiTomi írta:
2018.11.03 17:43
(Magyarországi statisztika, hogy az új Mustangok 30 %-ának összetörik a hátsó oldalát.)
Hol találom az ilyen statisztikákat, mert a Google barátommal nem sikerült megtalálnom.

Gabesz

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Tanács - Új autó vétel

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2018.11.05 19:52

Kétszer 6 km jó nagy fogyasztást fog hozni egy 5 l-es motorral. ;) De az jó, hogy nem muszáj mindennap menned. :)

Téli (havas) használat nem könnyű. Dombra fel viszonylag hamar eléri a korlátait. Hólánc nincs (tudtommal), nincs elég hely a kerék és a sárhányó között. Alternatívák vannak, én Autosocks-ot vettem, de még nem volt rá szükségem.

A fenti statisztika nem hivatalos adat, kereskedőtől hallottuk.

Walron
Kabóca
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.11.01 21:31

Re: Tanács - Új autó vétel

Hozzászólás Szerző: Walron » 2018.11.05 20:36

A fogyasztás nem érdekel. Akkor nem ilyen autót vennék, csak félek hogy nem tenne neki jót hogy 6 kmeket megyek vele.

Nem olyan vészes, azért a főúton csak nem kell hólánc, főleg amilyen teleink voltak. És ez a felező talán elég hogy ne menjen el a feneke.

Én is kereskedők adatait hallottam, 5-7 új Mustang már a szervizben van. 😱

Most az a terv hogy kibérelek 3-4 napra egy face-lift előtti (2015+) modellt -új még nincs bérlésre, és azzal megyegetek. Amennyiben bejön akkor valószínűleg veszem egyet.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Tanács - Új autó vétel

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2018.11.05 21:06

:klassz:

Persze amíg nincs hó az úton, addig télen is lehet vele közlekedni. Az, amit felezőnek nevezel, szerintem inkább diffizár lesz. A diffizár azért kétélű fegyver: síkos úton segít elindulni, kanyarban két kipörgő kerékkel sokkal könnyebb elszállni. ;)

Mikor a Mustangomat vettem, minden meggyőződésem ellenére vettem Fordot. Előtte azt gondoltam sose lesz Fordom, de a Mustang megfogott. S mint írtam nem bántam meg. Mustang úgy, ahogy a gyárból kijön egy megbízható autó. A tuning teszi kevésbé megbízhatóvá...

Ford Parkingra nem jössz ki?

Walron
Kabóca
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.11.01 21:31

Re: Tanács - Új autó vétel

Hozzászólás Szerző: Walron » 2018.11.05 21:23

TomiTomi írta:
2018.11.05 21:06
Az, amit felezőnek nevezel, szerintem inkább diffizár lesz. A diffizár azért kétélű fegyver: síkos úton segít elindulni, kanyarban két kipörgő kerékkel sokkal könnyebb elszállni. ;)
Van az új modellekben Snow/Rain vezetés mód (a 4-ből az egyik) az a teljesítményét az autónak 4500-es fordulat alatt kb felezi - ezt írták illetve a kereskedésben is ezt állították. Ebben a módban van valamilyen fojtás a motorba - kipufogó rendszerbe ami ilyenkor be van kapcsolva és 4500-as fordulat főlőt ideiglenesen kikapcsol - pl előzésnél - illetve kevésbé érzékeny a gáz fék, lomhább lényegében.
Néztem videókat, értékeléseket, "szakértőket", az volt az új mustangokkal való balesetek legtöbbjének az okozója - persze a "hülyéket" leszámítva - hogy az elektronika amit ki lehet kapcsolni bizonyos esetekben amikor a kocsi úgy érzi akkor visszakapcsolja a kocsi magától és erre nincs felkészülve a sofőr és ezért vesztik el az irányítást a kocsi felet.
Valamelyik külföldi fórumon írták, hogy aki kezdő az ebbe a módba tanulja meg vezetni utána menjen át a normál módba.
TomiTomi írta:
2018.11.05 21:06
Ford Parkingra nem jössz ki?
Néztem ls nagyon kimennék, de sajnos temetésre megyek Vácra, utána színház (elég hülyén néz ki, de sajnos így alakult) utána tudnék menni ami már szerintem késő.
Általában meddig vagytok kint - szombat munkanap, gondolom nem sokáig?

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Tanács - Új autó vétel

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2018.11.05 21:48

OK, téli program. Még nem hallottam, hogy ezt valaki felezőnek nevezte volna... :) Gondolom hármasból indul, nem engedi kiforgatni a motort és érzéketlenre állítják a gázpedált. Ilyenek tuti segítenek. De kétszáz ló sem kevés a hátsó keréken... :rrr:

Ford Parking: színház után szerintem már késő lenne. Inkább lődd be a törzsasztalt a hónap utolsó péntekén.

Walron
Kabóca
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.11.01 21:31

Re: Tanács - Új autó vétel

Hozzászólás Szerző: Walron » 2018.11.05 23:46

TomiTomi írta:
2018.11.05 21:48
OK, téli program. Még nem hallottam, hogy ezt valaki felezőnek nevezte volna... :) Gondolom hármasból indul, nem engedi kiforgatni a motort és érzéketlenre állítják a gázpedált. Ilyenek tuti segítenek. De kétszáz ló sem kevés a hátsó keréken... :rrr:


Merciket vezettem amik hátsó kerekesek. 220 LE - 386 LE ig volt szerencsém, de esős időn kívül máshol nem. Télen nem.
Sajnálattal mondták hogy a német top autók menetstabilizátora lényegesen jobb mint az amerikaiaké.
Ismerősöm egy 2015 os GT modellt vett és feltolta 750 LE re plusz Gödön lecsereltette a teljes felfüggesztést és mondta hogy az S500 mercivel ugyan az a kanyart beveszi de a mustanggal nem mert nem tudja korrigálni az elektronika.
Valszeg tényleg jobb, ha az árából is kiindul az ember.
Ezért kicsit tartok tőle.
TomiTomi írta:
2018.11.05 21:48
Ford Parking: színház után szerintem már késő lenne. Inkább lődd be a törzsasztalt a hónap utolsó péntekén.
30a ha jól emlékszem. Igen arra a napra nem szervezek mást.

Walron
Kabóca
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.11.01 21:31

Re: Tanács - Új autó vétel

Hozzászólás Szerző: Walron » 2018.11.06 9:32

Ez kicsit elbizonytalanított:
"Sajnos az összes Musatngot téliesítették idén, és csak jövőre viszik elő a cégek.
Nagyjából Márciustól lehet újra bérelni őket."
Az autókölcsönző írta.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Tanács - Új autó vétel

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2018.11.06 17:39

Megértem őket. A rizikó sokkal nagyobb tavaszig.

Sokan itt a fórumban is elteszik télire.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Tanács - Új autó vétel

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2018.11.06 20:00

Viszont ha különlegességet keresel, lehet, hogy még el tudsz csípni egy Bullittot Solymárnál. ;) :rrr:

Walron
Kabóca
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.11.01 21:31

Re: Tanács - Új autó vétel

Hozzászólás Szerző: Walron » 2018.11.06 20:44

TomiTomi írta:
2018.11.06 20:00
Viszont ha különlegességet keresel, lehet, hogy még el tudsz csípni egy Bullittot Solymárnál. ;) :rrr:
Van, de nem Recaro üléssel csak a fekete van.
Illetve 3 kereskedő is azt mondta hogy kézi váltót ne. Nagyon kemény a kuplung (mert dupla) és egy Pesti dugó után nem áll az ember lábra. Illetve nagyon dicsérik a 10 sebességes automatát.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Tanács - Új autó vétel

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2018.11.06 20:57

Én is automatázom, megértelek. De egy Bullitt mégis csak egy Bullitt... (De feketében?! :aaaaaa: :bakker: )

Walron
Kabóca
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.11.01 21:31

Re: Tanács - Új autó vétel

Hozzászólás Szerző: Walron » 2018.11.06 21:28

TomiTomi írta:
2018.11.06 20:57
Én is automatázom, megértelek. De egy Bullitt mégis csak egy Bullitt... (De feketében?! :aaaaaa: :bakker: )
Igen, ki is égtem. Nem is értem miért csinálták meg a fekete színt a Bullitt hoz.
Van is árajánlatom. A 2 zöld Bullitt Recaro üléssel van a solymárnál és bőr ülést fűtés / hűtés nélkül nem, köszönöm.

Válasz küldése