1999-2004 Ford F-150 SVT Lightning

Van-ek, SUV-ok, terepjárók, pickupok - Bronco, Edge, F-széria, stb.

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

1999-2004 Ford F-150 SVT Lightning

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.10.12 0:46

Az SVT (Special Vehicle Team) 1991-es megalakitása óta folyamatosan azon volt, hogy az átlagos Ford modellekből a legtöbbet hozza ki... ami a sportosságot és a teljesítményt illeti.

Nem kellett sokiág várni, hogy kezelésbe vegyék a Ford legsikeresebb modelljét, az F-150-es pickupot. 1993 és 1995 között gyártották az első szériát, majd erről is írok, de itt inkább az igazi méregzsák, a kompresszoros 5.4es Tritonnal szerelt, 1999től 2004ig gyártott második generációról irogatnék.

1999-2000
A Ford megint olyat alkotott, amivel beírta magát a nagykönyvbe, hasonlóan extrém ötlet a GMC fejében fordult meg korábban (a 91-92 GMC Typhoon és Syclone személyében). Fogjunk egy sikeres pickupot, és csináljunk belőle izomautót. Ahhoz mi kell? Egy brutális motor... ennyi. Meg is tették.

Kép

1999-ben megjelent a Ford F-150 SVT Lightning, egy kompresszorral dühített V8assal szerelt pickup. 360 lóerő... Ez ma is tiszteletet parancsol.

Az SVT rendesen megdolgozta a pickupot. Megerősítették és leültették a futóművet. Hátul 5 laprugó került mindkét oldalra, vastagabb stabilizátorokat kapott, gázos lengéscsillapitókat, 295/45 18as úthengereket... Természetesen a fékek is "megerősödtek".

Kép

Egyetlen hiányossága van talán, a váltó. Nem volt elég erős váltója a Fordnak ahhoz, hogy a 360lovas, 597Nm nyomatékot leadó szörny 4kerékmeghajtású lehessen... Egy jól bevált és bombabiztos 4sebességes automata került bele, ami csak a hátsó kerekeket hajtja... nem is gyengén. A különböző tesztekben 5.6-5.7 mp-t mértek vele 96km/h-ra, ami 6mp-s gyorsulás 100ra :wow:
Elektronikus szabályozás nem engedi 140mph sebesség főlé (224km/h).
Igazándiból szerintem az nagyon kemény, hogy a tesztelők egyöntetűen azt nyilatkozták, hogy az F-150 Lightning a végsebességen hajtva is teljesen stabil marad. Azért ez nem rossz!

A kellőképppen morcos külsőt szolid spojlerezés, gyönyörű 18as alufelnik, méhsejt mintás hűtőmaszk biztosítja.

Kép

Ez az autó tényleg szigorú!!!! Annyira jól sikerült, hogy pl. még az angol EVO magazin is (akik az USA autókat csak ritkán hozzák párhuzamba pozitív jelzőkkel) hasra volt attól esve, hogy milyen "fun-to-drive"... Értelme nincs, mert korlátozottabb a teherbírása, csak hátsókerekes, dől bele az üzemanyag, de ha ezektől az apró és lényegtelen nézőpontoktól eltekintünk, akkor csak a tőmény élvezet, és az iszonyatos burn-outok maradnak :ordog:

Kép

A belseje teherautó maradt, de azért azon is finomítottak, hogy ne legyen elrontva az összkép. Velúr/bőr kombinációjú huzat SVT logóval, sportosabb úlések, fehérszámlapos műszerek.

Kép

Teljesen kultúrált lett belül!

2001-2004
2001ben finomított az autón a Ford, a Lightning az F-150hez hasonlóan kapott egy lájtos ráéncfelvarrást.
Új formájú fényszórók, új hűtőrács, új kerekek... és a lényeg a lényeg: további 20 lóerő és 13NM nyomaték!!!!

Kép

A lóerő így már 380 lett, a nyomaték pedig 610Nm, az előbbit 4750en, az utóbbit 3250en adja le!!! Hát, nem kell a halálba forgatni :mrgreen:
Ez a plusz a módosított szívósornak és intercoolernek köszönhető.
Ez további 1 tizedet faragott le az amúgy sem gyenge 0-60mph-s sprintjéből!

Kép

Talán a hűtőrácsot nem kellett volna lecserélni, nekem a méhsejt minta nagyon bejön.

Az autó belseje változatlan maradt. 2003tól ismét modosították az alufelniket (az ezüst képeken láthatóra).

Kép

Nem kérdés, nekem nagyon bejön!!! :ordog: Lehet vele meglepetéseket okozni!
Amit teherben bír, az meg nekem maximálisan elég is lenne!!! IDE VELE! :rrr:

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára StangMan 2009.03.26 23:21-kor.
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.10.12 0:50

Jó kis házivideó egy 2001es F-150 Lightningról :klassz:

-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.10.12 0:55

2. Európai Ford F-150 Lightning Meet képei

-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.10.12 1:12

Ford F-150 SVT Lightning a Top Gearben...



Jeremy Clarksson nem szereti.... én meg néha kiakadok rá, mert faszságokat beszél... szerintem nagyon fontos, hogy mire szánták, ezt nem arra, amit Clarksson mond... ennyi... legyen helye az ellenvéleménynek is...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
Bandit
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.07.03 16:22

Hozzászólás Szerző: Bandit » 2007.10.12 7:42

StangMan írta:Ford F-150 SVT Lightning a Top Gearben...

Jeremy Clarksson nem szereti.... én meg néha kiakadok rá, mert faszságokat beszél... szerintem nagyon fontos, hogy mire szánták, ezt nem arra, amit Clarksson mond... ennyi... legyen helye az ellenvéleménynek is...
Az a faszi egy segg! Mondjuk a britekre jellemző a beltenyészet. Össze-vissza fikázta a Ford GT-t, majd vett egyet. :hulye:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.10.12 9:55

Az igazság az, hogy teccik a Top Gear, bírom a búrákat, általában jókat mondanak... de vmiért nem csípik az USA autókat, és az nem tetszik, ha valaki azér fikáz mert... én szeretem ha van indok, és nem az, hogy elgurul a buzi teászacskóm, meg a béna pogáécsám, és a Weekenden letapossa a füvet...
Akinek ez gond, rá sem néz az autóra... Meg az amerikában más a célszerűség, másak az igények, másak az autók, ezt mindenképpen bel e kell venni...

Nem fogom szemkidülledve fikázni a Dáciát sem, mert szar... amire készült, arra tökéletes... nem vennék, de akinek arra fussa, annak a célra teljesen jó... szóval objetíven nézve a mire kitaláltaák annak megfelel...

És amire a Lightningot kitalálták annak maximálisan eleget tesz!!!! :rrr: :burnout:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.10.12 9:56

Sőt, a kis buzi csomagjaihoz még annyit, hogy lehet kapni a platóra, a fülke mögé rakható zárható ládát, kurva jól rekeszelhető... Láttam olyat és nagyon bejött... akko már a kancsó teája sem borul el... ennyi :lama:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.04.21 20:19

Nemtom, itthon mennyi Lightning van. És azok közül is hányan ruccannának ki Németországba egy jó taliért... De hátha. :mrgreen:

Kép

4th European Lightning Meeting :rrr:

2008 május 23-28

További infók: http://www.svtmeet.com/

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.04.22 4:59

uhhh.... ez is komoly meet lehet ;)
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22126
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.04.22 7:01

Nézegettem az oldalt és bármilyen SVT kocsival szívesen látnak. :mrgreen:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2008.04.22 7:30

TomiTomi írta:Nézegettem az oldalt és bármilyen SVT kocsival szívesen látnak. :mrgreen:
Johnny Lighting is jó? :P

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.04.22 7:38

:taps:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 1999-2004 Ford F-150 SVT Lightning

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2010.10.03 10:16

Érthető, hogy a média pickup-ok terén a Raptorral van tele, mert dögös, gyors és jó... De nem szabad megfeledkeznünk az első igen brutál sport pickupról, az 1999-2004 Ford F-150 SVT Lightningról sem... még csak fel sem sikkantanék, ha ott állna egyszercsak a garázsomban (okés, először kéne egy garázs :mrgreen: ).

Itt egy 2001-es teszt a 380lovas aszfaltszaggatóról. Kéne :lecileci:

-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Válasz küldése