Parkolás a városban

Vásárlás, szervíz, biztosítás, stb.

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
Schmidi
Úrvezető
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2007.05.23 15:24

Parkolás a városban

Hozzászólás Szerző: Schmidi » 2007.07.26 9:03

Tegnap kellemes meglepetésben volt részem, bár 100 éve nem jártam arra és lehet hogy csak nekem újdonság: Mammut parkolóház.

Amúgy marhára utálom a helyet, mert a legátláthatatlanabb áruház, de most oda mentem. Megyek le a parkolóba, bejáratnál kiírva, hogy 111 szabad hely. Ezt már megszoktuk. Leértem, elágazás, kijelző: X hely balra, Y hely jobbra. Na ez már kezdett tetszeni. És a lányeg: minden egyes parkolóhely előtt a plafonon van egy kis lámpa, ami vagy zölden vagy pirosan világít, értelemszerűen. Végignézel a soron, és látod hogy jó messze bent van két hely.

Nem láttam még ilyet máshol...

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.07.26 9:43

Hát az igazság az, hogy én úgy szoktam, hogy ha be kell menni a belvárosba, akkor Westend, ott parkolok, onnan Metró vagy gyalog... nem tetszik, hogy óránként 200, de sajnos a Batthyányn 8 után nem nagyon van hely... régen ott parkoltam és Metró.

A belvárosban nem szoktam bénázni parkolóért, mert sajnos még 4.80al is nehéz, azt meg végképp nem kockáztatom, hogy nagyobb valószinűséggel csapjanak rá valamit, törjék le a tükröm... Így sem egyszerű a magyar helyzet... Mert a többség igélnytelen mocskos féreg, aki nem tiszteli a más tulajdonát... főleg ha neki olcsóbb van... :rage:

Amúgy ha a Mammut környékén van dolgom, akkor tényleg Mammut, vagy a művház környéke, ott még nem fizetős...

A legelbaszottabb (már elnézést) mélygarázs a Mom Parké... útálom...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
Schmidi
Úrvezető
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2007.05.23 15:24

Hozzászólás Szerző: Schmidi » 2007.07.26 9:51

StangMan írta: A legelbaszottabb (már elnézést) mélygarázs a Mom Parké... útálom...
Ez tény.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Parkolás a városban

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.07.26 12:50

Schmidi írta:Nem láttam még ilyet máshol...
Zürichben voltam már ilyen mélygarázsban. :P ;)

Avatar
Schmidi
Úrvezető
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2007.05.23 15:24

Re: Parkolás a városban

Hozzászólás Szerző: Schmidi » 2007.07.26 12:54

TomiTomi írta:
Schmidi írta:Nem láttam még ilyet máshol...
Zürichben voltam már ilyen mélygarázsban. :P ;)
Én meg még Zürich közelében sem :D

Németországban, Ausztriában sem láttam még ilyet, ott csak a "Frauenparkplatz"-ok tűntek fel :)

Avatar
Bandit
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.07.03 16:22

Hozzászólás Szerző: Bandit » 2008.03.28 16:47

http://ilovebp.blog.hu/2008/03/28/napirokkant_45

Na ez egy igazi gyökken cikk. Érdemes a comment-eket is olvasni! Bevallom én is beleírtam. Sok tökorrú... :ideges:

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2008.03.28 17:18

Azért szerencsére sokan vannak a kommentelők között, akik normálisan gondolkodnak. Eddig a cikk írója tűnik a legnagyobb, legelőítéletesebb bunkónak.

Mindamellett, sajnos érthető a hozzáállás, hiszen kis hazánkban valóban úgy tűnik, több a műrokkant, mint a valódi jogosult. És nem hiszem, hogy általános lenne, hogy a rokkantakat a rohadt gazdag rokonok hordják a szuperautóikon a teszkóba péntek este. Nyilván ilyen is előfordul, de annál sokkal több méregdrága autó parkol a rokkantaknak fenntartott helyen, hogy ez általában igaz lehessen.

Avatar
Bandit
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.07.03 16:22

Hozzászólás Szerző: Bandit » 2008.03.29 9:56

somi írta:Azért szerencsére sokan vannak a kommentelők között, akik normálisan gondolkodnak. Eddig a cikk írója tűnik a legnagyobb, legelőítéletesebb bunkónak.

Mindamellett, sajnos érthető a hozzáállás, hiszen kis hazánkban valóban úgy tűnik, több a műrokkant, mint a valódi jogosult. És nem hiszem, hogy általános lenne, hogy a rokkantakat a rohadt gazdag rokonok hordják a szuperautóikon a teszkóba péntek este. Nyilván ilyen is előfordul, de annál sokkal több méregdrága autó parkol a rokkantaknak fenntartott helyen, hogy ez általában igaz lehessen.
Volt a Totalcaron egy cikk. Több (2-3) mozgássérültet is meginterjúvoltak benne. Mindnek komoly kocsija volt emlékeim szerint.
Persze sok tufa van ebben az országban. Mind a két oldalon... :/

Válasz küldése