2007- Ford Falcon FPV BF MkII Pursuit - Ute

Van-ek, SUV-ok, terepjárók, pickupok - Bronco, Edge, F-széria, stb.

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

2007- Ford Falcon FPV BF MkII Pursuit - Ute

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.07.06 9:33

Mivel még senki nem kezdett bele ebbe a témába, így itt az ideje ennek is. Ez az Ausztrál dolog számomra nagyon érdekes, mivel szinte az összes tengerentúli gyártó készít a kenguruk földjére autót (még a Japánoknak is vannak külön az Új-zéland és Ausztrál területre készített autó változatai, erősített hűtő és futómű rendszerrel). Számomra az érdekesség, hogy időnként túl lőttek a célon, mert a "kis" szigeten készült gépek sokszor eredetibb, számomra érdekesebb formavilágot kaptak, mint az anyacég által készített típusok.

2007 Ford Falcon FPV BF MkII PURSUIT- Ute

Kép

Igazi Auszi autó ez. Számunkra furcsa, hogy fognak egy pick up-ot és bele tesznek egy V8-as erőművet, hogy száguldozni lehessen vele. Az FPV cég, pedig pont ezt tette. Fogta a Falcon Styleside Box típusát és kissé átépítette. A V8-as Boss 290-es motorjával járnak ezek az autók és öt küllős 19"-os GT-P felniken. Természetesen erősített 6 karmos Brembo fékekkel szerelték fel az autót, hogy a megállása is megoldódjon. Erősítették a futóművét is, hogy az úton lehessen tartani. Az erő eljuttatásáról hat sebességes kézi váltó vagy a ZF hat sebességes automata váltó gondoskodik igény szerint. kicsit átalakították az autó orrkiképzését is és, hogy az erőhöz hasonló kinézete legyen. Kérésre bőr belsővel szerelik a gépeket. Sport műszerekkel szereték fel, köztük olajhőmérséklet és nyomás kijelzővel. A hang ha már unalmassá válna,

Kép

akkor zenével esetleg ellehet nyomni. A szórakoztatást tehát egy 150 watt-os 6 fakkos CD rendszer és egy TFT kijelző adja. A kényelem érzését az ottani időjárás viszontagságai között egy két zónás klíma szolgáltatja.

Kép

A motor:
- V8, "Boss 290", 5,4 L, 32 szelep, 390 LE, 520 Nm

Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára LeMans67 2007.10.10 18:55-kor.

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.07.06 9:40

akartam, de még nem volt rá időm :?

és ez egy "ranchero"... személy-pickup...
fasza... az ausztrálok máig tunnak...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.07.06 9:54

StangMan írta:akartam, de még nem volt rá időm :?

és ez egy "ranchero"... személy-pickup...
Szerintem megsértődnének, ha ilyet mondanál rá, hogy Ranchero!
Ez egy :
FPV BF MKII Pursuit (talán fordíthatnánk elfogó autónak is ;) )

A V8-as erőmű 290 kW (389 LE) ad le. Egy teljesen egyedi első és hátsó kialakítást kapott az autó, amit a 19"-os könnyűfém GT kerekekkel, dupla krómcsíkkal, és alap BREMBO fékrendszerrel hangsúlyoztak is. A belsőt is minőségben az autó igényes kiviteléhez igazították. Az FPV üléseit kaptá az autó, amely a vezető oldalon 4 irányba elektromosan állítható. Természetesen megkapta a cég sportos műszeregységeit is. Az autózás élményét fokozandó 6 táras CD rendszert szereltek a középkonzolba TFT kijelzővel. Igény esetén egy RETRO stílusú motorháztetőt is lehet rendelni. Jól láthatóanegy igazi üzleti minőségi autó az Aussiek szerint :twisted:

Itt lehet megnézni: http://www.fpv.com.au/cars/pursuit/overview.aspx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LeMans67 2007.07.09 7:44-kor.

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.07.06 10:13

azért is írtam idézőjelbe... ranchero forma... mi lenne a személyautó-pickupnak a pontos megnevezése ?
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.07.06 10:42

StangMan írta:azért is írtam idézőjelbe... ranchero forma... ?
Én csak vicceltem, hogy le Ranchero-zod ezt az igazán eltalált Falcon-t.
Szerintem van a pick-up és a pick-up truck. Bár igazából ez inkább a méretre vonatkozik.

hm.. nem tudom...

Avatar
Kenguruvadász
Úrvezető
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2007.07.19 18:30
Tartózkodási hely: Gladstone QLD Au

Hozzászólás Szerző: Kenguruvadász » 2007.07.25 1:38

A személyautó-pickap ausztrál neve ute (jút). A ford és a holden(opel) élen jár benne. Nekem apszolult nem tetszenek élőben furcsa, idomtalan. Indul egy markáns sportkocsiban ami után várnál 1 kupés hátsót vagy 1 frankón befejezett szedánt aztán egyszercsak ott van a dög nagy plató. Jó esetben a hátulján fényetett üvegszálas tető van.

Avatar
Kenguruvadász
Úrvezető
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2007.07.19 18:30
Tartózkodási hely: Gladstone QLD Au

Hozzászólás Szerző: Kenguruvadász » 2007.07.25 1:42

Eggy jó tulajdonságuk van. Az arányai miatt állat jó középmotoros versenyautót lehet belőle építeni. Láttam már ilyen versenyt murvás ovál pályán állati tempót digtálnak. A gyári változatoknak van gyorsasági szakága.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.07.25 10:20

Kenguruvadász írta:A személyautó-pickap ausztrál neve ute (jút). A ford és a holden(opel) élen jár benne. Nekem apszolult nem tetszenek élőben furcsa, idomtalan. Indul egy markáns sportkocsiban ami után várnál 1 kupés hátsót vagy 1 frankón befejezett szedánt aztán egyszercsak ott van a dög nagy plató. Jó esetben a hátulján fényetett üvegszálas tető van.
Ezeknek megvan az ami változatuk is: Ford Ranchero, ill. Chevy El Camino. Nekem tetszenek. ;) Bár abban igazad van, hogy két üléses autóként nem biztos, hogy ilyet vennék. :roll:

Avatar
Chromlo
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2007.07.03 9:06
Tartózkodási hely: Vecsés

Hozzászólás Szerző: Chromlo » 2007.07.25 11:18

TomiTomi írta:
Kenguruvadász írta:A személyautó-pickap ausztrál neve ute (jút). A ford és a holden(opel) élen jár benne. Nekem apszolult nem tetszenek élőben furcsa, idomtalan. Indul egy markáns sportkocsiban ami után várnál 1 kupés hátsót vagy 1 frankón befejezett szedánt aztán egyszercsak ott van a dög nagy plató. Jó esetben a hátulján fényetett üvegszálas tető van.
Ezeknek megvan az ami változatuk is: Ford Ranchero, ill. Chevy El Camino. Nekem tetszenek. ;) Bár abban igazad van, hogy két üléses autóként nem biztos, hogy ilyet vennék. :roll:
Én vennék ilyet, de nekem furcsa perverzióim vannak. :shhh:

Avatar
Schmidi
Úrvezető
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2007.05.23 15:24

Hozzászólás Szerző: Schmidi » 2007.07.25 11:20

Chromlo írta:Én vennék ilyet, de nekem furcsa perverzióim vannak. :shhh:
Ha nem vettem volna meg a TBirdöt februárban, akkor van rá esély, hogy a Bone által tavasszal eladott fehér Ranchero lenne a képgalériámban... 8)

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.07.25 11:46

Igen, azt a Rancherot szó nélkül én is... csak hát sajnos pénz beszél... én meg csak pofázok :monokli:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.10.10 18:47

Képek még:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2008.05.15 10:08

Az új 2008-as megjelenés:

Kép

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.05.15 12:56

Nekem ez a kerék annyira nem jön be... meg szvsz ez a Grabber Orange is furcsa ennek... :nemtom:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2008.05.15 12:58

StangMan írta:Nekem ez a kerék annyira nem jön be... meg szvsz ez a Grabber Orange is furcsa ennek... :nemtom:
Nekem az egész orra nem jön be, nem csak a KEREKE.. :)

Válasz küldése