Thunderbird 35th Anniversary Edition

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Thunderbird 35th Anniversary Edition

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.07.12 16:04

1990-ben a Thunderbird megjelenésének 35. évfordulóját a Ford egy különleges szériával ünnepelte. A különleges kiadás alapját a Thunderbird SC adta, amit egy gazdag külső-belső optikai és egy szép nagy ajándék csomaggal tettek különlegessé.
A különleges szériából összesen 3371db készült, de csak 147-en választották az alapfelszerelésként hozzájáró 5 sebességes kéziváltót.
Az alapfelszereltségbe tartozott a szokásos amerikai extrákon (elektromos kütyük, tempomat) túl még az ABS, az elektronikus állítású (keménység) futómű, hátsó differenciálzár, a digitális vezérlésű légkondícionáló.

Külső megjelenés

Kép

1) 35. évfordulós motorháztető embléma (ugyanaz mint sima, csak kék keretben)
2) 35. évfordulós sárvédő embléma
3) Kék csík az autó övvonalán körbe
4) 2 színű fényezés (fekete alap, titánium ezüst alsó rész)
5) Egyedi SC kerék (fekete, kék keretes Thunderbird jellel, polírozott peremmel)
6) Kék keret a hátsó lámpán található Thunderbird jelvényeken is


Belső megjelenés

Kép
Egyedi félbőr belső (szarvasbőr betéttel)

Kép
35. évfordulós embléma az ajtóborításokon

Kép
Egyedi, 35. évfordulós szőnyegek

Minden vásárló egy ajándék táskát kapott az autóhoz, ami a következőket tartalmazza:


- Gratulációs levél és üdvözlet
- 35. évfordulós ajándék táska
- 35. évfordulós autótakaró ponyva
- Szarvasbőrtisztító készlet, használati utasítással
- 35. évfordulós pénztárca
- 35. évfordulós kulcsok, és nyers kulcsok
- 35. évfordulós kulcstartó
- 35. évfordulós töltőtoll
- 35. évfordulós magnókazetta és fejtisztító szalag
- "Soaring spirit" című könyv, a Thunderbird 35 évéről

Hát ennyi... Manapság a kevesett futott, makulátlan példány nagyon ritka belőle. Nem olyan rég volt egy nagyon szép darab, amihez szinte minden ajándék tárgy is megvolt. Ez $15.700-ért kelt el.

Az átlagos állapotú darabok $2000-$4000 közötti áron mozognak, de természetesen ezek sem gyakori darabok.

Akármilyen hihetetlen, itthon is van belőle egy darab, és ha minden igaz a 147 kéziváltós egyike (ezt a gazdája majd pontosítja ;) ).

Reméljük hamrosan életre kell, és az országutak retteget réme válik belőle !!! :ordog:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára StangMan 2009.03.26 22:33-kor.
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
Schmidi
Úrvezető
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2007.05.23 15:24

Hozzászólás Szerző: Schmidi » 2007.07.12 16:13

Egy link kiegészítésnek:

http://www.35thatr.org/

És egy megjegyzés: a futómű nem szintszabályzós, csak a lengéscsillapító karakterisztikája (keménysége) változik.

Avatar
rev
Úrvezető
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2007.07.06 19:10
Tartózkodási hely: Bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rev » 2007.07.12 19:45

Hat jah, egyszer csak elkeszul :) Ha minden jol megy, az amerikai autoszerelo haverom mar megrendelte a szimmeringet, jovohet kornyeken el is kuldi, en meg tegnap ejjel megrendeltem a lampakat es a tukroket.

Sajnos eleg sok jubileumi kacat hianyzik az enyemrol, elolrol a kek emblema, oldalrol a kis emblema, a kek csik, es a gyari ulesek (azokban is volt emblema) na meg az a fekete diszlec, mikor ujrafestettek, semmit sem tettek ra vissza :x
Meg hat szegenyen belul is zorog csorog minden, vagyis igazabol a kardanbox, meg az ulesek, de idovel majd megprobalunk mindent helyrehozni. Ha minden jol megy, jovohet hetvegen megteheti az elso metereit ;)

Jah, es en ugy tudom, hogy meg van 2 jubileumi az enyemen kivul, de mind2 automata. Az egyiket vmi nemet nagypapatol vettek, ugy hallottam szalon allapotban van, es meg torve se volt. Na mind1, nem erdekel, az enyem kezivaltos :twisted:
1990 Ford Thunderbird SC 35th Anniversary Edition 5 spd
1990 Ford Thunderbird SC 5 spd

[url]http://ludfacanhattyu.blog.hu[/url]

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.07.12 20:00

ezt miattad írtam... hogy tudd, mit kell még szerezned hozzá ;)
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
rev
Úrvezető
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2007.07.06 19:10
Tartózkodási hely: Bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rev » 2007.07.12 20:01

StangMan írta:ezt miattad írtam... hogy tudd, mit kell még szerezned hozzá ;)
sajna eddig is tisztaban voltam vele, de azert kosz :D
1990 Ford Thunderbird SC 35th Anniversary Edition 5 spd
1990 Ford Thunderbird SC 5 spd

[url]http://ludfacanhattyu.blog.hu[/url]

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.07.12 20:03

Ha akarod, embléma: itt

!nemolcsó :draga:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Válasz küldése