T-top ( üvegtető )

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
oszi
Úrvezető
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2010.07.24 19:12
Tartózkodási hely: BUDAPEST

T-top ( üvegtető )

Hozzászólás Szerző: oszi » 2011.02.27 11:36

Nem gondoltam volna , hogy így fog újat mutatni . : a 78-as MACH 1 . Az első : az üvegtető hátsó végénél , a kocsi tetején keresztben futó , vastag díszléc , nekem az erősített hátsó tetőoszlopot sugallta . Hát amint levettem , rácsodálkozhattam az alatta, egy arasznyi takarásban lévő , hátsó oldalüvegre , a valós B oszlop szélessége , a fölötte lévő széles műanyag burkolat alatt , a szokásos vékony 3-4 centis oszlop . A második : Az üvegtető keretét lefúrva ( szegecselt !!! ) , csodát láttam . Nos , nem ám csinyáloltak nekije új tetőt . Inkább költséghatékonyabb módon , a kiválasztottakat félrelökdösték a futószalagról , és a gyári tetőből , kivágták az üveg helyét . Persze most mondhatjátok , : na és ? de ti nem láttátok a kettévágott tetőoszlopot , élesen-sorjásan bekalapálva . A borítólemez alá , egyszerűen szegecseltek egy T merevítőt , ahol persze van a két lemezt összefogó szegecsek között olyan , ami csak a levegőben lóg , illetve a külső oldal felől, még tömítőpaszta sincs . Hát mit mondjak , ez azért meglepett . Pláne , hogy ennek ellenére , a csápos emelővel emelve , az ajtó-hátsó sárvédő hézag nem nyílt többet 2-3 milliméternél . Így , vágnék léket én is bármikor tetőre , de ez gyári . Mindig tanul az ember .
OSZI

Avatar
doGmAI
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1228
Csatlakozott: 2007.08.28 11:42

Re: T-top ( üvegtető )

Hozzászólás Szerző: doGmAI » 2011.02.27 23:26

Mintha a T-topok úgy készültek volna, hogy a kész Mustang került az egyik átalakító céghez, és ott alakították át T-top-ra. De erről hadd meséljen az, akinek van is ilyen :)

Avatar
MrMach1
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1352
Csatlakozott: 2007.07.07 3:16
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: T-top ( üvegtető )

Hozzászólás Szerző: MrMach1 » 2011.02.28 13:15

Én is így tudom.
Mármint hogy a kész autók kerültek a külső átalakító céghez és ők vágták rá a T-Top-ot.
Most nem találom a cég nevét.
[color=#FC8023]1978 Ford MustangII Mach1 302 T-Top[/color]

Válasz küldése