2009-2014 Ford F-150

Van-ek, SUV-ok, terepjárók, pickupok - Bronco, Edge, F-széria, stb.

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2009-2014 Ford F-150

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.01.13 22:10

Ma megnyilt a Detroit Motor Show. Ott bemutattát az új

2009-es Ford F-150 FX4-t.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TomiTomi 2009.08.12 14:40-kor.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.01.13 22:19

Szintén a Detroit Motor Show-ról:

2009-es Ford F-150 Platinum Edition

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A 2009-es F-150-esek a Ford honlapján.

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.01.13 23:56

nekem a Platinum Edition kicsit sok, de a sima nagyon bejön :klassz:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
Bandit
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.07.03 16:22

Hozzászólás Szerző: Bandit » 2008.01.14 8:49

StangMan írta:nekem a Platinum Edition kicsit sok, de a sima nagyon bejön :klassz:
Nekem inkább a platinum. A sima tiszta műanyag. :/

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2008.01.14 10:23

A hátsó lámpa kivételével tecc.

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2008.01.14 12:58

Sajnos teljesen igénytelen műanyag belül az autó (így képről, mint minden mai modern gép)
Ami meg am ásik, hogy a teljeen kocka formát hogy hozzákl össze a kis fogyasztás elérése célllal? Épp csak lekerekítettek a sarkoknál.. :D

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.01.14 13:55

LeMans67 írta:igénytelen műanyag belül az autó
de bazz, ez 1 teherautó!!!! ezzel kint szart és cementet szállítanak... csak nálunk státuszszimbólum és bálijármű... :monokli:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.01.14 14:28

A Ford honlap szerint 7-féle felszereltségi szintű F-150-es lesz 2009-ben. ;) A fenti csak kettő közülük.

Nekem a faborítás volt nagyon sok(k) a Platinum-ban. :roll:

2008-ban 17 250,- dollártól indultak az F-150-esek. Ennyi pénzért még a Ford sem tud csodát tenni. De amúgy is úgy tűnik, hogy odaát egy nagy motor sokkal fonztsabb mint egy picit jobb belső. Az amerikaiak valszeg úgy fanyalognak a mi 1,4-es-1,6-os autóinktól mint mi a műanyag belsőjüktől. ;)

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2008.01.14 17:18

StangMan írta:de bazz, ez 1 teherautó!!!! ezzel kint szart és cementet szállítanak... csak nálunk státuszszimbólum és bálijármű... :monokli:
Nem ez a gond, hanme elkezdik színes csicsamicsa ócska műanyagokkal burkolni. olcsó autó nincs pénz, legyen sioma feketem inden, semmi dísz és akkor az ember belenéz és látja: ez funkcionális gép, nem szép. Amikor elkezdneek színes dolgokat beletenni, akkor az ember elkezdi várni a minőségibb anyagokat. Sajnos am ai gépeknél nem nagyon vna már minőség és mindegy milyen márkáról beszélünk, nyomul az igénytelen kinézetű műanyag. Egy formának milyen a felülete az teljesen mindegy, de aki nézi a felületet, annak nem...

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.01.15 7:00

LeMans67 írta:hanme elkezdik színes csicsamicsa ócska műanyagokkal burkolni. olcsó autó nincs pénz, legyen sioma feketem inden, semmi dísz és akkor az ember belenéz és látja: ez funkcionális gép, nem szép. Amikor elkezdneek színes dolgokat beletenni, akkor az ember elkezdi várni a minőségibb anyagokat. Sajnos am ai gépeknél nem nagyon vna már minőség és mindegy milyen márkáról beszélünk, nyomul az igénytelen kinézetű műanyag. Egy formának milyen a felülete az teljesen mindegy, de aki nézi a felületet, annak nem...
bazz esz faszság... már ekszcsüzümoá...

azért mert vmi funkcioális, attól még lehet dizájnos... nézd meg a borotvákat, a fogkeféket, a telefonokat... akármit...

ha kultúráltan néz ki az jó, ha szép ész szar az szar, a csúnya de megajó, az jó... ha szé és jó, de az anyagok tapintása nem az igazi, az is le van szarva... szvsz...

ültem BiTurbo Tatra teherautóban... sok kerekes, sokkerkékhajtásúban... belül elég gyenge volt az anyagok minősége... ha ezt felhozom a tulajnak minimum leköp, kilök a kocsiból majd a fülkéből rámvizel...
pont leszarja... amikor felpakolnak rá mittuomén 25köbmétert, és elviszi hegyen völgyön, és egész évben csak olajat és benzint tesz a gépbe viszont bálba nem jár vele, nem érdekli, hogy bőrbevonatú legyen a műszerfal...

Az F150 csak európában nagy szám... itt eladnak belőle 6ot, USA-ban 200ezret... ez egy teherautó... kurva jól néz ki, belül olyan mint egy személyatuó dizájnra, az anyagok minősége teherautós...

Anyu nyíg, hogy Jack, milyen műanyag ez, hogy mutassuk ezt meg Vilma-éknak?
Mire Jack... Anyukám, nemtom észrevetted-e, hogy farmer vagyok, gazdálkodok... az autóban van minden és jól is néz ki... Vilmáékat leszarom, de gyere segíts feltenni a 6zsák cementet és a 10zsák műtrágyát a platóra... Vagy megveszem bőrbelsősen, de neked kell körbeszarnod azt a 20hektárt a házunk mögött...

Nemtom jobban körülírni :ordog:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
Bandit
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.07.03 16:22

Hozzászólás Szerző: Bandit » 2008.01.15 8:50

StangMan írta: Nemtom jobban körülírni :ordog:
Höhö, zsírul körülírtad. :D

LeMans állandó műanyag belsős parája hihetetlen. Na tessék! Neked pl. azért kell a sofőr kesztyű mert abban minden bőrnek érződik. ;)
Mond csak LeMans, Gyulai Balázs a példaképed? Szerintem az a fickó az aki egy új Ford GT-nél is a belsejével szőrözne. Ki a f@szt érdekel?
Parasztnak csoki... Minek, hisz el van a celofánnal.
Láttál Mazda kistehert? Netán Ford Tranzit-ot? Azok sem arról szólnak, hogy a három tónusú nappabőr ülések széleit, kínai selyem paszomántokkal díszítsék-e vagy netán a vörös bársony lenne-e illendőbb. Csakhogy megfelelően harmonizáljon a váltógomb hegyikristályával. Nálam a selyem nyerne, de csak mert a külső fellépőn lévő csizmáról-ganaj-lehúzócsíkot nem fekete műanyagból, hanem bézs bőrből kérném. Tán jobban menne a nerc biztonságiöv párnához.

Nem akarlak elkeseríteni, de egy pléh és PVC belsejű autóból mondod elkeseredve, hogy milyen szörnyű az F-150 belseje. :shhh:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2008.01.15 9:35

Bandit írta:Höhö, zsírul körülírtad. :D

LeMans állandó műanyag belsős parája hihetetlen. Na tessék! Neked pl. azért kell a sofőr kesztyű mert abban minden bőrnek érződik. ;)
Mond csak LeMans, Gyulai Balázs a példaképed? Szerintem az a fickó az aki egy új Ford GT-nél is a belsejével szőrözne. Ki a f@szt érdekel?
Parasztnak csoki... Minek, hisz el van a celofánnal.
Láttál Mazda kistehert? Netán Ford Tranzit-ot? Azok sem arról szólnak, hogy a három tónusú nappabőr ülések széleit, kínai selyem paszomántokkal díszítsék-e vagy netán a vörös bársony lenne-e illendőbb. Csakhogy megfelelően harmonizáljon a váltógomb hegyikristályával. Nálam a selyem nyerne, de csak mert a külső fellépőn lévő csizmáról-ganaj-lehúzócsíkot nem fekete műanyagból, hanem bézs bőrből kérném. Tán jobban menne a nerc biztonságiöv párnához.

Nem akarlak elkeseríteni, de egy pléh és PVC belsejű autóból mondod elkeseredve, hogy milyen szörnyű az F-150 belseje. :shhh:
Lehet, hogy én igényes vagyok és ez nem jó, de ÉN személy szerint ha az egész napom egy gépben töltöm, akkor örülnék neki, ha nem igénytelen, ócska kinézetüben kellene. Lehet, rosszul gondolom, de ettől függetlenül zavar, hogy az újabb gépek egyre igénytelenebb anyagokat használnak, lassan utolérik a '80-as évek olcsó kis kategóriájú Fiatok igénytelen, zörgős, állandóan eltörő anyagait. Engem zavar, ha zörög az autóm, még ha csak szállítok vele akkor is... Lehet túl igényes vagyok, de a napi munka eszközöm ne legyen egy műanyag huilladék. Mivel a napom benne töltöm, igen is legyen kultúrált. amúgy beszállás elött a cípőmről leverem a koszt és így belül nem a mocsokban ülök. Én láttam már kőműves munkás autót ami nem volt lelakva, a 12 éve ellenére, igaz az illető is igényes volt és a melósaitól is elvárta, hogy nem 5 m-ről dobják a cuccokat a gépbe...

Mert Joe is ezzel megy el hétvégén az új csajhoz és elég ciki, mikor a zörgéstől nem hallja, hogy csókolj meg Te FÉRFI-t és ezért lemarad a csajról.. :P Amúgy a farmokon nem jó egy ilyen apró játék, oda egy traktór kell... Ezek a gépek inkább kint is a megnövelem a méretem emberek autója vagy a hétvégi játék autó, amire feldobják a Jetski-t vagy ráakasztják a hajót...mondjuk egy kertésznek ideális, mert elférnek rajta a szerszámok, meg a fűnyírók...

Amúgy a jelenlegi off-om anyagai látványra és tapintásra verik a műanyagdobozt és én ezért ezt visszafejlődésnek tartom...Emberek 2008-nál járunk, ne az 1990 legyen már a cél. Az idővel előre kell haladni és nem megállni...Különben miért nem Zuk-ot gyártanak az amcsik? Jó volt nekik anno és abban is olcsó volt minden és igénytelen (már az eredetiben...)

Avatar
Bandit
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.07.03 16:22

Hozzászólás Szerző: Bandit » 2008.01.15 13:17

LeMans67 írta:
Bandit írta:
Nem akarlak elkeseríteni, de egy pléh és PVC belsejű autóból mondod elkeseredve, hogy milyen szörnyű az F-150 belseje. :shhh:

Amúgy a jelenlegi off-om anyagai látványra és tapintásra verik a műanyagdobozt és én ezért ezt visszafejlődésnek tartom...Emberek 2008-nál járunk, ne az 1990 legyen már a cél. Az idővel előre kell haladni és nem megállni...Különben miért nem Zuk-ot gyártanak az amcsik? Jó volt nekik anno és abban is olcsó volt minden és igénytelen (már az eredetiben...)
Nem az OFF-odra értettem (bár itt Pontiac is OFF).
Ne gyere azzal, hogy 40 éves a verda, mert akkor is voltak fullbőr és (igazi) fa belsők. Vagy akár réz díszítések.
LeMans67 írta: Lehet, hogy én igényes vagyok és ez nem jó, de ÉN személy szerint ha az egész napom egy gépben töltöm, akkor örülnék neki, ha nem igénytelen, ócska kinézetüben kellene. Lehet, rosszul gondolom, de ettől függetlenül zavar, hogy az újabb gépek egyre igénytelenebb anyagokat használnak, lassan utolérik a '80-as évek olcsó kis kategóriájú Fiatok igénytelen, zörgős, állandóan eltörő anyagait. Engem zavar, ha zörög az autóm, még ha csak szállítok vele akkor is... Lehet túl igényes vagyok, de a napi munka eszközöm ne legyen egy műanyag huilladék. Mivel a napom benne töltöm, igen is legyen kultúrált. amúgy beszállás elött a cípőmről leverem a koszt és így belül nem a mocsokban ülök. Én láttam már kőműves munkás autót ami nem volt lelakva, a 12 éve ellenére, igaz az illető is igényes volt és a melósaitól is elvárta, hogy nem 5 m-ről dobják a cuccokat a gépbe...

Mert Joe is ezzel megy el hétvégén az új csajhoz és elég ciki, mikor a zörgéstől nem hallja, hogy csókolj meg Te FÉRFI-t és ezért lemarad a csajról.. :P Amúgy a farmokon nem jó egy ilyen apró játék, oda egy traktór kell... Ezek a gépek inkább kint is a megnövelem a méretem emberek autója vagy a hétvégi játék autó, amire feldobják a Jetski-t vagy ráakasztják a hajót...mondjuk egy kertésznek ideális, mert elférnek rajta a szerszámok, meg a fűnyírók...
Jó füled van, ha a képről átjött a zörgés.
Az Opeled igényes belteréről nem vitatkozom. Hallottam, hogy a Bentley és az Aston Martin is érdeklődik a tervezője iránt. :hulye:

Ne fantasztikus diplomata opcsiddal hasonlíts össze egy kistehert hanem egy másik kisteherrel.
Vagy én is írhatom, hogy mennyivel nagyobb a csomitartója az F-150-nek mint az opcsidnak.

Az Amcsik nem sok Zuk-kal találkozhattak. Egy farmer pedig farmer lánynak fog jó esélylyel udvarolni. Így ha nem zavarja, hogy egy kis trágya szag lengi be a l'amurt akkor zörgés sem fogja. Már ha van zörgés.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.01.15 20:01

:popcorn:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2008.01.16 8:54

Bandit írta:Nem az OFF-odra értettem (bár itt Pontiac is OFF).
Ne gyere azzal, hogy 40 éves a verda, mert akkor is voltak fullbőr és (igazi) fa belsők. Vagy akár réz díszítések.
Igen, muscle-ban láttál olyat akkoriban? (minimális anyagok voltak, azok a gépek akkor egy motor és egy kaszniról szóltak, nem a kényelemről, egészen a '70-es évek kezdetéig, amikor már a verseny miaatt kellettek a csábító extrák..., de ez itt nem téma). A lényeg az volt pont, hogy jelenleg 2008 van és sajnos az anyagok ránézésre egyre silányabbak...Nem csak a Fordnál, hanem minden gyártónál. Lassan tényleg lesüllyednek az autók az eldobható dolgok szintjére, csak az áruk nem...

Bandit írta: Jó füled van, ha a képről átjött a zörgés.
Az Opeled igényes belteréről nem vitatkozom. Hallottam, hogy a Bentley és az Aston Martin is érdeklődik a tervezője iránt. :hulye:
Szerintem nem olvastad végig amit írtam. A lényege annyi volt:
- egy alsó kategóriás régi gépben igényesebb anyagot használtak több mint 10 évvel ezelött, amit viccesnek tartok (megjegyzem ennek a gépnek a jelenlegi változata is igénytelen, csúnya műanyag belsővel rendelkezik, mint lassan minden gép...). Engem zavar és kész. Tudom egy kisteherbe minek ez? Térjünk vissza a T3-hoz ahol volt egy fém műszerfal és 4 kapcsoló. Minek bele más? Ezt slaggal kilehet mosni, ablak minek? hisz a farmon is fúj a szél, edződjön...(ezt én nem nevezem fejlődésnek, főleg, hogy gyakorlatilag most egy 20 Ft-os fröccsöntött műanyag műszerfalat tettek bele...)
Ma 2008 van és egy ott élő farmer egy puhány hozzánk képest, akinek klímás a háza, az autója, gép csinál mindent körülötte. Igen is elvárható lenne, hogy igényes legyen amiben a napját tölti. Különben nem vennék a Suburbanokat...
Amúgy ezeket a gépeket rengeteg fiatal veszi, mint divat autót (olyanok akik életükben nem láttak még kapát, de a szörfdeszkát felteszik, mert jól néz ki..)
Bandit írta: Az Amcsik nem sok Zuk-kal találkozhattak. Egy farmer pedig farmer lánynak fog jó esélylyel udvarolni. Így ha nem zavarja, hogy egy kis trágya szag lengi be a l'amurt akkor zörgés sem fogja. Már ha van zörgés.
A Zuk lényege csak annyi volt, hogy ha megnézed simán elment volna ami kisbusznak a műszerfalától kezdve minden (erős koppintás szaga volt, főleg, hogy az alapokat az oroszoktól kapták, akik meg ugye az amiktól, mint szinte mindent a háború alatt...). Amőgy mondhattam volna a régi Land Rovert is... Nem am árka, hanem a semmi tartalom volt a lényeg, de ma már a ők sem csinálnak ilyen alap kivitelt, mert vannak elvárások egy gép iránt...

Válasz küldése