Autóvásárlási szokások...

Vásárlás, szervíz, biztosítás, stb.

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
Schmidi
Úrvezető
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2007.05.23 15:24

Autóvásárlási szokások...

Hozzászólás Szerző: Schmidi » 2007.08.29 7:55

...és nem feltétlen csak az USA kedvencekről van szó.

Megjelent egy érdekes, vitaindítónak is beillő cikk a Totalcaron:
Szinte látom már, ahogy a (természetesen) felirattalanított 712i-k kirajzanak éjjelenként a Westend elé. A galeriben nem az a kérdés, sikerül-e a lenyomni az S140 CDI Mergákat a Lehel-téri lámpától sprintelve az Ibis szállóig, hiszen az a meccs eldőlt egy hónappal korábban. Bajor-bajor párharc körvonalazódik a horizonton, az Audi - kiaknázandó a magyar piac sajátosságait - bemutatta az S8 1.4 TFSI kivitelt, Kamei-kötényekkel, Abt-kipuffal. És az első magyar példány állítólag már a Váci úton veret befelé. Jön Bimmert alázni.

Itt ugyan még nem tartunk, de az autógyártók körében évtizedes hagyományra tekint vissza a balkáni piacokra szánt, buta, kopár autók farigcsálása. És nem a Daciára gondolok, az csak őszinte. Az 1,2-es Bravo, az ugyanekkora Astra, a 316-os BMW, az 1,6-os Vectra, Primera, a klímán kívül mindenféle lehetséges extrától megszabadított kompaktok és középkategóriás kocsik özönét nekünk célozzák. És mi megvesszük mind.

... :arrow: http://totalcar.hu/magazin/velemeny/magyautovesz/
A felvetés érdekes, néhány helyen talán eltúlzott, de valóban jellemző az emberekre errefelé.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.08.29 8:36

Mint tudjuk, minden relativ. Svájcból nézve már a németeknél is az az érzésem, hogy nagy nevű, nagy kasztnis autót kell venniük a szomszéd bosszantására, az autópályán meg hajlandók elmenni a japán autóm elől... :roll: :fejszes:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Re: Autóvásárlási szokások...

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.08.29 9:13

Schmidi írta:...és nem feltétlen csak az USA kedvencekről van szó.

Megjelent egy érdekes, vitaindítónak is beillő cikk a Totalcaron:
.

Itt ugyan még nem tartunk, de az autógyártók körében évtizedes hagyományra tekint vissza a balkáni piacokra szánt, buta, kopár autók farigcsálása. És nem a Daciára gondolok, az csak őszinte. Az 1,2-es Bravo, az ugyanekkora Astra, a 316-os BMW, az 1,6-os Vectra, Primera, a klímán kívül mindenféle lehetséges extrától megszabadított kompaktok és középkategóriás kocsik özönét nekünk célozzák. És mi megvesszük mind.

... :arrow: http://totalcar.hu/magazin/velemeny/magyautovesz/
A felvetés érdekes, néhány helyen talán eltúlzott, de valóban jellemző az emberekre errefelé.
Ebben csak az a gusztustalan, hogy a cikkben azt miért nem írják le, hogy a külföldi fullos gép majdnem árában van az itthoni fapadosnak...

200x-ben nézegettük, hogy az itthoni A4 légkondival és normál vezető üléssel drágább volt, mint az amiknál az 1,8Turbo fullosan. Szerintem ezt kellene írni. De mondhatnám (majd itt igenel valaki) : a Subaru egyik modellje itthon 12-14 M , míg németeknél 8M ...Azért ez komoly eltérés..

Avatar
Schmidi
Úrvezető
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2007.05.23 15:24

Hozzászólás Szerző: Schmidi » 2007.08.29 9:38

Az még egy érdekes dolog, hogy mindenki "újjautót" akar.
Rendszeresen böngészem a használtautót, mert keresem az öreg Audi utódát.

Valamivel 2m felett van a legolcsóbb, fapad új autó, amit az emberek megvesznek 5-6-8 év részletre.

1m Ft körül már talál az ember szép állapotban levő utolsó szériás, klímás, elektromos bizbaszos Audi 80-at, de ami a vicc, 1,4-1,5m-ért már találni jól felszerelt A3-mat is. Tény van bennük több mint 100e km, de szerintem egy jól karbantartott autó manapság már megbízható ekkor is (lásd pl. StangManét).

Vagy van már 700-tól második szériás Mondeo, szintén klímával, szervoval, mindenszarral. És az már nem is kis autó.

Nem kell megvenni az elsőt, ami szembe jön, de kis keresgéléssel lehet olyat találni, amibe nyugodt szívvel bele lehet ülni.

És akkor már inkább egy jól felszerelt idősebb, mint egy fapad vadiúj...

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.09.25 0:57

én "régiautópárti" vagyok...

2féle ember van (a sznob köcsögöt nem tartom embernek)... az egyik az újautós, a másik a használtautós...

az újautós általában nem vmi technikai beállitottságú, az olajcsere már vmi 25dik századi misztikum neki... minden ami a gondal hozható párhuzamba nyűg és hatlamas kiadás formájában jelentkezik nála... ezért inkább felül a reklámoknak és vesz új Stiftet 3millióért, vagy ahogy a pénztárcája engedi drágább autót...

van a használtautós, aki nem ijed meg egfy kis gondtól (vagy annyira nincs pénze, hogy csak erre telik)... gondolkozik, nem szeret nagyot bukni (mint pl. egy új autónál)... jóval nagyobb a mozgástere, könneybben választ, nagyobb a választék... a rizikó is nagyobb, de általában, átlagos modelleket nézve, a használtautósnak picivel van csak több gondja az autójával, viszont milliókat spórol...

tudom kicsit általános, de kb. igaz...

én mindig is használtautós leszek, mert amit elvárok egy autótól, azt újban nem tehetem meg... ezért vállalom a rizikót...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
rev
Úrvezető
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2007.07.06 19:10
Tartózkodási hely: Bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rev » 2007.09.25 1:17

StangMan írta:én "régiautópárti" vagyok...

2féle ember van (a sznob köcsögöt nem tartom embernek)... az egyik az újautós, a másik a használtautós...

az újautós általában nem vmi technikai beállitottságú, az olajcsere már vmi 25dik századi misztikum neki... minden ami a gondal hozható párhuzamba nyűg és hatlamas kiadás formájában jelentkezik nála... ezért inkább felül a reklámoknak és vesz új Stiftet 3millióért, vagy ahogy a pénztárcája engedi drágább autót...

van a használtautós, aki nem ijed meg egfy kis gondtól (vagy annyira nincs pénze, hogy csak erre telik)... gondolkozik, nem szeret nagyot bukni (mint pl. egy új autónál)... jóval nagyobb a mozgástere, könneybben választ, nagyobb a választék... a rizikó is nagyobb, de általában, átlagos modelleket nézve, a használtautósnak picivel van csak több gondja az autójával, viszont milliókat spórol...

tudom kicsit általános, de kb. igaz...

én mindig is használtautós leszek, mert amit elvárok egy autótól, azt újban nem tehetem meg... ezért vállalom a rizikót...
En sem ertettem igazan soha, hogy minek vesz valaki uj autot, mikor egy ugyanolyat 2 evesben vagy 30 szazalekkal olcsobban megkap..
Konkret peldat tudok mondani, kb 2 eve vett apam egy 2003 ev vegi E270 cdi-t. Uj listaara ezzel a felszereltseggel 16 millio korul volt, 2 evesen 8,5-ert vettuk. Most ujabb 2 ev elteltevel kb 6,5 korul er. En most sem vennek ilyen uj autot (nem is lenne mibol :D ), de azert ilyeszto, hogy mennyit buknak a nagyobb erteku autok az elso 1-2 evben.

En most ugy vagyok a Fordommal, hogy igazabol mindegy mennyit koltok ra (persze normalis kereteken belul), ha mondjuk benne lesz 1 millioban, es tenyleg jo allapotban lesz, akkor nem is fog (sokkal) kevesebbet erni. Meg 5 ev mulva sem. Nem mintha terveznem, hogy eladjam, de igy legalabb apam lelke nyugodt :D
1990 Ford Thunderbird SC 35th Anniversary Edition 5 spd
1990 Ford Thunderbird SC 5 spd

[url]http://ludfacanhattyu.blog.hu[/url]

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.09.25 5:56

rev írta:...de igy legalabb apam lelke nyugodt :D
Meg aztat is lássa, hogy megdolgozol azért keményen, hogy lábra álljon :rrr:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.09.25 8:49

Autóvásárlás nem üzlet....szvsz Ha korrekt vagy akkor csak bukni tudsz...

Igazából autó vásárláson csak bukni lehet, de ez erről szól. A keret mindig meghatározza, hogy ki mit vesz.
Ha valaki megengedheti az megfogja venni az új autót, mert:
- nem kell hozzá nyúlni és garanciális
- nem törte össze senki és nem kell aggódnod, hogy mi áll meg rajta

A másik a használt autó, ezt szerintem itt mindenki ismeri:
- rizikó , hogy mit kap ki az ember
- olcsóbb, mert az elöző tulaj már elbukta a nagy ár eséseket

Azért ez mindig zseb kérdése is :twisted:

Bár én nem vennék új autót, de ez más kérdés, mert én elfogult lökött vagyok...

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.09.25 9:03

Itt meg sem merek szólalni. Én vagyok az új autó vásárló. :oops: Van technikai beállítottságom is, de időm nincs, hogy szerelgessek, de arra se igazán, hogy kiválasszam a tökéletes használtautót. Viszont nagyon fontos szempont, hogy az autó menjen és ne kelljen vele foglalkozni. (Ez persze a napi használatu autóra igaz.)

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.09.25 9:08

TomiTomi írta:Itt meg sem merek szólalni. Én vagyok az új autó vásárló. :oops: Van technikai beállítottságom is, de időm nincs, hogy szerelgessek, de arra se igazán, hogy kiválasszam a tökéletes használtautót. Viszont nagyon fontos szempont, hogy az autó menjen és ne kelljen vele foglalkozni. (Ez persze a napi használatu autóra igaz.)
Khm, talán nem véletlen írtam, hogy ha megteheti akkor miért ne? :D Pont az új autó lényegel enne, hogy menjen MINDIG. Csak sajnos az olcsóbb gépek elég sokat vannak garanciális szervízelésen, hiába újak...

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.09.25 9:30

LeMans67 írta:Csak sajnos az olcsóbb gépek elég sokat vannak garanciális szervízelésen, hiába újak...
Ott sem mindegy, hogy mit veszel. Tudtommal a régi Swiftekkel sem volt sok gond.

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.09.25 9:44

TomiTomi írta:
LeMans67 írta:Csak sajnos az olcsóbb gépek elég sokat vannak garanciális szervízelésen, hiába újak...
Ott sem mindegy, hogy mit veszel. Tudtommal a régi Swiftekkel sem volt sok gond.
Nem szerettem volna nevesíteni.. :) Nem a Sucukival állítólag nincsenek gondok, amíg nem ütközöl...Én itt most egy picit komolyabb autókra gondoltam. Francia érdekeltségű cégek kezéből :)

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.09.25 10:28

LeMans67 írta:Nem szerettem volna nevesíteni.. :) Nem a Sucukival állítólag nincsenek gondok, amíg nem ütközöl...Én itt most egy picit komolyabb autókra gondoltam. Francia érdekeltségű cégek kezéből :)
Azt tudom, de szerintem az általad nem nevesített cégeknél nem árkérdés a dolog. :monokli:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.09.25 10:39

Nem, igazából ez sem egészen igaz, mert ugyanezek a gépek pl Németeknél nem produkálják ezeket a hibákat.
Az elektromos rendszerről ne beszéljünk, az típus gond a franciáknál...

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.09.25 10:46

LeMans67 írta:Az elektromos rendszerről ne beszéljünk, az típus gond a franciáknál...
Pedig erre gondoltam. ;) De ez a téma itt a fórumon eléggé off.

Válasz küldése