Láma vagyok , kérdezek...

Technikai megoldások, kérdések

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Láma vagyok , kérdezek...

Hozzászólás Szerző: somi » 2008.05.26 18:36

:? : Mit csinál az a rudazat, amit padlógáz megnyomásával tolunk meg, és a váltóhoz csatlakozva ott megmozdít (elforgat) valószínűleg valamit belül? :lama:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.05.26 19:21

Én azt mondanám, hogy az a kickdown kapcsolója... ha padlózol, arra vált vissza a váltó, annyira mennyire lehet...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2008.05.26 21:33

Én is erre gondoltam. Próbáltam a Haynes-ből bogarászni, de nem lettem nagyon okos. Találtam egy "throttle valve nemtommi" elnevezésű cuccot, amiről azt írta, hogy ha nem jól működik, akkor gyorsan felvált, viszont nem vált vissza rendesen a váltó. Lehet, hogy ennek a rúdnak a folytatása ez a szelep a váltón belül? Egyébként visszaváltani nem nagyon szokott, inkább csörömpöl, mint egy túlmelegedett Trabi.

Van ezen a rúdtartón felül egy csavar, amivel lehet állítani, hogy milyen hamar érjen oda a gázpedál. Ha beljebb csavarom, van rá esély, hogy előbb visszavált, nemcsak padlógázra?

Naszóval, ezt a rudat felül egy seeger-gyűrű tartja, alul is valami hasonló (nem férek be megnézni), viszont a két pont közötti egy méter lötyög, és odaverődik jól egy másik csőhöz a motortérben. Gondolom annak nem kéne ott imbolyogni, de nem találtunk olyan pontot, amihez rögzíthető lenne. Kéne legyen? Vagy tán kipróbáljuk a szigszalagot :monokli:

Lehet, hogy ez adja menet közben a drrrriiiiiinnn-drin-drin-driiiiiin hangot.

Ja, köszi a lámatopikot, itt van az én helyem :P

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.05.27 3:26

Szerintem, ha Chromlo vagy Bandit benéz, mondják is...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2008.05.27 7:04

Szerintem sokat segítene, ha lefotóznád a gondodat és képet mutatnál, esetleg a nettről leszednél képet és bekarikáznád, hogy hol a gond...

Avatar
Bandit
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.07.03 16:22

Hozzászólás Szerző: Bandit » 2008.05.27 11:49

Bandit megmondja! :laza:

Stangman jó sejtette, az kickdown-rudazat. Valóban a csavarral lehet állítani, hogy hol váltson vissza. Kb. a gázpedál út felénél kellene, ideális esetben.

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2008.05.27 12:11

Kösz, Bandit, akkor jól éreztem, hogy jóval beljebb kéne tekerni azt a csavart, mert épp hogy eltolja padlógáznál, és még ugye lötyög is az egész....

Olyan, mintha hiányozna valami, ami megvezeti. Ott, ahol most összeborul a két rúd, de az el is tud lazán távolodni vagy öt centit. Majd projektelünk oda valami lyukas fémlapot, hogy megvezesse egyenesen, ne dülöngéljen.


Kép

Avatar
Chromlo
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2007.07.03 9:06
Tartózkodási hely: Vecsés

Hozzászólás Szerző: Chromlo » 2008.05.27 13:36

Megvezetése nincs, viszont alul, a váltónál emlékeim szerint van lehetőség a durva állításra. így be lehet állítani, hogy ne logjon nagyon.
Bár most, hogy gondolkodom rajta, lehet, hogy a váltórudazat ugrott be elsőnek. Estére megnézem, van az asztalon egy ilyan rudam.

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.05.27 14:02

Chromlo írta:...van az asztalon egy ilyan rudam.
Csak nem a mindent tudó fekete masszában ???? :mrgreen:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2008.05.27 16:55

Meghekkeltük kicsit a rudat, hogy ne lötyögjön keresztbe :D Szép U alakúra hajlítgatott vastag villanymadzag tartja a gázbowden csavarja alá rögzítve. Nem feltűnő szerencsére.

Fura, hogy nem vezeti semmi gyárilag, mi a fenétől ne libegne különben? Elég hosszú, viszont két nyomorult kis gyűrű fogja a két végén, ott nem is lehet szoros, hiszen fordulnia kell egymáson a fémeknek.

Mi baja lehetne a rúdnak? Nem hiszem, hogy ki kéne cserélni.

Avatar
MrMach1
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1352
Csatlakozott: 2007.07.07 3:16
Tartózkodási hely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: MrMach1 » 2008.06.19 9:24

somi írta:Meghekkeltük kicsit a rudat, hogy ne lötyögjön keresztbe :D Szép U alakúra hajlítgatott vastag villanymadzag tartja a gázbowden csavarja alá rögzítve. Nem feltűnő szerencsére.

Fura, hogy nem vezeti semmi gyárilag, mi a fenétől ne libegne különben? Elég hosszú, viszont két nyomorult kis gyűrű fogja a két végén, ott nem is lehet szoros, hiszen fordulnia kell egymáson a fémeknek.

Mi baja lehetne a rúdnak? Nem hiszem, hogy ki kéne cserélni.
Na. Idetaláltam én is.
1: Igen. Ez a kickdown rúd. A Fordnál ilyen van. A GM-nél ez bovdenes.
2: Igen. A Throttle Valve állítása a feladata. Amikor kinyitod (lepadlózod) akkor csökkenti a nyomást a váltó vezérlésében és ettől vált vissza.
3: Igen. A csavarral kell állítani, ahogy erről már volt szó.
4: Egy kicsit lötyöghet oldalirányban, de nem nagyon. A rúd mindkét végén egy nagy átmérőjű alátétnek is kell lennie, ami megtámasztja a zégergyűrűvel.

Ha gondolod lefényképezem nálam hogy van.
Bár nekem a másik karbi miatt hekkelni kellett a felfogatását. Nem is működik igazán jól....

Ez is a tuning témakörbe tartozik. ( Be kellene már végre jól állítani. )
Amúgy a C4 használ még vákumot is a vezérléséhez. Valami minimális KickDown van azzal is.
[color=#FC8023]1978 Ford MustangII Mach1 302 T-Top[/color]

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2008.07.29 15:04

Már megint én :roll:

Vannak valamilyen főbb műszaki paraméterei az autónkba való lengéscsillapítónak, vagy a forgalmazó szemrevételezéssel eldönti, hogy milyen lenne jó bele? Szóval csak hossza van, szélessége meg keménysége, vagy esetleg gyári száma is van, vagy ilyesmi?

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.07.29 15:45

van persze... mond hova kell...

nekem van egy elso par golyalab, amiben max. 3e km-van... Vettem, majd utana vetem a Konikat, igy azok most dobozban figyelnek...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2008.07.29 18:08

Asszem mindenhova. :?

Ugye Greg a múltkor szólt, hogy pattog a bal hátsó kerék, mint a veszedelem, de hallani is belül persze, mivel ha hátul is ülnek utasok, jó nagyokat üt fel.

Jobbeleje meg egyre inkább esélyes, hogy a gátlóban hullott szét a bele, viszont aggasztó módon egyre jobban csörömpöl, szóval azt hiszem, előrehozott lökésgátló csere projekt van kinézőben. Azt még nem tudom ki lesz, aki megnyeri a melót....

Avatar
trafo2000
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2007.08.04 9:00

Hozzászólás Szerző: trafo2000 » 2008.10.07 20:50

Hol találok teljesítmény és gyorsulási adatokat mindenféle fordokról?

Válasz küldése